SağlıkTıp

Zona: Belirtileri ve Tedavisi

onun doğa Suçiçeği çocuklarla ortak bir yeri vardır tarafından Zona olduğunu. Bunların neden olan ajan aynı virüsü varicella olan zona (varicella zoster). Bu yüz ve vücudun üst, kaşıntı, ağrı, iltihap kabarcıklar üzerinde ağrılı kızarıklıklar neden - genel olarak, zona denilen hastalığın Bütün resmi. Bu hastalığın belirtileri eski zamanlarda tarif edilmiştir. Ve ikinci isim - herpes - Bu hastalık Yunan dilinden almıştır. Gerçekten, «herpete» anlamına kelime tercüme "sürünme". Bu döküntü yayılmasına kaynaklanmaktadır: tek bir yerde başlayın, sinir uçları sürünen gibi püstüller. Yani hastalık çizgili yayılır.

Ne olur zona? Bu hastalığın nedenleri farklı olabilir. En önemlisi - bu , soğuk soğuk. Ama aynı zamanda neden sürekli stres olabilir zona kemoterapi ve radyasyon terapisinin arka plan olarak, bağlı bağışıklığın düşmeye, şiddetli kronik hastalık bir arka planı ortaya çıkabilir. sebebi sıradan ve vücudun yaşlanma olabilir en sık zoster 60 yaş üstü kişilerde ortaya çıkar herpes. Aynı zamanda hastalık bir çocuk olarak suçiçeği oldu bulunan kişilerde daha sık olduğu belirtilmektedir. Varisella zoster virüsü vücutta devam fakat sanki aktif değil "uykuda." Ama, virüs uyanır ve bağışıklık zayıflatmak değer "savaş açtı gider."

Hastalığın ilk haftasında gizli olduğunu. Yani bütün hafta insanlar sağlıklı hissetmek ve o zona olduğunu bilmiyoruz. Semptomlar hastalığın ilk yerelleştirme yerinde ilk hafif kaşıntı görülür. Her zamanki Herpes ağız, dudak köşeleri etkiler, fakat zona yüz, boyun herhangi bir parçası üzerinde, arka ve göğüs oluşabilir. Daha sonra hoş olmayan yanma yerini karıncalanma, küçük sivilceler ilk konumun sitede görünür. Yüzünde sivilce görünümünü alarma edilmemelidir: zona belirtileri oldukça ile karakterizedir ve diğer kozmetik sorunlardan ayırt etmek kolaydır.

Ama birkaç sivilcelerin, onlar sivilce allık cilt yakın bir yerde gruplandırılmış - düşünceli ve hatta daha iyi - bir doktora başvurulması. dudaklarda Herpes - Bu hastalığın yumuşak ve nazik formu. Kendi üzerine tedavi edilebilir: merhem gerpevir tip başvurmak gereklidir. döküntü yüzün diğer alanlarda ortaya çıkmıştır ve 2-3 gün sonra sivilce çamurlu sıvı ile doludur Ama eğer, büyük olasılıkla bu zona olduğunu. Ayrıca, elverişsiz Hastalığın belirtileri: 5-6 gün kabarcıklarının patlaması, sıvı akışları, in situ pryshchikov kabuk oluşturulur 2-3 hafta devam kahverengi renk soluk. Bu kabuk, yeni, sağlıklı bir cilt altına hafif formda. Hastalık çok geniş alanı etkiler veya derin verdiği durumlar bu artık epidermisi ve cildin daha derin katmanları etkiler vardır. Sonra, onun skar gelişimini iyileştikten sonra kalabilir. o göz bölgesini etkiler Özellikle tehlikeli bir hastalıktır. biz görme zarar verebilecek tedaviyi görmezden gelirsek. Ayrıca kulak tehlikeli zona: Şiddetli durumlarda işitsel organı, tek taraflı yüz felci, beyin iltihabı ve menenjit yenilgiye yol açabilir.

Denilebilir gerektiğini zona - neden olduğu bulaşıcı bir bulaşıcı hastalık. Virüs asla sahip bir geçmişi olmayan kişilerde suçiçeği neden (bir yetişkin tehlikelidir gibi) ve hasta olmuştu - zona. belirtileri suçiçeği sıcaklığı ve zayıflık göstermiştir. yenidoğanların, gebe kadınlarda enfeksiyon Özellikle yüksek riskli, HIV ile yaşayan çelimsiz insanlar.

Daha önce başlangıç herpes zoster tedavisinde daha kolay hastalığa devam edecek ve yakında kurtarıldı. Bir öldürücü olmayan hastalık, ancak onlar tarafından kışkırtılan komplikasyonlar, ölümcül olabilir - Kendisi tarafından zona hatırlamak önemlidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.