SağlıkTıp

Tuzlu sosları tedavisi: yorumlar. tedavi tuzlu Yöntemi

Bir insanın hayatındaki Ortak tuz oldukça çelişkili bir rol verilir. Tarih gerçekler bir kaide üzerine kalkmalı tutar. Geçen yüzyıla kadar kristallerin bir tutam altın eşitti. Onun süre sonra ünlü "beyaz ölüm" ilan eden, "kaide" düştü. onun rolü nedir?

Kristaller sadece ölümden insanları kurtarmak birçok durum vardır. Örneğin, İkinci Dünya Savaşı sırasında etkili bir şekilde tedavi tuz sosları kullanılmıştır. korunmuş ve günümüze kadar söylendi dikkatle takipçilerini şifa eşsiz yöntemler hakkında yorum.

tarihsel bilgiler

Büyük Vatanseverlik Savaşı Üyesi Anna Danilovna Gorbaçov, ardından hala genç bir ovma hemşire, çalışmış bir sahra hastanesinde inanılmaz bir cerrah I. I. Scheglovym ile. Bu, tuz uygulanan iş arkadaşlarının sürekli eleştiri görmezden yaralı birçok tedavi kim olduğunu.

Hastalarının kontamine yaralarda doktor dayatılan peçeteleri hipertonik solüsyon ile ıslatılmış. Onlar günde değişti. Zaten 3-4 günde bir olumlu sonuç tür tedavi tuzlu sosları verdi. dikkatle bu güne kadar korunmuş Yorumlar, bölüm Shcheglova doktor pek kangren nedeniyle ampute edildiğini ifade verdi.

Savaştan sonra 10 yıl sonra, Gorbaçov postoperatif hastaların bakımı için Shcheglova yöntemini uyguladık. Sonuç muhteşem oldu. Bu çözümün daha detaylı çalışma için itici güç oldu. Anna Danilovna rahatsızlıkları tüm aralığı için harika derde deva etkisi incelenip. Bunlar arasında:

 • kolesistit;
 • kronik apandisit;
 • açık yeşil;
 • romatizmal kalp hastalığı;
 • osteomiyelit;
 • Akciğer iltihabı;
 • romatizma;
 • guatr difüze;
 • abseler.

Daha sonra, doktor olumlu sonuçlar yeterince hızlı elde fark ettim. Ve ışık benzersiz olacaktır, dünyada olduğu gibi halk bilinen inanılmaz bir tekniği hiçbir analogları sahip "Gorbaçov için tuzlu sosları Tedavisinde."

Darbe mekanizması çözümü

Bu olağanüstü ilaç gizli sırrı nedir? Aslında hipertonik çözüm aktif sorbenttir. O, "muck" için hasarlı organı çekip edebilmektedir. tuzlu su sosları tedavisi antimikrobiyal etki sağlamak, yara temizler.

Tuz sadece etkilenen organ veya bunun yerleştirildiği gövdesinin bir kısmını etkiler. Başlangıçta sıvı subkütan tabaka emilen. Sonra derin dokuların dönüş geliyor. Bunlardan, sıvı onunla bütün mikropların, mantarlar, virüsler taşıyan yüzeyine yükselir. Böylece, tuz ile tedavi, hasta vücudu günceller hastalıktan onu temizler. Bu nedenle hastalığın ortadan kaldırır.

hipertonik çözelti ile emprenye sargı, kademeli olarak vücut etkiler. Yani Hemen iyileşmek gerekli değildir bekliyoruz. Tedavi prosedürleri için ne kadar ihtiyaç konusunda, basit cevap hayır. onun tavsiye beri her hastalık için belli bir miktar. Bu durumda, hastalığın daha karmaşık aşaması, daha bandajlar uygulanmalıdır. Ortalama olarak bu süreç yirmi yaklaşık yedi gün sürer.

bandaj uygulamak için kurallar

Sizin vücut zarar getirmez tüm önerileri takip etmek çok önemlidir tuz tedavisi. Tuz bandajlar nefes olmalıdır. polietilen ya da başka sıkıştırma malzemesi yasak kapak. Bir pamuk veya keten bez kullanmak en iyisidir. Muhtemel geleneksel gazlı bez.

