FormasyonOkullar ve üniversiteler

Veliky Novgorod, Yaroslava Mudrogo Üniversitesi (Novgorod Devlet Üniversitesi): Adres, fakülteler, geçen skorları

Novgorod yılında ünlü Rus üniversitesidir - Novgorod Devlet Üniversitesi. Yaroslava Mudrogo. çok yüksek etkiye performansa sahiptir gibi, öğrenciler arasında popüler. Kurum Kuzey-Batı Federal Bölgesi en iyi üniversitelerinin ilk 6 içindedir. Bu klasik bir eğitim kurumu nedir? o Novgorod'daki Üniversitesi Yaroslava Mudrogo girmek kolay mı?

Modern üniversite ile aşinalık

Veliki Novgorod konumlar açısından zengindir. onun sokakların her anda şehir gurur duyacağı binalar ve kurumlardır. Buna bir örnek - Nizhny Novgorod klasik üniversite. Üniversite Bolshaya St. Petersburg üzerinde bulunan, eğitim kurumunda çalışan 41 kişi, öğrenciler buraya gelip kaliteli bir eğitim almak için davet edilir.

Başka şehir okullara göre daha iyi bu üniversite nedir? Birincisi, Novgorod Devlet Üniversitesi onları. Yaroslava Mudrogo informatization açısından en iyi Rus üniversitelerinden biri olarak kabul edilmektedir. Öğrencilerin uzaktan eğitim teknolojileri kullanılarak eğitim, ücretsiz internet, Wi-Fi alanı sunulmaktadır. İkincisi, üniversite öğrencileri için rahat bir ortam oluşturur - ucuz gıda ile açık öğrenci kantin ve kafeterya, yerleşik olmayan bireyler için pansiyonlar bulunmaktadır.

tarihin Ve şimdi biraz

varlığını nispeten kısa bir süre içinde Novgorod'daki Klasik Üniversitesi Yaroslava Mudrogo popülerlik ve şöhret kazanmıştır. Üniversite genç kurumudur. O 1993 yılında açıldı. Klasik üniversite birkaç önceden var olan eğitim kurumlarının temelinde kurulmuştur. çelik politeknikten, pedagojik ve tarımsal kuruluşların oluşturulması için temel.

Pedagoji Enstitüsü'nün tarihçesi Teoloji Semineri açılmasıyla 1740 yılında zaten başladı, çünkü yeni oluşturulan kurum, birkaç yüzyıl boyunca birikmiş gelenekleri absorbe. Novgorod Devlet Üniversitesi içerdiği diğer eğitim örgütleri, daha sonra keşfedildi:

 1. 1964 yılında, Novgorod Leningrad Elektroteknik Enstitüsü operasyonel dalı haline geldi. Daha sonra, bu Novgorod Politeknik Üniversitesi'nden çıktı.
 2. 1969 yılında, şehir yarı zamanlı eğitim isteyen kişiler için Leningrad Tarımsal Enstitüsü bir şube açtı. lise yaklaşık 17 yıl sonra Novgorod Tarımsal Enstitüsü dönüştü.

Modern kurumların yapısı

Novgorod'daki Üniversitesi Yaroslava Mudrogo birkaç büyük bölünmeler oluşur. İşte liste:

 1. Beşeri Enstitüsü. O 1996 yılında kurulmuştur. Bu, tarihsel filoloji, felsefi ve hukuki bölümler içermektedir. Her iş birimi, adından da anlaşılacağı gibi tek bir disiplin eğitim faaliyetleri yürütmektedir. Bu nerede önerilen uzmanlık alanıdır.
 2. Tıbbi Eğitim Enstitüsü. Bu bir fakülte olarak 1993 yılında kuruldu. medikal ve dental fakülte oluşmaktadır Bugün ise diş ofis oluşur.
 3. Ekonomi ve Yönetim Enstitüsü. 1997 yılında kurulan. ünitenin Novgorod Devlet Üniversitesi yapısal birimleri - Ekonomi ve Yönetim Bilimleri Fakültesi.
 4. Elektronik ve Bilgi Sistemleri Enstitüsü. 2003 yılında açıldı. onun yaratılması için temeli Fizik ve Teknoloji Bölümü ve Matematik Fakültesi ve Bilgisayar Bilimleri görev yaptı. bilgisayar bilimleri ve elektronik - Şu anda Enstitüsü iki bölümden oluşur.
 5. Politeknik Enstitüsü. Bu Mühendislik ve Teknoloji Mimarlık ve Sanat İnşaat Fakültesi Fakültesi birleşmesi ile 2008 yılında kurdu. Bugün departmanı mimari tasarım, mekanik ve enerji, inşaat ve sanatsal ve teknolojik bölümlerinden oluşmaktadır.
 6. Doğal Kaynaklar ve Tarım Enstitüsü. Bu yapısal birim geçmişi lise eğitimi beri başladı. doğa bilimleri, doğal kaynaklar, tarım üretimi teknolojisi bölümü - Yapısal birimler Bileşiminde artık kullanılabilir.
 7. Sürekli pedagojik formasyonu tesis. Fakülteler NovSU bu yapısal bölünme - Psikoloji ve Eğitim, öğretmen eğitimi, teknoloji ve sanat.

