SeyahatYolculukları

Hamburg Cruise Port: açıklaması. kruvaziyer turizmi

Hamburg Şehir, pek çok turist limanı düşünün. liman büyük yolcu gemileri girmek için bu deyim, kısmen doğrudur. Ancak, kesinlikle coğrafi anlamda, Hamburg kıyıdan yüz on kilometre yatıyor. o nehir Alster ve Bille akmaya yerde, Elbe - şehir Almanya'nın büyük bir su yolunun her iki kıyısı boyunca uzanır. Bununla birlikte, bu ırmağın ağzı bu durumda biz haliç konuşabilmeleri için derin ve geniştir. Bu nedenle, okyanus gemilerini ulaşmak için serbest Hamburg Elbe tarafından Kuzey Denizi - yük ve yolcu hem. Bu nedenle şehir hayatında büyük bir rol onun portunu oynar. Hatta daha söyleyebiliriz: su ile ticari ulaşım geliştirilen değilse Hamburg, zirveye ulaşmış asla. modern liman yetmiş beş kilometrekarelik bir alanı kaplamaktadır nedeni budur. Ve bu şehrin onda biridir. Bu nedenle, Hamburg Limanı görmezden mümkün değildir. Özellikle eğer yolcu gemisi dock orada durdu. Hamburg limanında ne görmek? Bu konu bizim yazının konusu olacaktır.

olabilirlik ne olduğunu Hamburg gemi zaplyvet

Seyir turizm artık giderek daha popüler hale gelmektedir. Bu sınır geçme formaliteleri yaşamadan, "bir çırpıda" birkaç ülkeleri görmek için bir fırsattır. O (modern yolcu gemilerine olarak tarif edilebilir) rahat bir ortam yüzer tatil vakit geçirmek mümkündür. Bu sefer zaman ve rotanın uzunluğu farklı olabilir. bir, iki veya üç denizler sınırları içinde sular yolculukları vardır. Ve Avrupa kıyıları boyunca dünyanın seferleri veya deniz yolculuğu yuvarlak de vardır. Rusya'dan turist gelince, birçok yolculukları St. Petersburg kalkmaktadır. Ve onların rota biri Baltık sınırlı değilse, Kuzey Denizi'nde içine gemiler. Haritada o Danimarkalı adalar hemen sonra başlar ve Britanya Adaları ve Manş kıyılarına kadar uzanır. (Doğuda) Baltık Denizi ve (batıda) Kuzey - Böylece, Alman sahil iki denizlerle yıkanır. Hamburg ülkenin en büyük limanıdır. Hatta "dünyaya açılan" idi. Kuzey Denizi'nde çoğu yolculukları bu dev portuna güzergah girişinde yer alır.

kasaba ve liman. Biraz tarih

şehir ve Avrupa haritasında Hamburg limanı Danimarkalı adalar güney-batı tarafında yer almaktadır. ilk yerleşim burada dördüncü yüzyılda olduğu kadar erken kuruldu. Ama sürekli Normanlar, Danimarkalılar ve Batı Slavlar tarafından saldırıya büyük siyasi ve ekonomik önemi yoktu. Kentin gelişimine ivme noktası adını vermiştir. Orta çağlarda, yollar çok kötü olduğunu ve mümkün olan her yerde, mallar su ile taşınır. Burada ayrıca Elbe Hamburg geniş ve derin haliç muazzam fırsatlar sunuyor bulunmuştur. İmparator Barbarossa vatandaşlarına mal geçmiş yelken gelen ücret hakkı verilmiş zaman şehrin altın çağ anı ile başladı. Bu olay - May 7, 1189 - liman doğum denir günü.

