Sanat ve EğlenceSanat

Sychkov sanatçı V. Fedotov: biyografi, yaratıcı ve ilginç gerçekler özellikleri

Birçok kişi böyle yetenekli özgün sanatçının eserlerine aşina değiller. Onlar eşsiz tablolar bir dizi yaratmıştı. Geçen yüzyılın başlarında, eserlerine, Paris filler sergilendi hatırı sayılır bir başarı vardı sahip.

biyografi

Sychkov Fedot Vasilevich (1870 - 1958), yaşam yıllarında birçok sanat ustaca yürütülen çalışmaların yarattı. Kochelaevo doğumlu sanatçı (köy Penza eyaletinin) fakir köylü ailesinde. Çok erken yaşlarda babasını kaybetti ve onun yetiştirilmesinde önemli bir rol büyükanne devraldı.

Oldukça erken Fedot Vasilevich sanatsal yetenek ortaya çıkmaya başladı. P. E. Dyumaev - Okulda çalışan bir sanat öğretmeni buldum. Mikhail Zichy yetenekli çocuk tarafından üzerinde şefaat talep Kraliyet Sarayında ressam bir mektup yazılmıştır. Buna karşılık, bir tepki Sanat Akademisi'nde okumak gereği üzerinde aldı. Böylece, Sychkov Fedot Vasilievich'in o eğitim gerektiğine karar Sanat Petersburg Akademisi. Ama ailenin içinde bulunduğu zor durum, genç adam eğitim aracı kendiniz üretmek zorunda kaldı.

Hatta ergenlik gelecekte sanatçı fotoğraflardan, sipariş portreler boyadı. okulunda aldığı eğitim için fonlar, gelecek sanatçı simgesi boyama okul için duvar resimleri yaratarak çalışmak.

Önemli tarihler

1892 yılında kalkış St. Petersburg gerçekleşti. Genel Arapov çizimi Okulu Teşvik Derneği'ni oluşan yılında kendi kendini eğitmiş bir sanatçı dikkat çekti. resim "sekmesi Arapovo istasyonu" oluşturulduğu sonra bu oldu. O Sychkova hareketli katkıda E. A. Sabaneevym, yer almıştır.

1895 yılında gelecek Sychkov Fedot Vasilevich Halk Sanatçısı Çizim Okulu bitirir ve Sanatlar Akademisi bulunan Sanatlar Yüksek Okulu'nda ücretsiz öğrenci haline gelir. Ana tarzı ve onun resimlerinin teması eğitimi yıllarında oluşur. köylü ailelerin yaşam, bir ülkenin yaşam yansıması, tatil - Tüm bu tüm eserlerin ana odak haline gelir.

1900 yılında Sychkov unvanı verildi "sanatçı". Onun boyama için alındığı "savaş haberleri." 1908 Avrupa (İngiltere, Fransa, Almanya) sanatçının seyahatleri ile kutlandı. Yabancı gezileri onu ünlü sanatçıların eserleri tanışırız yardımcı oldu ve olumlu duygu ve çok sayıda gösterim getirdi.

Fedot Vasilevich onur Sanatçı oldu Mordovya Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti. Hayatının çoğu o Kochelaevo eşiyle birlikte yaşadı. Fedotov V. bölgede aktif yaşam katıldı. Onun resimlerinde kamu kurumları ile dekore edilmiştir. O sloganlar transporant çizer. Fedot Vasilievich'in hayat Saransk kentinde sona erdi. 1958 yılında öldü.

Bunlar Fedot Vasilevich Sychkov gibi bir adamın ömrü sadece birkaç gerçeklerdir. Kısaca biyografi sanatçının yaşamının sadece önemli anları etkiler.

ressam eserleri

sanatçı tarafından yaratılan eserler arasında, çok sayıda resim görebilirsiniz. Onlar onun tezahürleri çeşitli köylü yaşamını yansıtır. "Bahçede Kız" "sarışın-flört", "Grinko", "Kız Picking Wildflowers", "mavi eşarpla Kız," (1912) gibi filmleri düşünürsek, bu eserlerin şaşırtıcı duygu görebilirsiniz.

sanatçının Koleksiyonu yaklaşık 700 tablosu yer alıyor. Basit ayırt edici ortam, eserlerinde insanların sanatçı Fedot Sychkov yarattı. Fedot Vasilievich'in yakın ve değerli insanlara edildi kullanılan denekler. Ve çok geçmeden ülke çapında ün kazandı.

sanatçının en ünlü resim, (sanatçının annesi), "Suların nimet", "bekler", "zor bir geçiş" "Anna Ivanovna Sychkova Portresi", (1900) (1903), "Bir Kadının Portresi", "Siyah Portresi "Haber Savaşı'ndan" "(1904)," Myalschitsy keten "" dağlardan Sevgililerim "(1909)," "(1910)," kuru ot üretimi ile Dönüş "(1911)," Sevgililerim "(1909)," Banka tatil. Kız. Kış "(1929)," Köy Düğünü "" Banka Tatil '(1927),' çiftlik '(1936),' arazinin daimi serbest kullanımına ilişkin hareket gösterilmesine ilişkin izin günü '(1938),' kahraman Toplantısı "(1952).

