SağlıkTıp

Yerinde bilek ve ağrı kemikleri etkileyen temel kavramlar

Fırça - En hareketli kol, bir kısmı faaliyeti için büyük bir alan erkeğe açılır. minik kırılgan parçalarla biz kuvvetin uygulanmasını gerektirir zor bir iş olarak gerçekleştirebilirsiniz ellerin yardımıyla ve ince, yüksek hassasiyet ile. Ve bu bilek kemiği sorumlu her şeyden önce.

El - Bu beden nedir?

Cevap: dokunsal. Hücreler ve kas destek ait farklı hareketler gerçekleştirmek için, dokunmatik nesne tipini tanımak ve özelliklerinin belirlenmesi izin verilir ve bu kaldırma gibi hareket algılama döner ve düşürmek için bir çokluğunu ihtiva edebilmektedir.

Anatomi: bilek kemikleri

el kemikleri açıkça Şekil l'de görülebileceği beş gruba ayrılır.

Fırçanın çok alt kısmında ona (karpal) iskeletini oluşturan sekiz kemikten bir gruptur. Bu, aşağıdaki kemikleri içerir:

  • kapitatum;
  • trapez;
  • üçgen;
  • navikular;
  • hamate;
  • yarım ay;
  • pisiform;
  • yamuk kemik.

Bu dört (3, 4, 6 ve 7) yakın satırı bulunur. Onlar ön kol kemiklerinin bitişik bulunmaktadır. Geri kalan dört, bezelye şeklinde kemik metakarpus dönük bir uzak satır oluşturmaktadır. Interosseöz bağ birbirine sıkıca karpal kemikler ile kombine. Bunların Anatomi sıkıca birbirine bitişik olan ve tek bir yüzey oluşturacak, aslında bu bileşiğe bağlı olmasıdır.

Sonraki karpal kemikler (metakarplar) sivilceli hareket eder. Fırça taban ve falankslar arasındaki bu geçiş köprü. Bunlar için bükülür , elin arka boru şeklinde bir yapıya sahiptir. Baz, vücut ve baş: Geleneksel onlar üç bölüme ayrılır.

Aşağıdaki üç grup birlikte elin parmaklarını oluşturan kemikler, makyaj: Bu proksimal, orta ve distal falanks olduğunu.

karpal kemikler departmanı gerçekleştirmek Fonksiyonlar

küçük birimlerin şeklinde sunulan Bilek kemikleri, önkol hurma göre bükme açısını oynamanıza olanak sağlar. biz kavramak ve nesneleri serbest bırakın ve vücuttan dışarı yakınlaştırabilir fırçalayın. doksan derecelik bir açıyla fırça Arching, spor faaliyetleri veya dans yaygındır amuda sırasında pervane, olarak kullanabilirsiniz. Tüm bu manipülasyonlar son derece hızlı ve bilek ve el ve kolay kemiklerini oluşturan koordineli bir şekilde ve tüm sistemin, görülür.

Ancak ağrı

Birçok kişi üst kollarında ağrıları olur. Bu "sızlanışı" bilek kemiği olur. Anatomi kişinin elleri operasyonda sürekli ve bu nedenle büyük bir yük olduğunu açıkça yapar. ağır Sekreter daha ellerini yüklemek atlet-ağır değil, aynı zamanda profesyonel bir atlet eller acemi ellerde daha dayanabilir: Elbette, bu faaliyetin türüne bağlıdır. birinci ve ikinci yaralanma veya ağrıya neden olabilir, bu durumda, bir ve aynı yük izin verilebilir. Kesinlikle sadece kolay değil bilek kemikleri zarar nedeni olan hastalık teşhis. nedeni çıkık, burkulma, kırık olabilir veya kemik parçaları da çatlayabilir. Ayrıca, bu tür bir ağrı "çan", gut, artrit veya osteoartrit bildiren olabilir. Bu tür acıları karşısında görünce rahatsızlık ortaya önce strese maruz kalan kişi iyice düşünmeden bir ayak hastalıkları uzmanı ve / veya nörolog, yardım almalısınız. Belki, kendini tutumlu olmadan evde bir permütasyon yapmak ve vb kanepe, dolap, çekmeceli dolap, taşınmış karar verdik? Veya, sürekli bilgisayar başında çalışıyorsanız ve farenizi çok uygun değildir. Seçenekler kitle olabilir.

Bunlar olmadan, o zaman?

insan eli - bu (hemen hemen her alanda) çalışmıyor, fizyolojik ihtiyaçlarını gidermede, zor bir yemek haline onsuz vücudu vardır, vs. Çeşitli nedenlerle bu bedende kalmıştı İnsanlar, tekrar yaşamayı öğrenirler. Birçok kişi bile onun ağzına kaşık getirmek konusunda hiçbir şey söylemek, bir resmini, ayak parmaklarının kullanım alanı bulur. Ama beynin gözetiminde inanılmaz şeyler yapabilir, fırçaları kullanarak çok daha zordur. Ama insanların yaşadığı, bazen daha tamamen diğerlerinden daha ve bu yaşamda sağlıklı edemiyoruz sevinç çok, bulmak. Ve onlar öğrenmek ve biz doğuştan Tabiat layık ne takdir gerektiğini söyledi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.