Hansa şehir haline

Hamburg sakinleri yaşamış ve görev ücretleri ile sadece zengin oldu. şehir, ve en önemlisi ticaret el sanatları geliştirmeye başladı. Ama burada bile, bir anahtar rol portu tarafından oynandı. İskandinav ticaret bölgesi tarihte ilk - Hamburg Hansa Ligi girilen Ortaçağ ilk şehirlerden biri oldu. Yerel piskoposlarının karşısında Dini yetkililer defalarca kasabalı olanların özgürlüğüne saldırı çalıştılar. Ama insanlar her zaman onları savunduk. Bu nedenle Hamburg sloganı ifade şudur: "layık torunları onları ataları yaptık özgürlükleri tutalım" Hansa Birliği'nin önemli nokta, şehir alış ve metal, ahşap, baharatlar, ringa balığı, kürk, tahıl ve bez satan bir ticaret limanı olarak ünlüydü. XVI yüzyılın başında Hamburg Freie Reichsstadt statüsüne adını eklemiştir. Bu şehir imparatorun gücünden serbest oldu ve tam öz yönetim olsun anlamına geliyordu. Bu gerçek, Amerika ve Asya'da deniz yolları açılması ile birleştiğinde, bu Hamburg gelişmesine güçlü bir ivme olarak görev yaptı.

Modern bir liman kenti

Bu yerleşimin değeri Avrupa Birliği oluşumu ile daha az olmaz. Hamburg, bir şehir-devlettir onbeş diğer federe topraklarda, Federal Almanya Cumhuriyeti'nin kesimiyle birlikte, hangi. Almanya'nın en büyük, o sadece Berlin'e ikinci olup, Avrupa Birliği'nde o yedinci sırada yer alıyor. sakinleri (bir milyon sekiz yüz bin) sayısının Hamburg Avrupa Birliği'nde en kalabalık olmayan başkentidir. Liman şehir aynı zamanda anahtar değerleri kaybetmemiştir. O ikinci yalnızca Rotterdam ve Antwerp için, Avrupa Birliği'nin en büyük üçüncü. Burada bilgisayar teknolojisi ve kömürden kahve ve baharat için, geniş bir ürün çeşitliliği yüklenirken yapılır. Ve Hamburg Limanı'nda halıların depolanması için büyük depo var. İşte orada fazla üç yüz rıhtım vardır ve iskelenin toplam uzunluğunu hesaplamak, sen kırk altı kilometre etkileyici bir rakam olsun! Hamburg ticaret olarak değil bir kruvaziyer limanı olarak sadece bilinmektedir. gezegenimizin yedi bin yolcu uçuş çeşitli köşelerinde bu liman yelken itibaren her yıl.

Hamburg Şaşırtıcı İl

"Dünyaya Ağ Geçidi" - yani Almanların metropolü çağırdı. Elbe üzerinde Alman şehir adında bir turist rehberi "Kuzeyin Venedik'i" olarak değil sadece. Evet, evet, Hamburg, değil St. Petersburg, o unvanı hak ediyor. Venedik kendisinden daha - Köprüler ve köprü burada 2400 adet vardır. Bunun nedeni birden fazla kanalının şehrinin toprakları üzerinden çalıştırmak üç büyük nehirleri ektir. Hamburg - çok yeşil bir şehir. Ve parklarda yerel bitki örtüsü, aynı zamanda Almanlar nedense kuzey enlemlerde açık toprağa yetiştirilmeye yönetmek tropik bitki örtüsü, sadece bulacaksınız. Hamburg Almanya'nın en düzenlenmiş bir şehir. Evlerin forma yerel yönetimlerin Sert talepleri. Kentte sadece on katlı binalar daha yüksektir yoktur. Ve Alster gölü kıyısında, bütün evler kesinlikle beyaz boyanacak ve kırmızı kiremit çatılar sahip olacaktır. Elbe Nehri (Almanya) ve kolları heyecan katar.