Terapötik amaçlar için kullanılan hipertonik çözelti% 8-10 olmalıdır. Bu, su, 100 gr buna göre tuz sekiz ila on gram ekleme anlamına gelir.

Hazırlanan kumaş 4-6 katmanlara katlanmalıdır. sıcak bir çözeltisi (50 ° C) içinde ıslatın. Biraz sıkmak. Sadece tamamen çıkarmayın. Aksi takdirde, yama etkisiz olacaktır. etkilenen bölgelere uygulayın. Eğer iç organları zarar görmüş - öngörüye.

herhangi bir kontrendikasyon yokluğunda tek bandajlar tedavi 1013 saat arasında olduğu tuz. deri yüzeyi için de çok ince bir sargı veya yapışkan plaster ile sabitlenir. Her durumda, havayı kaçırmayın üzerini örtün yok!

Kontrendikasyonlar

Ne yazık ki, bu yöntem evrensel değildir. Diğer prosedürler gibi, kontrendikasyonlar bir numarası vardır. Bu nedenle, tuzla tedavi edilecek karar, doktorunuzla mutlaka kontrol edin. bazı kronik hastalıklarda, bu yöntem kontrendike olabilir. Ve pulmoner kanama bile tehlikeli! beyin damarlarının Skleroz - tuzu kesinlikle bu işlemi gerçekleştirmek için yasak olan bir hastalığıdır.

Solüsyon dikkatle eğer kullanılmalıdır:

 • hipertansiyon;
 • kalp yetmezliği;
 • Üriner sistem bozukluklan;
 • migren;
 • rahatsız metabolizması.

Not: tuz konsantrasyonunun artırılması şifa çözümü eklemez. Aksine, bu tür bir bandaj klor ve sodyum ile bir organizmanın bir fazlalığı sebep olur. Bunun bir sonucu olarak, dengesiz tuzları meydana gelir.

Bir diğer önemli uyarı biz şaşırtıcı tedaviler ve az mucizevi şifa hikayelerine dokunmadan önce. Ülser, yara izleri, fıtık, kabızlık, yapışıklıklar, bağırsak Inversiyonlar tuzlu pansumanlar bir çare değildir. Ve ne yazık ki, tuz taşları olabilir emdi.

Bu koroner arter hastalığı, anjin, kalp kapağı olan rahatlama ve giyinme getirmeyecek.

hastalıkların hipertonik çözelti tedavisi

Birçok hastalık tuzlu sosu teslim edebiliyoruz. Önemli olan - bir doktora danışın unutmayın. Başka altın kural - doktor randevusu ilaçları pes etmeyin. ek tedavi olarak tuzlu solüsyonu kullanın.

Ve şimdi başarıyla hastaları üstesinden rahatsızlıkları bazı dokunun. Çeşitli hastalıklar üzerinde zaferinden onlar bir yorumda paylaşmak için mutluyuz.

başın iltihabi hastalıklar

ödemli etkili bir tedavi prosedürü tuzu, beyin ve beyin zarı (araknoidit, menenjit) ödem. Ve grip, ateş, sepsis, aşırı hiperemi, tümör oluşumları savaşmak için uygulayın. Mükemmel sonuç inme hastalarının kullanımdan sonra görülür.

Bu durumda sargı 8 ya da 9 tabaka halinde katlanır kalın bandajın bir "kap" yapılarıdır. Solüsyon% 9 yapmak için önerilir. Sen tüm kafa sarmak veya onun etrafında bir bandaj uygulayabilirsiniz. Prosedür gecesi, 8-9 saat boyunca yapılır. Sabah her şey kafasına kaldırılır. ille temiz sürer.

