Haberler ve ToplumKültür

Uçmak için doğdum can not tarama: gerçeklik veya meydan okuma?

Halkın sözlü geleneği, yaygın olarak inandığı gibi, çağların bilgeliğini, atalarımızın bilgeliğini, kuşağın deneyimini bünyesinde barındırır. Onlara, değişmez bir gerçek, ya da en azından ironik bir şey ve bir kişinin yaşamındaki eksiklikleri gizleyerek bakardık.

Her şey akıyor, her şey değişiyor

Bununla birlikte, toplumdaki değişiklikler, atalarımızın bilincinde olan ortak doğruların bazılarını yeniden düşünmemizi sağlıyor. Canlı bir örnek, önceden belirlenmiş birinin zıplayıp yükselemediğini ifade eden bir atasözüdür. Temel mantık yasaları, bu durumda sohbetin de doğru olduğunu belirtiyor: doğan bir sinek sürünemez. Ancak, elbette, bu atasözünün özü böyle bir yorum sağlamıyor. Bu sadece, bu sözcüklerin ilgisizliğini vurgulamak üzere tasarlanmış bir zımni sözcüktür. Neden? Halkın bilgelik örneklerinin çoğunun rasyonel tahıllarını kaybetmediğini ve zamanımızda da geçerli olduğunu kabul edemeyiz. Fakat özellikle uçmak için üretilen bu formülasyon tarama yapamaz - çağdaş insanın şu andaki gereksiz herhangi bir çerçeveyi atalarımız önünde belirleyen eski stereotip unsurlarına karşı mükemmel bir şekilde tutumunu gösterir.

Zamanın değişmesinde, sözler kaybolur

Ne hakkında konuşuyoruz Bu, doğumdan her kişiye dar bir fırsat yelpazesi verilmesi ve bunun ötesine geçilmesi, kimseye verilmemesi gerçeğiyle ilgilidir. Kabaca konuşmak gerekirse, doğum yeri ve zamanı, yaşam kalitesini, ve belki de onun dönemini belirler. Hayır, elbette, bu bazı açılardan şimdi doğrudur, çünkü zengin bir ailenin bir kişisi, kaliteyi artırmak ve hayatını uzatmak için büyük fırsatlara sahiptir. Bununla birlikte, zamanımızda, modern insan uygarlığının çoğunun katı sınıfların ötesine geçtiğini güvenle söyleyebiliriz. "Uçmak için doğan çocuklar taranamaz" - sözler, sözü edilen atasözünün birincil biçimi kadar yanlış oldu.

Kanatları kesen gurur

Modern yaşam koşullarının bize tam bir kendini gerçekleştirme özgürlüğü verdiğini teyit etmek hiçbir şekilde gerekli değildir ancak güvenli bir şekilde herhangi bir uygarlığın varlığının hedefinin kanatların bir parçası olan herkesin üzerine vereceği fırsatı söyleyebiliriz. Hayatta başarı elde etmek için herhangi bir "strateji" ye girseniz bile, eğitimin, yatırımların ve diğer kariyer veya yaratıcı büyüme özelliklerinin öneminden bahsetmeyin, sadece bir bütün olarak bilinç konusunda. Sonuçta, çağdaş insanın, ruhunun ve yaratıcı ilkesinin zihninde özünde kopçalar bulunmamaktadır. Sadece kendi özgürlüğünü alıp kullanmaya devam ediyor. Çok sayıda kişilik şahsında, doğuştan bir sineğin taranamayacağını ciddi olarak söyleyebilirsiniz. Ya kamu stereotipleri tarafından oluşturulan çerçeve ya da kendi egosu onların diğerlerine yükselmeye çalışmak yerine, gerçeklere bakmaktan alıkoymalarını engeller.

Ruhun yorulmazlığı uçuş için vazgeçilmezdir

İnsanın (çoğunlukla bahsettiğimiz bir umut vardır), ki bu çok acılı ve iyimser bir şekilde kendi olasılıklarını değerlendiren bir şeyse, o zaman "atılmak için doğmuş atasözünün" uçsuz bucaksız atasözünün onlar için değil olduğunu söyleyebiliriz . Kendi potansiyellerinin farkındalığı, gerçekleşmesi için teşvik gücü ve hayatın bu dürtüsünü somutlaştıran irade, kendileri tarafından kanatlandırılmışlardır. Bununla birlikte, ünlü çağdaş Rus şair ve müzisyen Zoya Yashchenko'nun sözlerini her zaman hatırlamalı: "Kanatların olması o kadar önemli değil; Bizi taşımaları önemlidir. " Yani, uçmak isteyen bir kişinin yaşamı, dürtülerini sınırlayan tüm o kıçların ezeli bir şekilde üstesinden gelmelidir. Ve sonra doğan tarama kelimeleri uçmayı bilmiyor, sonsuza kadar kalpleri ile cesaret sahipleri başarılı girişimleri dolu kaybolur, ruhu cesur ve mantıklı ayıklanır. Cömert bir hasat elde edebilmek için fidan dikmeniz gerekiyor.

Kişisel gelişim özgürlüğü - ruhsal uçuş özgürlüğü

Yani şunu söyleyebilir misiniz ki, doğum günümüzde her birimize karşı kendini belli eden kısıtlamalar hakkında konuşmaya değer midir? Elbette ki herkes kendi koşullarına sahiptir, ancak herhangi bir kişi durumun ve durumların zincirlerini uçuş için fırlatma pedi haline getirebilecek potansiyele sahiptir. Bu, kendinizi benzersiz bir insan olarak gerçekleştirmektir. Ve sonra bir çocuğun taranmasına izin verilmediğini söyleyenlerin, şaşkınlıklarını durdurması ve gururunu unutması ya da insan ruhunun göklerinin kaidelerinden özgür olarak sürgünde kalması gerekecek. Çünkü bir kişi her zaman bir kişiye ulaşır ve yetenek, bir tür yalnızlığa mahkum olsanız bile, asla gerçekten olamayacaktır. Yetenek her zaman birisi için vardır ve biriyle enkarne olur. Bu nedenle, ruh özgürlüğü, sadece bir kişiden daha fazla bir şeye katılımı garanti eder. Ve tüm insanoğlunun ilerlemesine, onun her parçasının gelişimine bu "bir şey" var.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.