SağlıkHastalıklar ve Koşullar

En dilatasyon bakalım - tehlikeli patoloji?

Genleşme - "genişlemesini" dir, tıp ansiklopedisi, Latince bir kelime Dilatatio, türetilmiş bir terim olarak Yani modern tıpta da hacminde bir artışa neden olacak şekilde bir organın ağızdan açıklık sürekli bir artış göstermektedir.

Bugün durumlarda, kalbin sol ventrikül dilatasyonu hakkında ve konuşmak lateral ventriküllerin beynin. Bu değişikliklerin tehlikeli olup olmadığını bize öğrenelim, ve onlarla nasıl başa.

Genleşme - kanın büyük miktarda birikimi bir sonucudur

Kalbin sol ventrikül - bu kanın vücuda pompalanmasını sorumlu bir kameradır. Kalp kası pompanın bu bölümü işlevleri gerçekleştirir: bu daha sonra hacim olarak artan azalır, sol atrium kan sağlayan ve en büyük artere teslim eder - o zaman insan vücudunun tüm organlara yayılma, aorta.

dilatasyon - aorta vanasını veya herhangi bir nedenle daralmış zaman, sol ventrikül içinde aşırı ve neden germe yol açar kan büyük miktarda birikir.

Bu durum bazı oluşabilir kalp kusurları, sol ventrikül çok kan alır.

dilatasyon neden oluyor

Viral miyokardit - Bazen kalbin sol ventrikül dilatasyonu transfer iltihabı neden olur. Genellikle lümenin genişlemesi nedeni iskemik kalp hastalığı veya hipertansiyonu olur.

Hastanın Genişleme ventrikül sonra bitişik bölümleri (farklılıklar nedeniyle kas lifleri) kendisi enfarkte alan birinci germe neden enfarktüs dönemde ortaya ve edilebilir. Bunun nedeni, sol ventrikül duvarının zayıflaması ve germe aşırı kışkırtır Elastikiyetinden, kaybı olur.

dilatasyon varlığı nasıl

Hafif dilatasyon - genellikle asemptomatik patolojidir. Bu durumda hastalar uzatma varlığını şüphelenmeye neden olabilir, şikayet etmeyin. hastalık sürecinin bir sonucu pompalama düşürdüğünden Ama eğer kalbin işlevini, hasta gösterebilir : Kalp yetmezliği belirtileri vb ekstremitelerde şişmesi, halsizlik, yorgunluk, nefes darlığı ...

dilatasyon belirtileri imkansız, sadece anketi kullanarak, EKG sonuçlarına göre belirlenir, ancak doğru tanımlamak edilebilir. Bunun temel yöntemdir kalbin ABD. Bu miyokardiyal veya kalp hastalığını tespit etmek yardımcı olur ve bu da, uzatma varlığına işaret eder. ölçüldü ve (- CRA diğer bir deyişle, son-diastolik boyut) çapında ultrason ventrikül edilir kullanılması.

Ancak, CRA mutlak gösterge olmadığını belirtmek gerekir. 56 mm ortalama oranı, bu değişebilir ise, boy, ağırlık ve bireyin fiziksel uygunluk bağlı olarak değişir. 100 kg norm üzerinden ağırlığında iki metre atlet 58 mm olabilir, bu sadece 155 cm ulaşan 45 kg ağırlığındaki bir kadın ve büyüme için, bu rakam dilatasyon bir işaretidir.

Ne kadar ciddi dilatasyon sonuçlarıdır

dilatasyon belirtti makale - kalp yetmezliği gelişimine olası bir itici güç. Buna ek olarak, genişletilmiş ventrikül yaşamı tehdit eden dahil aritmi bazı formlarını gelişebilir.

mitral yetmezliği - bir hastada bu patolojinin görünüş sonra genellikle valfın deformasyona ve sonuç olarak elde edilen arıza gelişimine yol açar valfınin halka çapının bir uzantısı olabilir.

Nedenle sol ventrikül dilatasyon zamanında tespit edilir ve bir kardiyolog gözetiminde kendine uygun tedaviyi başladı çok önemlidir. Hastanın durumunu stabilize ve büyük ölçüde süresini ve yaşam kalitesini artırmak için yardımcı olacaktır.

lateral ventriküllerin kolay dilatasyon nedir?

İnsan beyni de oyuklar denilen ventriküllere vardır. özel kanallardan çıkışı, beyin omurilik sıvısı (BOS) Orada üretilir. Kural olarak, ventriküllerin genişlemesi - sıvı ya aşan üretilen, ya da o düzgün çekilme zaman yoktu, ya da yolda bazı engeller var olduğunun bir işaretidir.

Normal olarak, beyin yan karıncıkların derinliği 1 - 4 mm arasındadır. Yüksek hızlarda, yanal kavis yok olmasına neden, bu bir büyümesidir. Ama bu bir teşhis, ancak belirlemek ve doktorların ortadan kaldırmak gerekir bir hastalığın belirtisi olmadığını akılda tutulmalıdır.

o dilatasyon varlığı için tehlikeli daima var mı?

bu her zaman önemli bir patolojinin varlığı belirtisi değildir - Klinik uygulama dilatasyon olduğunu göstermektedir. Çünkü boyutları zaman içinde ortaya çıkmıştır çocuklardan daha onları karıncıklar çok daha söyledi gerçeği, prematüre bebeklerde daha sık görülür ve bireysel çocuğun kafatası yapısının bir özelliğidir.

Yine de, beynin lateral ventriküllerin tanısı dilatasyon varlığı bebeğin büyüme ve gelişme dinamiklerinin izlenmesi gerekir. ihlalleri kontrol döneminde tespit değilseniz, bebek sağlıklı olarak kabul edilir.

hasta etmeyin!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.