Laryngitis, bademcik iltihabı, soluk borusu iltihabı, tiroid bezinin iltihaplanması (guatr)

veri hastalıkların tedavisi için, 6-7 kat katlanmış geniş bandaj recommended bandaj. bir% 10 çözelti olmalıdır ıslatın. Bandaj geceleri boyun uygulanır. işlemin etkisi çok olumludur.

tuzlu pansumanlar tiroit tedavisi birçok hastayı yaşadı. Bunlar hastalık ve mucizevi kürler onların hikayelerini paylaşmak. tuzlu sosları ile cerrahi tedavi - endemik doktorlar bir seçeneği tavsiye guatr, hastalar. Yorumlar mucizevi şifa düşündürmektedir. Gece 11 tedaviler için yeterliydi. tiroid bezi üzerinde mühür basitçe kayboldu hayret doktorlar ve hastalar kendileri, şöyle!

tiroid bezi üzerinde bileşenleri ve mühürler teşhisi kondu hastalar, onların deneyim tuz terapisi paylaştı. Bir çok durumda% 9 çözeltisi kullanılır. tiroid bezi alanına uygulanan bir çözeltisi ile emprenye Sıcak gazlı bez kumaş. Hastalar çene ve göğüs bir kısmını yakalamak için uygun olduğunu gördük. Bu pansumanlar günlük olarak uygulanmıştır. Yanıtlar hastaların çoğu tam bir iyileşme için yeterli on prosedürleri karşılaştığını gösterir. hastalık Cure, doktorlar doğruladı.

Artrit, eklem iltihabı, romatizma, bursa, osteochondrosis

Artrit tedavisi eklem tuzlu pansumanlar başarıyla en hoş olmayan semptomlar ortadan kaldırır. Biz etkilenen eklemlerde ve şişlik ağrı bahsediyoruz. Bu tekniği kullanmadan önce doktorunuza danışmalısınız. Bu prosedür ve frekansının gerekli süreyi belirleyecektir.

Tuzlu pansumanlar inflamatuar sürecin remisyon sırasında, remisyon kullanılması tavsiye edilir olduğunu anlamak önemlidir. Aksi takdirde, komplikasyonlara tarafından tetiklenebilir.

romatizma teşhisi durumunda daha az etkili bir şekilde tedavi eklemler sosları salinle. Onlar mükemmel hastaların eklemlerin şişmesine ortadan kaldırır. sağlıkta önemli bir gelişmeye sıvı potansiyel müşteri Normalleştirme çıkış. Aynı zamanda kontrol-romatolog hekim gerekli olduğunu unutmamak gerekir.

soyunma% 10 çözümü uygulayın. Bu etkilenen alandan daha 10-15 santimetre daha uzuvları sargılı edilmelidir. Prosedür 2 hafta boyunca her gece yapılır.

dejeneratif disk hastalığı tuzlu sosları değil daha az etkili tedavisi. Prosedür için ağrılı alanlara batırılmış bir bez uygulanmalıdır.

Hepatit, kolesistit, gastrit, karaciğer sirozu, pankreatit

Yukarıda sözü edilen ağır hastalıklar ile basit tuz yönetmenize yardımcı olmak için. 3-4 eklenmesi için bir bandaj uygulanması tavsiye edilir. Bir şekilde, bu tanı ile karın su toplama meme tabanından başlayarak ve göbek ile biten, bütün yüzey boyunca kumaş belirlenmesi önerilmektedir. Sabit geniş bandaj kumaş. Bu pansuman 9-10 saat boyunca vücudu etkilemelidir. Tedavinin gidişatı hastalığın evresine tamamen bağlıdır. Ortalama olarak, 7 ila 10 tedaviler arasında değişir.

Pelvis patoloji

Polipler, kolon tümörü, kolit, hemoroit, prostatik adenom, prostat da hipertonik çözelti ile muamele edilmiştir. işlemler için gazlı bez, iki tabaka halinde katlanır. pelvis sıcak çözelti, bandaj% 10 nemlendirilmiş. Üstüne üstlük "gözleme" havlu ve sıkı sargılı ile kaplıdır. delik silindirlerin kasık ve tek katmanlı bir sargı içine gerekir. Onlar sıkı presleme bandaj uygulanır.

