SağlıkMüstahzarlar

Ilaç 'Cefixime'. talimat

Hazırlama "Sefiksim" analogları (örneğin, ilaç "Maksibat") bakteri öldürücü etki (sentezini bozmaya yeteneği ile üçüncü jenerasyon sefalosporin antibiyotiği olan hücre duvarının bakteri). İlaçlar, örneğin gram-negatif ve gram-pozitif farklı aerobik ve anaerobik mikroorganizmalar etkiler.

Biyo% 45 yenmesi anlamına gelir. İlaç altmış beş yüzde plazma proteinlerine bağlanır. Boşaltım (boşaltım) değişmeden böbrekler tarafından% 50 ile gerçekleştirilir. % 10 safrada salgılanmakta. İlaç uzun bir süre boyunca idrar, safra ve serum içinde yüksek konsantrasyonlarda saklanır.

bronşit, bademcik iltihabı, sinüzit, farenjit: ilaç "Sefiksim" kılavuz bakteriyel alt ve üst solunum yollarında kökenli enfeksiyonlara karşı önerir. İlaç bulaşıcı patolojiler serviks ve üretra, endometrit, osteomiyelit ve duyarlı mikropların aktivitesi ile ilişkili diğer hastalıklar safra yolları, yumuşak dokular, idrar sistemi, deri, otit ile, basit gonore için endikedir.

Tıp "Cefixime" talimat altı ay, hamile ve emziren hastalar, bileşenlerine aşırı duyarlılığı olan hastalar altındaki çocukların randevu yasaklar. Özel dikkat göstergesi (yanı tarihinin) kolit varlığında, yaşlılarda ilaç alırken.

Anlamı "Cefixime" talimatı içeride alarak önerir. günde iki kez dört yüz miligram veya iki yüz miligram günde - (elliden fazla kilogram vücut ağırlığı ile) on iki yıl olan hastalar için ilacın günlük dozu.

Hastanın kütlesi ise daha az bir kilogram başına üç ila dokuz miligram bir dozda reçete ilaç sözü geçen. Daha sonra, doz 12 mg / kg'a kadar arttırılabilir.

İlaç "cefixime" yedi veya on gün ortalama süresi.

serviks komplikasyonsuz gonore ortadan kaldırmak ve idrar yolu dört miligram dozunu tayin etmek.

oniki yıla kadar çocuklar askıya formda ilacı reçete edilir. 6-10 ml - beşten on bir yıla kadar, 5 ml - dört yıl 2,5-4 ml, ikiden - bir yıl kadar: ilaç "Cefixime" kılavuzun dozajı aşağıdaki yüklemek önerir. ilacı her on iki saatte reçete.

süspansiyonlarının hazırlanması (iki aşamada) kaynar su toz Kırk mililitre şişeye ilave edildi ve bir dek çalkalayın gerekir için tek tip (homojen) karışımı elde edilmiştir. Ardından süspansiyon beş dakika boyunca bekletildi. ilaç şişesini uygulamadan önce iyice çalkalanmalıdır.

En yaygın istenmeyen etkiler alarak ilaç "Cefixime" talimatları çınlıyor kulaklar, ateş, kaşıntı, nefes darlığı cilt kızarması, kurdeşen, baş dönmesi, eozinofili, lökopeni. Bazı durumlarda, bir trombositopeni, nötropeni, guatr, olabilir hemolitik anemi, kandidiyazis. yan etkiler mide bulantısı, baş ağrısı, ishal, stomatit, hipovitaminozu B. Tıp "cefixime" unutulmamalıdır arasında neden olabilir interstisyel nefrit, kusma, psödomembranöz kolit.

penisiline allerjik reaksiyonların delilleri olan öyküsü olan hastalarda muhtemelen tsefaplosporinovogo serinin antibiyotiklere karşı duyarlılık artışı bir tezahürüdür. Yanlış pozitif direkt Coombs testi ve idrar glikoz gelişebilir Terapi esnasında.

Tedavi gerekli tüm testleri yürütmek için gerekli olan önce incelenecek. ürünü "cefixime" kullanmadan önce kullanma talimatlarını okumalısınız.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.