OtomobilArabalar

VAZ Niva - En iyi geçit

Dünya otomobil endüstrisinde mevduat karşılaştırılabilir Sovyet otomobil endüstrisi otomobilin VAZ Niva tarihinin azdır. Aracın gelişiminde arabanın rolünü azaltmak için olursa olsun değil değerlendirmektir ne kadar yüksek, çok zordur, hala yeterli değildir. Aslında, dünyada ilk geçit oldu SUV gelişmesine yeni bir ivme verdi o oldu ve. Bunu anlamak için, sadece biraz geri dönüp makinenin görünüşü tarihini hatırlamak.

İlk seri otomobil 1977 yılında montaj hattı patladı, ancak üzerinde çalışmalar 1970 yılında başladı. Bu kırsal nüfus için bir yol aracı olarak yaratıldı ve Sovyetler tasarımcıların oluşturulması sırasında bu tür araçlar için dünyada var olan hemen hemen tüm klişeleri kırıldı.

O anda geleneksel anlamda bir cip olması gerekiyordu:

önden çekişli -podklyuchaemy;

Basit ve gereksiz aktivite vücuttaki olmadan -utilitarny;

-Sert (branda) kadar;

- şasi ve dingil süspansiyon.

Şimdi, bunların hiçbiri VAZ Niva vardı! araba dört tekerlekten çekiş, kopuk değildi bağımsız süspansiyon neredeyse geleneksel bir araba gibi, konfor düzeyi ile ve sert metal gövdesi. seri üretilen araçlarda kullanılan parçaların üretiminde. Araç şehir ve ötesinde yollarda mükemmel açıklık ve kendine güvenen bir davranış gösterdi.

En iyi off-road araçlar VAZ Niva ile karşılaştırmalı testler sırasında Birçok durumda, bunlardan en zayıf olma, rakiplerini daha iyi sonuçlar göstermiştir. "Proletaemost" - kötü yolların nispeten küçük alanları aşmak geçmek için makinenin kabiliyeti bu fırsattan Test özelliklerine için yeni bir dönem görünümünü neden oldu. genellikle yolların yokluğunda, Urallar dağlarında ve eteklerinde için yollar ve Orta Asya çöllerine gelen - Ben araba çok zor test etti.

Ne zaman VAZ Niva modelinin seri üretim, fiyat daha sonra 9000 ruble idi. Ancak, son derece zordu satın almak, toplam üretimin% 80'i ihraç edildi. Almanya'da, satış sırayla Nivas gerçekleştirildi ve% 90 Niva SUV pazarı oldu birkaç yıldır Avusturya'da satın almak rekor yoktu.

yüksek fiyatlarla yurt dışına satış rağmen, arabada uzun süre faiz halel gelmez. Sürekli ünlü Dakar kazananlar arasında yer aldı ve "Cezayir Rallisi" ve gibi prestijli maraton kazandı olanlar dahil, sayısız mitinglerde Niva kazanan tutuldu "Firavunlar Rallisi". Ayrıca birkaç yıldır Antartika'da 5700 metre yüksekliğe ve işin fetih bahsedebiliriz.

GM marka Niva ile birlikte, Togliatti üretim için hazırlanırken, modernize Niva aldığımda gelişmenin sonraki aşamalarında biri olan VAZ Niva Chevrolet ortaya çıkması olmuştur. Niva hala üretilen devam Ancak, bununla birlikte, çağrıda Lada 4x4. Bu süre boyunca, araba birkaç yükseltmeleri geçirdi ve o değişmediğini görünüm, performans önemli ölçüde geliştirilmiş olmasına rağmen, balıkçılar ve avcılar favori araba hala.

VAZ Niva SUV aracın yeni bir sınıf tanıttı söylemek gerekirse, yetersiz kalacaktır. O büyük ölçüde önceden belirlenmiş ve global otomotiv endüstrisinin daha da gelişmesine gitti Modern crossover SUV ve konfor öncüsü yayınladı hangi yol gösterdi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.