Kullanılan tuz pansumanlar onkolojide bu tür tedavi. Bu prosedür myom, myom, rahim kanseri, yumurtalık kanseri ile uğraşırken etkili olduğu bulunmuştur. Kanserin tuz tedavisinin üç hafta. Tuzlu sosları yukarıda bahsedilen diğer hastalıklar için 2 hafta önerilir. Tedavinin bu tür bir özellik geçmeli olduğunu. ilk hafta bandaj olarak her gece yerleştirilir. Her iki durum için kalan süre, prosedür gün boyunca tekrarlanır.

Bu prostatit tuz sosları verimli yeterli tedaviyi oluşur. Bu hastalığa karşı mücadelede sadece 8 gece sürdü merak kendileri hastalar tarafından söylendi.

Bronşit, zatürre, zatülcenp, amfizem, astım

Ve bu rahatsızlıkları ile evrensel bir çeşni mücadele ediyor. öksürük tuzlu pansuman için çok etkili bir tedavi. Bu bronşit ile özellikle doğrudur. Şeffaf Gorbaçov boğmaca öksürük bertaraf gibi yollarla uygulanabilir. Bir saat içinde rahatlamış o tedavi Çocuklar,. Dört tedaviler tam iyileşme için yeterli çocuklar.

Çok etkili bir tuzlu pansumanlar onkoloji ile tedavi söz etmek gerekiyor. Bu durumda, akciğer tümörleri. işlemler için% 10 luk bir gerektirir. bandaj arka tüm yüzeyi üzerine uygulanmaktadır. Erkekler can ve göğüste. Islanmış bandaj iki "gözleme" havlu kapsayacak şekilde önerilir. Onlar geniş bir bandaj sarmak için sıkı yeterli olacaktır.

inflamatuar akciğer hastalığının tedavi kursu 7-10 tekniktir. Bu durumda, giyinme günlük olarak konulmalıdır. Üç hafta tümörlerin tedavisi için bir derstir. En iyi sonuç için tavsiye edilir, ilk yedi gün her gece bandaj koymak. İki hafta kalan - prosedür günaşırı tekrarlanır. Bandaj yaklaşık 10 saat (tam kurutulmadan önce) tutmak için tavsiye edilir.

Pulmoner kanama tuz prosedürü durumunda kesinlikle yasaktır bilmek önemlidir. Bu durumda, vücut zarar verebilir.

Kadın Hastalıkları

Bazı hastalıklar genellikle oldukça hızlı bir şekilde gerçekleşir. Çocuk sahibi olma yeteneği - Ama bunların çoğu çok hasta tarafından "dayak" edilir. Nedenle bu patoloji çalıştırmak etmemek için, bir doktoru görmek için çok önemli bir zamandır.

Bu durumda, bir enflamatuar süreç bertaraf edilmesi bakımından mükemmel bir yöntem yoktur. Bunu tahmin - tuzlu pansumanlar tedavisini kadın hastalıkları. prosedürleri için,% 10 luk gerekir. bandaj üzerinde uzanan (tercihen sabun) yıkama mide iyi olmalıdır önce. Daha önce keten bez veya pamuk giyinme için mükemmel ettim. Ancak, en iyi seçenek gazlı bez olduğunu. Bu birkaç tabaka halinde katlanır. Ancak, en fazla sekiz. prosedür için çözüm sıcak olmasını - 60-70 C Fakat bandaj gazlı bez kaplayan önce birkaç serin önerilir. bu durumda tuz işlemi yaklaşık 10-15 saat sürer. Islanmış gazlı bez uzantılarının alana uygulanır. Bir yapıştırıcı alçı Korkaklara ile sabitlenir. Yine, no-nefes alabilir kumaş! İşlemden sonra, vücut nemli havlu ile silindi.

varis tedavisi

Böyle hoş olmayan hastalık insanlara, özellikle kadınlar çok musallat olur. Ancak, varisler sosları tuz tedavisi böyle hastalığından kurtulmanın etkili bir yoldur. ve tedavi edilebilir hastalık - Biraz çaba ve sabır ile. damarları ile ilgili sorunlar unutulacak.

