Sanat ve EğlenceLiteratür

"Bataklık İnsanlar": fasıl özeti

Roma Ivan Melezh "bataklığa İnsanlar" (bir özet aşağıda belirtilmiştir) - yazarın en ünlü eserleri. Birçok dile çevrilen, iş güvenilir Sovyet döneminde kırsal yaşamın öyküsü anlatılıyor.

yazar hakkında Biraz

Ivan Pavlovich Melezh - Sovyet yazar, sayısız edebi ödül kazanan ve Yazarlar Birliği üyesi da bilinir. Belarus dilinde esas yayınlandı. İlk eserleri 1939 yılında basılı olarak görünmeye başladı.

Melezh Büyük Vatanseverlik Savaşı ve savaş sonrası yılların resme yönelik, kırsal yaşamın açıklaması 20-30s. Eserlerinin birçoğu yazar çok gerçekçi ve detay Sovyet gerçekliği tasvir eden otobiyografik bulunmaktadır.

düşündüğümüz bölümleri ve parçaları bir özeti "bataklık, Kişiler" - Bu makalenin Ivan Pavlovich en ünlü eserlerinden biri adamıştır.

Roman, "bataklık İnsanlar"

Belarus köylü yaşamı ithaf edilen döngüsü "POLESYE kronik" nin yeni bölümü. Parça 1962 yılında yazılan ve en ünlü eserlerini Ivana Melezha hale geldi. Roman, "bataklık insanlar" biz Polissya döngüsünü kurmayı dikkate hangi bir özet.

Vasily Dyatlov & Anna Nigella - anlatının merkezinde. Ve işin kendisi - hayatlarının hikayesi ve sevgi başarısız oldu.

parça bir özet parça: "bataklığa İnsanlar". bölüm One

bataklıklar neredeyse dünyadan kesilmiş sigaranın köy, duruyor. kahramanı Basil hayatı kuru ot üretimi ilk gider. Nigella, oğlan bunları sollamaya karar verir, ancak arabası bozuldu ve çayır onlar sonuçta gelip - Yolda, wagon 'aile arabası komşuları yakalar. Geceleri, fesleğen Anna ve Hvedkoy tokalı birlikte alanında kalır.

Birçok sivri dili korkuyorlardı rağmen Anne talipleri tarafından kuşatılmış bu yaz bilmiyordum. Her akşam, en kısa sürede hava kararmadan olarak, Vasily Anna bekliyordu çit Nigella evine koştu. bu gece biri onlar tabancayla erkekler tarafından yaklaştı ve nerede ev Akhrem mantarları istendi. Yerel aktivistler sadece korkuyor, hiçbir şey yapmadık, ama Vaska ertesi sabah tutuklandı.

Yığılma Anna keder paylaşmaya arkadaşı gitti, ama o evde değildi, ama yolda geri o yerel gençlik tanıştı ve çocuklarla gitti. toplantılar yaşındayken Efimom Glushakovym, zengin adamın oğlu ile kavga olduğu.

Ertesi gün, Anna'nın kardeş Hadoska Glushakov için çalışıyorum. İki gün Yefim Anna gözlerini almadı, ama onu geri verir. Sonra kızgın Glushakov Hadoska tırmanıyor. Onun kıza aşık evlenmek vaadi için verilir.

Olaylı ve gerçekçi roman "bataklığa insanlar." aşağıdaki gibi Rus ilk kısmında Özeti tamamlanabilir. Basil o özgür Kostik vatandaşlarını yardımcı uzun süre içerde oturdu. Eve dönerken, oğlan Anne ve Yefim seslerini duyar. Bu kıskançlık ve kızgınlık büyüyor.

bölüm iki

Nikanor kurenevtsev toplantıya geliyor, bataklığı kurutmak istiyoruz, ama sonunda bir baraj inşa etmek bir karar vermek. Toplantı gelir ve Anna. O Basil bakmaz. eve, o Anna yetişmeden, ancak hemen EFIM katıldı. Basil istediği olmadığını fark eder.

İnançlar "bataklık insanlar," bir özet sadece bu teyit romanda anlatılan olayları temizleyip. Noel geliyor. Nicanor, baraj inşaatı için sorumlu tayin atama için hazırlanıyor. Konukların yakınları yakındaki bir köye geliyor. sokak gençlik Walking. Yavaş yavaş, yeni gelenler ve yerel kavgalara arasındaki kavgaya gitmeye başlar.