Nasıl bağlantı noktasına almak için

Kasaba suyun eşya taşınmasına sayesinde gelişti. Ve nedeniyle çarpan kalbiyle bir liman. Ama rıhtım, depolar, işletim vinçler ve yüzer platformlar sıkıcı olduğunu düşünmüyorum. Hamburg Limanı, St Pauli balık pazarı, 27 (Paul Balık Pazarı), o şehrin ilgi çekici özelliklerinden biri olan adresi. Nedenle, ziyaret etmek gereklidir. Nasıl gidilir? Eğer gemide Hamburg gelirseniz yolcu gemisi, en iyi yolu yeraltı olacak portuna alır. Metro istasyonları da yerel bir turistik. Ünlü bestecilerin müzik eşliğinde ışık gösterisi var. liman ana tren istasyonuna dalıdır. Eğer istasyonu terk gerekir metro, "Hafen City," çağrısında bulundu. çok isim - Harbour City - Hamburg Limanı'nda boyutunu gösterir.

limanın Şehir Turu

Eğer bir turist gemisinde Kuzey Venedik'te geldi ve kadar bakardım bile su yüzeyinde yedinci güverte yüksekliğine, sen rüzgarla limana binmek gerekir. Bu turlar, kalıcı üç saat yüz yirmi Euro bulunmaktadır. Ama ayrı turist tekneleri liman ve düzenli deniz otobüsleri yüzeyini kat. Yolculuklar üzerinde kentsel toplu taşıma olağan bilet kapsamındadır. Bu küçük teknelerde açık ve kapalı güverte, mini bar ve banyo bulunmaktadır. Bu nedenle, önemli ölçüde portundan kendi kişisel yolculuğunun maliyetini düşürebilir. farklı yönlere scurrying Bu tramvaylar. Tüm port sonra küçük bir kasaba bir alanı kaplamaktadır. Basit bir yolculuk eğlenceli getiriyor. Her yerde Liman Aktivite rages: vinçleri işletmek pilot tekneler siren uğultu rıhtımlara gemiler vardır. Bir gökdelenin büyük yolcu gemisi yüksekliği ve havaalanının bir uzunlukta tarafına yakın tramvay-kırıntıları üzerinde yüzmeye Özellikle heyecanlı.

Turistik

Zaten Hamburg Nehri Limanı üzerinde bulunan deniz bir cazibe olduğunu söyledi. tam salıncak ticaret faaliyeti olduğunu ve sürekli mal yüklenip boşaltılırken çünkü Ve bu sadece değil. Liman doğrudan işlevini de görür. Bu gerçekten şehrin kalbidir. İşte yoğunlaştığı müzeler, alışveriş merkezleri, galeriler, şirketler bilinen ofisleri. Herhangi şehir gibi, liman dörtte ayrılmıştır. Turistler için en ilginç alan Zandtorhafen olduğunu. Orada, eski gemilerin limanlarda dizilmiş. ofis bloğunda sizi bekliyor Keyifli alışveriş deneyimi. Orada, sokakta Dayhshtrasse firmaları bilinen atık suların konsantre. teras Marko Polo veya Vasco da Gama Meydanı'nda liman siteleri araştırırken rahatlayın. yolcu gemileri bakın, top, yakışıklı olabilir eğer bir balon içinde limana yukarıda yükselir. Bir liman ve onların kutsal bina var. Zest bu yüzen kilisede olmasıdır. Bir asırlık gemiye yüklenir. Hamburg sakinleri orada düğün geçirmek ve çocukları vaftiz seviyorum. turist sadece boşta ilgi geri bırakın.

başka şehirde ne yapmalı

aktivitesinin ana merkezi Hamburg limanı gezgin ve diğer yerleri şaşırtabilirler olmasına rağmen. Bunlar Altona, güzel çeyrek Blankenese, yaptırılan köşk, Belediye Binası, Aziz Michael ve Nicholas Kilisesi'nin banliyösünde yapay göl Alster, Balık Pazarı gibi Myra. Eğer bir çocuk ile Hamburg gelirseniz, şehir hayvanat bahçesi Hagenbeck ziyaret ettiğinizden emin olun. Burada Almanya'da ilk kez açık hava kafesleri kullanmaya başladı gerçeğine tanınır nerede hayvanların yaşam mümkün olduğunca yakın koşullar. Oysa kent müzeleri ve sanat galerileri birçok sahiptir. Hamburg gün batımından sonra hayatını durmaz. İşte sokak barı sayaçlarını, aynı zamanda gece hayatı bol bir sahiptir.

