Haber ve ToplumEkonomi

Büyük Hadron Çarpıştırıcısı dünya çapında bilim adamlarının odak noktası

Büyük bir heyecanla her zaman insanlara bu deneylere ait sonuçları oluşumu üzerinde ciddi bir etkisi olabilir atıfta dünyanın bilimsel resimde. Büyük Hadron Çarpıştırıcısı ana gizem ve spekülasyon kaynağı, yanı sıra bilgi haline gelmiştir. Tıpkı yüz yıl önce, tüm bilim toplumunun radyoaktivite üzerinde çalışan denemelerine göre ayak izini emişli.

Büyük Hadron Çarpıştırıcısı Avrupa Nükleer Araştırma Konseyi Araştırma Merkezi hizmetindedir. Bu dev cihaz 26 kilometre aşan toplam uzunluk olan büyük bir halkadır. çarpıştırıcılarının temel amacı, aşırı oranda daha küçük parçacıkların dağıtmaktır. Sadece korumak ve proton ve antiprotonlar kirişler odaklanması için, sadece -271 0 ° arasındaki bir sıcaklıkta çalıştırılabilir, her biri 1624 süper-iletken mıknatıslar, kullanmalıdır

Özellikle o Çarpıştırıcısı yaklaşık yüz metre derinlikte zemin kalınlığı olduğu belirtilmelidir. Onun büyük boyutu "Teşekkürler", Fransa'da topraklarının bir kısmını alarak İsviçre ötesine geçmiştir. karmaşıklığı ve onun yaratma ve operasyonun karmaşıklığı Rusya'dan dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanından gelen bilim adamları ve inşaatçılar deneyimini kullanmak ihtiyacını doğurmuştur.

Hadron Çarpıştırıcısı uzay ve zaman özellikleri hakkında da dahil olmak üzere, birçok temel bilimsel sorulara yanıt yanı sıra maddenin yapısı ve önemi etmektir. şey son yıllarda çalışmalar çeşitli sonucunda sözde yaratmış olmasıdır standart modeli, hemen hemen her mikro süreci tanımlamak için kullanılabilir. Bu model çevremizdeki bütün insan dünyası bir değişim Gluonlar, bozonlar ve fotonlar gibi önemli parçacıkları olan etkileşimi olan kuark ve leptonlar, oluşur gerçeğine dayanmaktadır.

Büyük Hadron Çarpıştırıcısı birkaç bilimler ve yön çıkarlarının kesişme noktasında yer almaktadır. Bugün dünyanın fiziksel resmini terfi küçük temel parçacıkların, parçacıkların çarpışma doğru anlamına gelecek görünüm hangi - Özellikle, standart modele göre, o ünlü "Higgs bozonu" varlığının sorusuna yanıt vermek zorunda kaldı.

Hadron Çarpıştırıcısı karşı karşıya olduğu sorunların sadece biri - sahip bilim adamlarına göre başarılı bir şekilde birkaç ay önce tamamlanan bu boson, aynı zamanlı arama anda. Muhtemelen, onun yaratılış amacı bugün var fizik sınırları aşarak umudu. Bu bilim adamları hala yapmak mümkün değildir fenomen bir dizi açıklamak için dahil gereklidir. Bu da uzay ve zaman ilişkisi sorununun bir tartışma götüren yerçekimi etkileşim alanlarının tanıtılması, örneğin olduğunu.

Böylece, Büyük Hadron Çarpıştırıcısı tüm ülkelerde ve bölgelerde bilim adamlarının odak noktası. biz zaten önemli ölçüde zaman-mekan teorileri hükümleri bir dizi yanı sıra gelen görüş pratik noktası netleştirmek izin sonuçların yardımıyla elde edilen, "Büyük Patlama" konseptinde anlatılan işlemlere olasılığını kanıtlamak için.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.