Tatilden sonra Nicanor baraj inşa kurenevtsev toplar. Sam hendek kazmak başlar. kuru ot üretimi insanlar o çok çalıştı, ama kadar durdu.

Erken Ağustos hasat. Anna üvey annesi ile ilk çalıştı ve ardından çilek almaya ormana gitti. Kadın Yefim gördü ve izledi. Ama, Hadoska ran boynunda kendini attı ve hamile olduğunu söyledi. adam onun değildi ve o genellikle Glinische içinde büyücü gitmek daha iyi olduğunu söyledi.

romanı "bataklığa İnsanlar," şu anda okumakta olduğunuz Rusça bir özet olaylarını geliştirmeye devam edin.

ormana kafanın, Yefim dışına onu saçmalıklarla Hodosku Fırlatma. bir açıklıkta, o meyveleri toplayarak, Anna bulundu. Adam onu kolları arasına koydu ve onu öptü, ama o suçlunun burnunu vurmak zorunda tekrar uzaklaştı.

Köyde EFIM ve Anna hakkında söylentiler vardı. Kızın babası, konuşmasını duydum onu görmeye gitti, ama o hiçbir ilgisi olmadığını yanıtladı. Nigella sakinleşti. Ancak, fesleğen söylentileri inanılan ve Anna onu aramış araya geldi. Buna karşılık, gücenmiş kız onlar rızayla oldu EFIM ile olduğunu söyledi.

Glushakova ringletler çöpçatanlar gönderildi. Yefim önümüzdeki evlilik ısrar eder. Anna Basil tarafından sokak geçen barışmak istiyor ama cesaret etmez görür. Basil da zor anlar var, ama bir eş olmadan inanıyor göster kendini iyi bir ev sahibi olmak.

bölüm Üç

En küçük detaylara "bataklığa İnsanlar" romanında Melezh köy yaşamı yansıttı. Ürünün başlarının Özet Polissya halkının dünya onların deneyimleri, umutlarını ve acılarını anlamaya yaklaşmaya yardımcı olur.

Blackie düğün için gerekli toplam toplamak için fuara gitmek. Ticaret kötü, ama Anna ve Larivon EFIM yardımcı olur. Sonra yemeğe birlikte gidin. Efim deposuna Anna açar ve bir hediye mendil satın alır. O Basil Glimpses ve onun neşeli ruh hali derhal gölgeledi.

Köyde arazi yeniden dağıtılmasını başlar. Glushak sevmiyorum. birçok ekstra arazi bulmak: toplantısında komisyon hesaplamaları memnun olanlar vardı.

Ertesi sabah, Basil aşırı kabul edildi arsa Glushakov, bir parça pulluk karar verir. O atı aldı ve çalışmaya başladı. Yakında o Yefim Kavga başladı ettim. Toplanan insanların ancak onları pilfer başardı. Ertesi sabah, Basil anne evin kapısının üzerinde siyah haç ve dikkatli olmak oğlunu sorar.

Hadoska tekrar EFIM pusuda. O gözyaşları içinde oldu ve bunun üzerine onun hatası testleri aynı işkence dünyadaki adam istiyor. O artık fit Yefim etmektir ve onu tekrar görmek asla diyor.

düğün

düğün Başlıyor, damat gelini satın alır ve tüm düğün gerçekleşir kiliseye giderim. eve dönün bayram başlar, Ayşe'nin babası Yefim meager hediye verir - pantolon. damadın evine Genç go, Glushakov özellikle memnun değil düğün, ama şenlikler devam etti.

düğün yaygara in-hukuk Anna şafakta uyanma, aşağı ölür ve sığır bakmak için gönderir sonra.

roman sonu

Barajın inşaat devam etti. Ve düzenlenmiş toplantı vesilesiyle Pazar günü. Basil Anna monte kişilik bir kalabalık içinde bulmaya çalıştı, ama sadece EFIM bulundu. Bal ve Nicanor ile ralli bitip Basil eve döndü. Yolda, konuşma Anna geliyor. kayıp kızın inanılmaz bir acı ve ızdırap Basil söyledi.

Böylece yukarıda sunuldu özetini olan, roman "bataklığa Kişiler" biter.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.