Ne zaman Hamburg seyahat etmek

hep Şehir ziyaretçilere memnun. Sıcak kışlar ve serin yazlar ile Ilıman iklim ziyaretçiler tüm yıl boyunca rahat hissetmelerini sağlıyor. Elbe donuyor beri Hamburg Limanı, aynı zamanda mahkemelere her zaman açıktır. Kuzey Denizi'nde kruvaziyer turizmi düşük sezon var ama Hamburg sürekli kaynayan hayattır. Yılda üç kez - kış, bahar ve yaz - Kuzey Almanya Fair festivali en büyük şehri ana. Bu "Hamburger Dom" fazla ne eksik bir aydan daha ne, sürer. Adil büyük geçit sunuyor. Ve vb tepsileri, bira restoranlar, topraklarının üçten fazla kilometre kare üzerinde yer almaktadır. Bir yolculuk kesinlikle değer tüm bu eğlenceli dönen kuleler dev dönme dolap, Üstü.

Bir turizm merkezi olarak Hamburg

Tur operatörleri Kuzey Denizi üzerinde yolculukları çeşitli geliştirdik. Suların Haritası yollarının bir sürü koydu. Ve hemen hemen her zaman yolcu gemileri Hamburg limanında diyoruz, ama bunun için onlar Elbe Nehri üzerinde iç bir yüz on kilometre yüzmek gerekir. Bu şehirde aynı zamanda uluslararası bir havaalanı, tren istasyonları, otobüs istasyonu bulunmaktadır. turistik bir konsantrasyon Hamburg popüler bir turizm yapar.

Tekne turları: güzellik nedir?

Bu özellik gezginler Modern yolculukları verir - bir Dover'da rıhtımda durmak ve romantik Paris durdurmak, Danimarka, Norveç, Almanya, UK baskın düştü bakın. Fiyatlar yolculuk, rota, uzunluğuna bağlıdır geminin tipine ve kabin. Kuzey Denizi üzerinde kısa yolculukları beş gün sürer. Ama dalgalar ve iki hafta sörf mümkündür. Kuzey Denizi örneğin, trans-Atlantik veya Avrupa kıyılarında, daha büyük bir gezi kapsamında görülebilir. Çok büyük bir yolcu gemisi, feribot veya yelkenli yelken mümkündür.

Kuzey Denizi yolculukları, fiyatlar

Biz zaten o St. Petersburg'dan gemide Hamburg Büyük gemi gelmesi mümkün olduğunu söyledi. Ama şehrin limanından daha birçok yolculukları gönderdi. Bir Hamburg hava yoluyla ulaşılabilir. Nerede bu liman kenti gidiyoruz? Kuzeyin doğal güzelliği çok popüler yollar. Onlar Norveç fiyortları bir çağrıda bulunan İngiltere kıyılarında yelken öneririz. Kuzey Avrupa şehirlerde yolculukları için daha az talep ediyoruz. Gemiler Amsterdam, Southampton, Cork, Dublin, (Paris turları ile) Le Havre, Newcastle, Invergordon, Queensferry ve diğer ilginç yerler ve zengin limanlarda diyoruz. Bu yolculukları maliyeti ekonominin bir kabinde yedi gece 700 Avro arasında değişiyor, ancak turlar ve 550 kitaba Je mümkündür on güne Hamburg'dan Standart bir deniz yolculuğu Je 1000 yılında bir gezgin mal ve hatta 1400 ediyorum

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.