Yayınlar ve yazma makaleleriŞiir

Uygun kelimeyi kafiye "güzel"

kelimesi "güzel" için kafiye uygun olacaktır anlamaya için, öncelikle kafiye kendisi kavramını göz önüne almalıyız. Ancak o zaman onun seçimine devam edebilirsiniz.

Anlamı uyak

Kafiye - ritim, ritmi, ton şiir vurgulayan şiir iki veya daha fazla satır sonu ile de uyum içindedir. "İyi" sözcüğü Rhyme kadar basit ve birkaç kelimeden oluşan edebilirsiniz. Farklı sesler üretmek ve ilginç bir izlenim yaratabilir.

aşağıdaki gibi olabilir "iyi" sözcüğü kafiye:

 1. Hayat güzeldir
  Her ne kadar tehlikeli vardır!
 2. Aşk, tabii ki, güzel,
  Ama boşuna karşılıklılık olmadan.

Bu kelime çoğunlukla şey veya kimse konusunda olumlu bir değerlendirme için kullanılmaktadır. Bu hayranlık iletmek için izin verir. Ayrıca, kelime "mükemmel" şu tekerlemeyi sığdırmak: tarafsız değil, boşuna, böylece güvenli, korkunç zıtlıklar, şehvetli ve olmaya ..

Bazen tekerlemeler çok orijinal ve sıradışı. Bu durumda, kelime "iyi" şiir doğasına herhangi bir ışık "Yay kırmızı" bir kombinasyonu ile karşılaştırılabilir.

türleri

Kendi dokunulmaz içinde Kafiye. Neredeyse tüm hatlarında kullanılır. Genellikle fazla talep şiir nasıl olacağını, buna bağlıdır. çizgilerin yardımıyla belirlenen ritim belli bir melodi oluşturulur.

Türler:

 1. aksanla göre. Bu kafiye erkek veya kadın veya dactylic giperdaktilicheskoy olabilir.
 2. fonetik ses olarak bunların doğru veya yanlış olabilir.
 3. Konuşma bölümü aittir. Bu homojen veya heterojen, kompozit ve totolojiktir kafiye (aksesuarlar için konuşmanın parçası) ..
 4. Totolojik, eşsesli, cinaslı kafiye paronimic (anlamsal özellikler).
 5. Onlar zengin ve fakir olabilir seslerin tesadüf derecesine göre.

kafiye kullanılması mümkün herhangi bir özel şiir benzersiz önem vermek mümkün kılar. Belirli bir hat üzerinde odaklanmak için kullanabilirsiniz. Onlar konuşmanın aynı parçası olup olmadığını kelimesi "güzel" kelimeleri ile uyum içinde seçilmelidir Kafiye, bu (şimdiye kadar uygun alternatifler bulmak daha kolaydır) daha kolaydır.

Kafiye önemi hakkında yargılar bir sürü gider. İhtiyaç olmadığı hakkında bir soru var? Gerçekten de, tekerleme birçok eserlerinde, ancak bu daha az değerli hale gelmez değil. o ses şiirsel çizgiyi vurgular ki kafiye ana rolü limitlerini ve ritmik serisini ayırır. o da güzel bir araçtır ve okuyucunun duygularına üzerinde daha etkili olmasını sağlar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.