BilgisayarlarBilgi teknolojisi

Bilgi iletim yöntemleri - parşömen e-postaya

Binlerce yıldan beri, bütün medeniyetlerin depolama ve dayanmaktadır bilgilerin iletilmesine. Zamanla, veri iletim yöntemleri değişti. Her konuşmasıyla başladı. Ağız geçti destanları ve efsanelerin kelime olarak, hangi halklarının tarihi gelişti. Sonra yollar harflerle haberciler koştu. Yüzyıllar boyunca onlar postacılar haline gelmiştir ve hayatımızda sıkıca telefon bağlantısı kurdu. Günümüzde kağıt harfler pratik kullanım dışı düşmüş ve telefon yakında tamamen interneti yerini alacak. bunların en hızlı veri iletim teknolojisini saklıyorsun çünkü daha fazla insan, telefonda olmaz ve Internet ağı aracılığıyla bilgileri iletmek ve paylaşmak için tercih ediyorum.

Ancak, teknolojik ilerlemeye rağmen, bazı bilgileri aktarmak başlıca yollarından biri kağıt kalır. Bugün, belgeler kağıt ve elektronik ortamda hem de mevcuttur. alışverişi için elektronik belgeler her gün bilgisini iletmek için yeni araçlar geliştirilmesi. İşte ilk etapta e-mail ile alınır. Bununla beraber, alıcı hemen bir mektup alır, o dünyanın ne köşesinde olabilir. posta kutuları binlerce ev sahipliği e-posta iş teklifi e-posta sunucuları - Sözde hesaplar. E-posta bilgilerine ek olarak ICQ, Skype ve benzeri programlar aracılığıyla iletilir. İnternet konferans - iletişim daha kolay bir yoludur de bulunmaktadır. onlar World Wide Web için yüksek hızda bağlantı gerektirdiğinden İnternet telefonu konferans yerini değildi.

bilginin aktarımı bir bilgisayar ağı üzerinden ya da CD-ROM, Flash sürücüler, ve çıkarılabilir SSD-sürücüler gibi elektronik medya aracılığıyla ya gerçekleşir. Bilgisayar ağları kendi sınıflandırma var. Onlar toprakları, topoloji ve bir kontrol yöntemi bakımından farklılık gösterir. En küçük kapsama LANlar var - düğümler arasındaki kişilermişiz mesafe sadece birkaç metre mesafededir. İkinci sırada, kurumsal ağlar tarafından işgal edilmiş - onlar ofis veya kuruluş içinde mevcuttur. En büyük sırasıyla ölçek toprak ağı, bölgesel ve küresel sınıfa ayrılmaktadır.

göre ağın topoloji üç kategoriye ayrılır. Aynı hattına bağlı veri yolu ağ bilgisayarları ve bilgi bir bilgisayardan aktarılan hemen herkes tarafından kullanılabilir hale gelecektir. ring ağ düğümleri birbirine takip ediyor. İçinde bilgi tek taraflı yönde iletilir. diğer düğümlere bir çizgi-ışınları ıraksayan bir merkezi kontrol ünitesine sahip Yıldız ağ.

ağ yönetimi iki çeşitleri. "Istemci-sunucu" ağının tipi büyük sunucuları çalıştırır ve diğer bilgisayarlara istemci ve ağ üzerindeki herhangi bir etkisi yoktur. Tüm ağ düğümlerinin ad hoc türünde kesinlikle eşittir. Onlar her kullanıcı klasörleri veya dosyaları tüm sunulacak karar verir. Bu ağlar çok kötü hack karşı korunur.

Mümkün olan tüm veri iletimi yöntemleri bir devre vardır. Bu Gönderici bilgileri, bir iletim kanalı ve alıcı bilgilerini içerir. kanal bit / s ve katları değerleri ölçülmüştür, bilgi iletim hızı farklıdır. Dünya çapında internet ağı bilgi kaynakları , sunucuları denir kullanmak olanlar ise - tüketiciler. Genel bir kural olarak, tüketici girer küresel bir ağ fiber optik kablo ile. Ancak son zamanlarda, ortak kullanımda Wi-Fi veya Bluetooth gibi teknolojileri kullanan kablosuz internet erişim yöntemlerini içerir. daha fazla insan, WAP veya GPRS protokolleri kullanan mobil internet veya 3G-modem, kullandıkça Bir ama, mobil ağları hatırlamıyorum.

açık internet olana kadar Böylece, bilgi iletim yöntemleri birbirlerine başardı. Yeni teknolojilerin gelişmesiyle birlikte , World Wide Web diğer tüm iletişim araçlarının için bir yedek ise, daha fazla ekonomik hale gelmektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.