ÇirkinlikInşaat

Beton bloğu: tipleri ve özellikleri

Beton blok - yapı malzemelerinin pazarda bir yenilik ve en uyanıklık yeterince büyük bir paya sahip davranarak. Ancak, son tecrübe onların güvenilirlik, verimlilik ve düşük fiyat ve popülaritesi elleçleme artar kolaylığı doğruluyor. Bu cihaz, bir baz, çitler ve benzeri de, yatak ve yük binmeyen duvarlarda yapımında kullanılabilir. D.

Beton blok farklı olabilir:

  • boyutları ve şekli (düz veya yivli);
  • içeriği (ağır beton, hafif ve hücresel).

Ağır beton blokları temelleri ve bodrum cihaza genellikle kullanılır. Bunlar, ağır yükler dayanabilir, yoğun ve dayanıklı sıcaklık ve nem değişiklikleri korkmuyoruz. Buna ek olarak, boyut hassasiyeti için sıkı gereksinimleri vardır: Tolerans 2 mm'yi geçmez. ağır beton blokları (genellikle özel evlerin yapımı için kullanılır) beton ve peschanobetonnymi olabilir. Onlara sıkıştırma ve genleşme yüksek bir direnç sağlar karkas takviye edici çelik tel ya da, varlığıyla ayırt beton.

Beton blok hafif beton artan duvar (ve yalıtım bileşenleri gibi kullanarak) yapımında kullanılmaktadır. Gözenekli malzemeler tarafından eklenen ağırlığını azaltmak için: cüruf, genişletilmiş kil, ponza taşı, vb büyük cüruf fraksiyonu, daha kolay beton blok ... ağırlığı ve kullanım alanına bağlı olarak malzeme değişir: krupnofraktsionnye (hafif) bir ısıtıcı, küçük bir fraksiyonu olarak sık kullanılan - duvarı için.

Beton için agrega olarak Genişletilmiş kil - fiyat / kalite açısından ideal bir seçenek. blokların keramsit yeterince yüksek bir mukavemeti, iyi bir yalıtım, düşük ısı iletkenliği, en az higroskopisite sahiptir. Ama bu malzemenin duvarları mutlaka ek yalıtım gerektiren edilir. Bu yapı malzemesi dezavantajları da gevrekliği yanlışlık blok boyutu ve işleme karmaşıklığı atfedilebilir.

Hücresel beton - özel konut için malzeme en popüler türü. En yaygın gaz-silikat ve havalandırılmış beton bloklar. yüksek performans ile birlikte yeterince ılımlı malzemenin bu tür fiyat ve popülerliğini neden oldu. her bir elemanın seri bir bağlantı elemanının köpük indirgenir. ürünleri hücresel beton yanmaz, yüksek ses ve ısı yalıtımı özelliklerine sahip ve düşük buhar geçirgenlik vardır. Beton blok tedavisinde faydalıdır: gördüğümüz kolaydır, kesilmiş ve delinmiş. Buna ek olarak, tüm "tuğla" tam boyutları var. Eğer beton bloklar 20h20h40 aldıysanız, büyüklüğünün değişik bir çimento harç ve özel yapıştırıcı bileşimine değil onları takmak mümkün kılar 1-2 mm, aşmayacaktır. Sonuç önler neredeyse homojen duvar ısı köprüleri.

Köpük beton blokları aynı boyutta değildir. Tolerans - 5 mm. Bu nedenle, tek çözüm yerleştirilir. Yapı malzemeleri, bu tür avantajı - daha düşük bir su emme. ısı ve ses yalıtımı, hem de gaz beton, havalandırılmış beton oynar taşıma kolaylığı Fakat.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.