ÇirkinlikBahçıvanlık

Tsiniya. inanılmaz renkler Büyüyen neşe getirir

Meksika çiçek Doğum yeri. Antik Aztekler bunu gibi herhangi başka bir şekilde çeviren bir tuhaf isim verdi "gözler için kötü." Avrupa çiçeklerin çıkışıyla biz takma inanılmaz bir dizi var - "Bir herkes için çiçek" veya "zayıf çiçek" ve diğerleri. takma başlığa geçmek haberi - o tsiniya. Bu bitkinin ekimi ve çok sayıda takma vermiştir. Çiçek neredeyse her Avrupa ev dekore edilmiş süs bitkileri, en iddiasız biridir. Yani (ekimi, çeşitleri, bakım) tsiniya ve biz konuşacağız.

Ne kadar erken bölgenizdeki bahar başlar ve tsiniyu Bitki zamanına bağlıdır. Kural olarak, tohumlar hemen ilk don geliyor sonra toprağa doğrudan gömülmüştür. Bitki 7 mm derinliğe önerilir. Çiçek çok çabuk büyür ve 5-7 gün sonra ilk sürgünler zaten görebilir. lahanası uzunluğu 10 cm sırasını ulaştığında, fit gelecek çiçekler arasındaki mesafe 15 cm olacak şekilde. Bu yeterli hava dolaşımı sağlayacak ve çiçekler harika bütün sezon bakacağız inceltilmesi.

Serin iklime sahip bölgelerde dikim bir olasılık var. tohum Büyüyen 6 hafta don iddia edilen sonundan önce başlar ve kaplarda. Ayrıca ayrı bir hile var. Böyle ısının varlığını öngörür tsiniya ekimi ile ekilen kaplar, sokakta birkaç saatliğine günlük olarak empoze edilmelidir Her zaman. Bu sayede bitkiyi sertleşmeye kolaylaştırır. Bir önceki prosedür ve çıkış don sonra güvenle açık toprağa çiçek transplante edilebilir.

Bir de merkez Rusya'da tsiniyu büyümeye bilmeli. Nisan ayının ilk veya ikinci on yıldan erken başlamak ekmek. Tohum çimlenme 3-5 gün içinde ortaya çıkar. bitkiler kalabalık birbirlerine başladığını zaman fark edilebilir, bunlar farklı kaplara ve sadece açık zemin içine nakledilen haziran (erken) başında ayrılır.

Zaten mevcut tesisler (zinnia filizlenmiş) varlığında var durumunda, yetiştirme sen uzunluğunun üçte birinden ve daha sonra dikilmiş en bitkileri kesmek gerekir gerçeği ile başlar. Bu durumda, zaman zaman "yeni gelenler" hayatta kalma oranını yükseltmek. Ve kalan tüm - Bitki hızla büyümesini kazanıyor nasıl gözlemlemek ve kendi çiçekler flowerbed süslemek için.

Öyle ya da böyle, ancak tüm bitkilerin istenmeyen çevresel etkilere ve hatta tsiniya duyarlıdırlar. Yetiştirme iyi havalandırma için, sadece ekili çiçekler genel görünümünü iyileştirmek için sağlar. Fideler arasında değişen bir mesafe yanlış olasılığını azaltır küf. Sadece hastalık sınıfa savunmasız aldı eğer grimsi-beyaz bir film size kökleri tarafından bitkilerin su yok gibi görünür, ya olacaktır.

Önemli bir tehdit Zinya ve mayıs böceği olduğunu. Parlak Not renkler (sarı, bu böceklerin turuncu, kırmızı, vb) neredeyse hiç ilgidir. Ama tam tersine, beyaz ve yeşil - Karşılama tedavi bu haşere.

Zinya en yaygın ve inatçı çeşitlerinin aşağıdaki gibidir:

  1. Benary Dev - parlak çiçekler büyük. yüksekliği, birinci don Ağustos ila yaklaşık 1,2 m. Bloom. Çiçekler mildiyösü gibi hastalıklara etkilenmez.
  2. Zowie.'Gold Alev - ortalama bitki yüksekliği (75 cm) olabilir. altın eklenmesiyle kırmızı Çiçek rengi.
  3. Profusion - monokrom renkler inanılmaz bir dizi oluşur melez bir dizi. Kompakt boyutlar mükemmel yatay tasarım öğeleri içinde bir araya getirilmiştir. hastalık ve kuraklığa güçlü direnç işaretlenmiş.
  4. Veya Kristal Star - kompakt renk (yetişkin Bush bir dizi 30 * 30 büyüklüğü cm). Son derece iddiasız. Bitki kuraklık ve birçok hastalıklara dayanıklıdır. Bitki bu serinin tsiniyu, yukarıdaki kardeşlerin farklı değildir saati. Her zamanki gibi, yalnızca bir kompakt boyutu ve tevazu yüksek derecede.

Kesme çiçekler Zinya inanılmaz uzun zaman korurlar. Yani sadece evin görünümünü dekore edebilirsiniz, ama aynı zamanda onun odasında her rahat bir atmosfer yaratır. Bitki çiçek ve her gün iyi bir ruh hali veriyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.