Tavsiye edilen bir gece boyunca aşınma çorap bir çözelti ile emprenye edilir. Üst çekme kuru. Bu tür prosedürler organizmaya yeterince olumlu etki vardır. küçük damarlarda normalleşmesi hedefleniyor çünkü bu teknik, mükemmel kabartmalar ödem olduğunu. O bile tromboflebit teslim edebilmektedir.

Tedavi% 3 hidrojen peroksit (sıvısının 1 litre başına 1 çorba kaşığı. Kaşık) ile desteklenmiş olarak etkili yeterli tuz olarak kabul edilir. Böyle pansumanlar damarlar, kan pıhtıları üzerinde knot kurtulmak edebiliyoruz. prosedür, 3-4 saat sürer. Bu durumda, iki kere optimum bandaj günde Hasarlı alan veya tüm havyar için.

Onkoloji. yorumlar

Daha önce, birden fazla kez kanser tedavisi tuzlu pansumanlar olumlu sonuç verdiğini fark. Bu, birçok hastalar tarafından onaylanır. onkoloji bugün teması büyük bir ölçeğe ulaştığı nedeni, daha ayrıntılı olarak üzerinde durmak değil imkansızdır.

Yani, ilk kez Anna Danilovna Gorbaçov yüzünde bir kanserli köstebek olan bir hastada bu aracı test etti. Sonuç mükemmel oldu. Bugün, bu terapi uygulandığında, kanser tanısı olan hastalar. prosedür üzerinde olumlu geribildirim bir sürü süreci hakkında bir fikir vermek. Kural olarak, insanlar bazı prosedürler kötü prognoz değiştirebilir fark. Tavsiye edilen tedavi tam ders gerçekten harikalar yaratıyor. Hastalar ameliyat olmadan böyle sinsi bir hastalık kurtarmak.

Dr. ile arşiv kanserinin mucizevi şifa kanıt oldukça çok. Günlük tedaviler memenin adenom kurtulabilirsiniz. Böyle etkili bir yöntem ve aynı zamanda, temel basit ve iyileşir hasta birçok bugün. yorum dogruluyabilirler tuzlu sosları tedavisi, ameliyat sonrası hastayı, hastalık ile uzun ve sancılı mücadelenin gerekliliğini kaydedin.

Şaşırtıcı beyaz tuz kristalleri kazanmak ve prostat bezi adenomu edebiliyoruz. tuzlu soslarda sayesinde iyileşmiş hastaların sayısız referansları, ortalama olarak, dokuz prosedürler hastalığı yenmek için yeterli olduğunu göstermektedir.

Ve hatta lösemi tuzlu sosu tedavi için izin verir. Hastalık hastalarının muzdarip pantolon ve bluzlar gibi bunları giymek için tavsiye edilir.

Ama tedavi eden hekime pes etmeyin her durumda hipertonik solüsyon bir ev tedavisi alarak unutmayın!

Sonuç

A. D. Gorbachevoy - Ben yazar uyardı şaşırtıcı tekniği bitirmek istiyoruz. tüm hastalıklar için değil her derde deva - O sodyum klorür çözeltisinin (tüm etkinliği için), hasta bilgisine getirmeye çalışır! Bu teknik, doku yanıkları şişme, iltihaplanma kurtulmak için izin verir. Aynı zamanda mümkün bazı tümörler ile başa çıkmak için.

Ünlü doktor andıran son şey - tüm kuralların sıkı gerçekleşmesidir. Ancak bu durumda biz tam güvenlik ve tedavi bu yöntemin yüksek verimlilik bahsedebiliriz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.