Sychkov Fedot Vasilievich'in - eserinde bütün detayları ve köylü yaşamının özellikleri de yansıtmak başardı bir sanatçı.

resimlerinde ana teması

Hemen hemen tüm resimlerin temaları köylülerinin gündelik hayatın hayat hikayesi, çiftlik hayatı, kırsal tatil, eğlence insanlar ve sıradan insanların hayatta başka önemli etkinlikleri özellikleri. Bu tam da sanatçının eserlerinin teması anlamak için yakın ve net hale getirir.

sanat Özellikleri

Onun resimlerinde Sychkov Fedot Vasilievich'in çok farklı insanlar tasvir. Ama görüntülerin somutluğu rağmen bunların her görüntü bir oluşum. Tüm portreler insanların en hafif ve parlak duyguları yansıtma eğilimindedir. şeffaf ve saf Yazılı görünümü. sanatçının resimlerinde iyi bir ruh halinde insanları tasvir günü, gözleri ışık, dinamik duruş ile dolu. Parlak renkler, güneş ve kar nuru basit köylü yaşamının benzersiz bir görüntü oluşturabilirsiniz. Fedot Sychkov, yaratıcılık güzellikte bir özel tür yansıtacak şekilde başarısız olan birçok diğer sanatçılar arasında en tanınabilir hale gelmiştir.

Klasik güzellik portrelerini de yer yok. Filmin kahramanı - sağlıklı, güçlü ve güçlü insanlar. eserleri hayatı, gençlik cazibesi, canlılık çeşmesi sevincini yansıtır. Ana çalışmalarında kenar gibi fazla enerji çaba Sychkov Fedot Vasilevich. resimlerinde Floşla güçlü, kuvvetli rakamlar, dolgun yanaklı, iri gülümsüyor ile doldurulur.

Resimlerin başka favori teması çocukların resmiydi. doğru doğasında köy çocukları sertleştirme çalışma sanatçı taşır nasıl Onlar fark edebilirsiniz. Ve bu görüntülerin orijinalliği, onun resimlerinin doğasında güzelliği ile ifade edilir.

onur

Sychkova yaratıcılık defalarca verildi. Petersburg çeşitli akademik sergi, o farklı kategoride altı ödül aldı.

1905 adına A. I. Kuindzhi Ödülü'nü almasıyla tarafından kutlandı. O Sanatlar Akademisi tarafından düzenlenen Bahar sergide Fedotu Vasilevichu Sychkovu verildi.

Mansiyon 1913 yılında boyama "zor geçiş" için Roma'da düzenlenen Uluslararası Sergisi'nde Fedot Vasilievich'in verildi. Başka ödül ABD sergi (St. Louis) 'de elde edilen gümüş madalya oldu.

boyama "adil Dönüşü" için Tüm Rusya yarışmasında birincilik ödülü 1910 yılında elde edilmiştir.

sanatçının hayatından ilginç gerçekler

Hayatımda Fedota Sychkova ana kişi eşi Lidia oldu. Onun ilham perisi, öykü yaratılması için ilham kaynağı oldu.

Lidiya milli çeşitli öğeleri toplamak Mordovian kostümleri, otantik takı, ev eşyaları. Bu gömlekler, şallar, kemerler, kolyeler ve daha vardı. Sychkov Fedot Vasilevich yaptığı portreler tüm bu özellikleri kullandı.

biyografisinde başka meraklı aslında sanatçının tablolarından biri ünlü aerodinamik NG koleksiyonlarında olmasıdır Abramoviç. Bu resim haline gelmiştir - "Komeli".

anma

1960 yılında, sergi Sychkov Fedot Vasilevich olarak bu sanatçıya adanmış, Mordovya Cumhuriyeti Müzesi tarafından organize edildi. Bileşimler 600'den fazla kopya bir miktarda mevcuttur. Ayrıca, çalışmalar ve çizimler vardır. fuar bir sabittir. Son zamanlarda müzede sanatçının güncel işleri sunuldu.

1970 yılında Mordovya ÖSSC Kültür Bakanlığı sırasına uygun olarak bir müze-ev açmaya karar verildi. Olay sanatçının 100. yıldönümü için zaman aşımına. Köy Kochelaevo Bugün bu müzeyi ziyaret edebilirsiniz.

Başka unutulmaz nesne Saransk kentinde anıt heykel merkezinde bulunan bir büst, olarak kabul edilir.

Sanatçı ve Zaman

uzun hayatı boyunca, Fedot Vasilevich eşsiz eserlerin çok sayıda yarattı. Bugün, müzede Roma ve Venedik'te sanatçının yolculuğu sırasında yazılmış olan "İtalyan döngüsü" resimleri ile tanışırız. Bu Kolezyum, gibi nesneler gösteren bir manzara olduğunu Piazza San Marco, Roma Forumu. hayatı boyunca sanatçı çalıştı.

Erken yaşlardan itibaren ve yaşlılığa başlayarak. Zaman yetenek Fedot Vasilievich'in üzerinde otoriter değildi. "Erzyanka" (1952) - 88 yaşından anda, yazılmış onun en iyi resimlerinden biridir. Ve bugün, ağları resminin kayıtsız severler terk edemez.

Mordovya'dakilerden Cumhuriyeti - Böyle bize bu olağanüstü ve tüm dünyada tanınmış bir yaratıcı kişinin çalışma ile tanışmalarına yardımcı olabilir bugün orijinal sanatçı Sychkov Fedot Vasilevich, biyografi gibi anayurdu sanatına çok değerli katkılar yaptı. O ve sıradan insanların yaşam ve yaşam tarzı hakkında halkın onun resimlerinde sanatsal ruhun bütün genişliği, aynı zamanda ulusal kostüm güzelliğini gösterdi.

resimlerinde çevresindeki insanlara, ülkesine, arazi için Sychkova aşkı izlenebilir. Onlar hayat sıradan bir çalışma adamı ve onun basit zevkleri uyumlu bir şekilde bir yansıması haline gelmiştir. Doğanın güzelliği, duygusal görüntülerin parlaklık - tüm bu yetenekli adamın çalışmalarına dikkat çekecektir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.