Haber ve ToplumPolitika

Bir lider kim? Bir siyasi lider ve fonksiyonun görüntü

Hiçbir sosyal grup kontrolünü öne ve farklı düzeylerde kontrol edildiği iç yapısı ve farklılaşması, yok değil. Bu yazının teması toplumsal piramidin en üst düzeyde etkiler. Biz kim liderdir ve ne onun fonksiyonu bahsedeceğiz.

liderlik Fenomeni

Toprak insanlar üzerinde her yaratık zaten hayat denen yarışta katılmıştır. Orada önümüzdeki çalışan yabancılar vardır. Ancak, çoğu hayatının başarısının bir işareti olarak gördükleri kurşun olmak istiyorum. Kelimenin geniş ve dar anlamda lider kim? kendisi İngilizce'den çevrilmiştir terim anlamıyla "lider", "önde gidiyor" anlamına gelir. Genel olarak, toplumun geri kalanını çalıştırmak insanların bir kişi veya gruptur. Psikologlar sosyal topluluğun hiçbiri, otoritesi herkes tarafından kabul edilmektedir önde gelen elit, ayırmaması gerek kalmadan uzun süre yaşayamaz ve göndermek için hazır olacak bulduk. Bu olgu insan türünün değil, aynı zamanda pek çok yabani hayvanlar için benzersiz değil. Böylece, o liderlik biyolojik dünyanın bir olgudur varsayabiliriz.

geliştirilmesinde liderlik düşüncesi

tarihin kayıtlarında, birçok kişi tarafından işlenmiş en tarihi olaylar fikirlerin jeneratörler ve bazı teşebbüslerin ilham kim çoğunlukla isimlerini yazılı olmasına rağmen. Nikkolo makiavelli ilk defa o sahip olmalıdır lider ve hangi nitelikleri kim konusuna böyle dikkat sarf edilmiştir. Kitabında "İmparator" diye yöntem ve tekniklerin bakılmaksızın, onların hedefe ulaşmak için başardık Ortaçağ Avrupa liderleri, takdir. Bu görülen bazı süpermen siyasi lideri FRIDRIH Nitsshe. amaçlanan yolda tüm aşmaya muktedir geleneksel ahlak üstünde duran biridir. Modern siyaset bilimi bir ortak amaç doğrultusunda tüm ilham, öncelikle örnek bir lider olarak inceler. Örneğin, İkinci Dünya Savaşı sırasında Iosifa Stalina oğlu yakalandı. Alman komut Paulus'u bu esir değişimi için teklif etti, Stalingrad'daki teslim oldu. Stalin gerçek bir lider olarak, saha mareşal askerlerin değişmemesini yanıtlarken, bu tür değişim gitmedi. Zor bir karar, oğlunun ölümüne kınar, fakat babası büyük ülkenin başkanı olarak çok sürmedi oldu.

liderlik türleri

En geniş anlamda resmi ve tahsis gayri liderleri. Hatta onsuz ikinci, grubun yerine resmi kafası için büyük tecrübe sahibidir Birinci, üstünlük resmi statüye sahip. liderlik aşağıdaki türde ayırt:

  • Geleneksel - kökeni kurulan gelenekleri uyarınca;
  • Karizmatik - sıradan insanların onurunu aşan bireysel bireyin nitelikleri ve onun başarıları, dayalı;
  • Demokratik - Mevcut yasanın temelinde.

Modern bir siyasi lider , demokratik totaliter veya otoriter yönetim dayalı toplumla ilişkilerini inşa edebilirsiniz.

Gerçek bir liderin Nitelikler

Kafa - bu yüksek ayrıcalık değil sadece var sosyal statü, aynı zamanda kendisinden sonra gelecek olanlar için bir sorumluluk. Bu nedenle, herkes siyasi liderin işlevlerini gerçekleştirme yeteneğine sahiptir. Nüfus liderinin belli görüntü yok. By liderlik becerileri sorumluluk, bağlılık, ilham yeteneğini içerir, prognostik olarak, idari becerileri, güçlü karakteri ve karizma düşünüyorum. Evet, pragmatik yüzyılda siyasi liderinin imaj bilinçaltı düzeyde, istemeden sanki insanları etkiler bu ilkel bileşen olmadan tamamlandı. Sen söyleyebiliriz öyle bazen adayın tüm diğer yararları ağır basar.

resim oluşturma

destekleme ve siyasi liderin görüntü oluştururken güvenilen varlıkların sonraki turda - üstünlük için siyasi mücadelede bir kişi ve onun tüm takımı sadece ilgilenmektedir. Bu süreç iyi bir adam ve böylece insanlar yapmak yaygın inanç rağmen oldukça önemlidir. Ne yazık ki, şirket dar görüşlü, o belirli bir işçinin kendi güvene layık olduğunu göstermek ve haklı edebilmek için erişilebilir bir şekilde ihtiyacı vardır. Buna ek olarak, gerçek liderler çok değil bulunmaktadır. lider olmak nasıl mevcut sosyal anlayış göz önüne alındığında, bir siyasi varlığın görüntü yapımcıları oluşturun. Bu çalışma konuşmasını taşlama, görünüm oluşturulmasını içerir, diksiyon, tiyatro, sanat ve çok daha fazlası davranmaya yeteneği. Böylece, siyasi liderinin imaj basitçe boş bir kabuk ve sahte olabilir ve güzel seçmenlerle için daha cazip figür haline bireyin onurunu vurgulayabilirsiniz.