üniversite uzmanlaşma

Her yıl, Novgorod Devlet Üniversitesi tam zamanlı, yarı zamanlı ve eğitim yarı zamanlı formu için işe almaktadır. Her fakülte hazırlık yönünden gelirken, uzmanlık belirli bir listesini sunuyor. Orada bir "Belgeler ve arşiv bilimi", "Dilbilim", "Fıkıh", "Stomatolojinin", "Tıp", "Biyoloji", "Coğrafya", "Tarım" dir vb. D.

Mevcut uzmanlık tam listesi Üniversitesi resmi web sitesinde bulunabilir. Ancak, birçok başvuranlar eğitimin farklı alanlarda bilmem gerçeğine basitçe nedeniyle tercih. Bu gibi durumlarda önceden kendi çıkarlarını ve isteklerini belirlemek ve seçim komitesi uygulamak için tavsiye edilir. Çalışanlar bölümler NovSU geliyor ve puanları geçen hakkında konuşmak, yön, bir seçim yapmak popüler spesiyalleri seçimine tavsiyelerde yardımcı olur.

dosyalama

Her yıl, etkinlik seçim komitesi Haziran ayında başlayacak. Bu üniversitenin ana binasında faaliyet göstermektedir. Mesaj belgeleri alımı başlangıcının duyurunun herhangi bir gün olabilir. Temmuz ayında açılış kampanyası tamamlandı. Kesin tarih Novgorod Devlet Üniversitesi kabul için gerekli belgeler ile geç kalmamasını şekilde, önceden bilmek tavsiye edilir.

o seçim komitesinin ziyaret komisyon karar verildi eğer, yanınızda gerekenler nedir? Aşağıdaki belgeler gerekiyor:

 • pasaport;
 • okul sertifika veya diploma Koleji, kolej, kolejler, liseler, lise;
 • 2 fotoğraflar 3 ila 4 cm büyüklüğünde;
 • adı değişikliği onaylayan belgeleri (böyle bir prosedür gerçekleştirilir ise).

Hakkında elli sınavlar

Novgorod'daki Üniversitesi Yaroslava Mudrogo gelenler, 3 ila 4 sınav geçmeniz gerekiyor. Onların şekil kategoriye göre belirlenen kullanılacağı özel başvuran ve seçilen uzmanlık:

 • eğitim, sivil yaratıcı çalışma alanları girerken, genel konular (disiplinleri kayıt bürosuna veya Üniversitesi'nin resmi web sitesinde açıklığa kavuşturulmalıdır) 3 sınav olacaktır;
 • sınav sınav liseden mezun insanları oluştururlar geçmek;
 • biçim belirtilen kurumda ortalama profesyonel ya da yüksek öğretim sınavları ile kişi;
 • yaratıcılık veya becerilerin doğrulama zorunluluğu ile ilgili yönlere üzerine, başvuru sahipleri 1 veya 2 yaratıcı ve profesyonel aralarında sınavı 3-4, geçmektedir.

Geliştirilmiş eğitim için Teşvik

bütçe Novgorod Devlet Üniversitesi girerek hayal insanlar, bu bazı branşlardaki zor olabilir nasıl düşünemiyorum. Geliştirilmiş eğitim için itici güç 2016'da bir geçme puanına olarak hizmet verebilir. En popüler özel bazı düşünün. Yani, başvuru arasından en çok aranan bekar yönünde "Ekonomi" oldu. Yarışma yerinde başına 15.87 kişi oldu. 216 - kayıt geçen skor birinci aşamasında, 220 ve ikinci oldu.

Özel 2016 yılında "Eczacılık" konulu popüler oldu. Yarışma yerinde başına 16.22 kişi oldu. kayıt ilk aşamasında bir geçme puanı İkinci faz göstergesi hafif bir artış iken, 208 durdu ve 214 noktasına ulaşmıştır.

Kabul eğitim ders almaları tavsiye edilir şanslarını artırmak. Bunlar farklı formlarda yapılır. Online kurslar bile vardır. Onlar Novgorod Devlet Üniversitesi bölümlerinde çalışan yüksek nitelikli öğretmenler tarafından verilmektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.