Simülatör ve popülist

Aslında liderleri politikacılar, toplumun ya da bütün halkın belirli kesimlerinin lider var ve sadece olarak gören olanlar var. İkincisi taklitçileri denilen veya popülistleriyle edilir. orada farklılıkları gibi, özellikle seçim kampanyasının sıcağında, lider kim? Simülatör anında kar vadeli sonuçlar, hesaplar. Bu lzhelider daha sözünü vermeye istekli, tek seferde yerine ciddi durumu göz önünde bulundurarak ve yollar iyisini sunar bile. İç içerikten daha önemli dış popülist için. Genellikle siyasi tartışmaların yanlış bir yöntem, iftira aşağı rakiplerinin sağlıksız eleştiri kullanır. Özgül aynı ciddi teklifler yapamaz.

Ne yazık ki, bu işçileri sık sık hızlı ve doğrudan her şeyi çözmek için bir sözü yapılır seçmenlerin de destek alırlar. Ancak bu uygulama demokrasinin kurumlarında halk arasında güvensizlik artışa yol açar.

siyasi liderin rolü

fonksiyonlarının siyasi lideri çok çeşitli ve önemlidir. Birincisi, bir toplumu ya da etrafında ortak fikir ve amaçlar bunların bir kısmını birleştirir. İkincisi, jeneratör sosyal gelişmenin stratejik hedefler olarak hareket eder ve bu hedeflere ulaşmak için nasıl ileri önerileri koyar. Üçüncü olarak, belirli bir yönde faaliyetler için nüfus seferber. Dördüncü olarak, yetkililer ve toplum arasındaki iletişim, devlet anlaşmayı desteklemektedir.

Bir liderin halkın beklentileri haklı gerektiğini belirtmek gerekir. o değil ve nedenini belirtin yapamıyorsanız, yakında o değil seçmen adına sadece güvensizlik değil, aynı zamanda düşmanca bir tutum ile karşı karşıyadır. neşeli çakal unutma "Akela kaçırdı?"

siyasi sermaye

Bir kamu liderin en önemli kalite özelliklerinden biri onun siyasi başkentidir. Bu durumu, popüler kararıyla alınan konumunu içeren kamusal alanda başarıları, ifade eder, kısacası, mesleki ve iş becerilerini kanıtlayabilirim şeyi tahminleri haklı. Bu sermaye uzun süre birikmiş olan, fakat yanlış seçilmiş taktik ya da yanlış karara zaman çok kısa bir süre içinde çarçur edilebilir. Bu rakamlar bir siyasi ceset aradı. Yani, şu anda 90'lı yıllarda başlayan ve onun zamanında çok popüler siyasi parti liderlerinin birçok siyasi ağırlığa ne de popülerlik yok. Bunlar, Duma seçimlerine içine almak için tüm girişimlere rağmen seçimleri kaybetmesi. Bu nedenle, her politikacı sorumluluk ve verdiği sözleri ve çözümleri herhangi birinin sonuçlarının farkında olmalıdır.

liderlik yolu

Bu makaleyi okuyanların birçoğu, soru ortaya çıkabilir: "Nasıl bir lider olunur?" Bu bağlamda, uygun bir ünlü aforizma anlatımıyla - liderler liderler doğarlar olmazlar. Neden bu kadar büyük ölçüde nedir? Bu konunun araştırmacıların çoğu sosyal gruplarını açar doğuştan nitelikleri yöneticinin rolünü gerçekleştirmek için gerekli olan bu özelliklerin gelişiminde çok önemli bir rol oynadığını söylüyorlar.

Birincisi, seçkin aktif sosyal konumunun gelecekteki lideri ve sosyallik yüksek derecede. İkinci olarak, çeşitli kuruluşlar, çeşitli düzeylerde kamu faaliyetinin becerileri sosyal etkinliklerin çok faydalı bir deneyimdir. Tabii ki, her yerde ve eğitimden gidemez. Batılı ülkelerde, kamu rakamlar ve hükümet yetkilileri gelecek olan takım özel okullar vardır. Sonuç olarak, biz ciddiye ilk etapta bir lider olarak herhangi yöneticisi ve sıkı çalışıyor ve astlarının için büyük bir sorumluluk bulunmaktadır unutmayın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.