OtomobilArabalar

Nasıl bir araba vanayı ayarlamak için?

Her araç periyodik ayarlama valfleri gerektirir. Bu süre içinde yapılmazsa, makine onun çekiş kaybetmeye başlayacak gürültü sürücü ve içten yanmalı motor parçalarının kalanı üzerindeki yükü artacaktır. Bunu önlemek için, zamanında gereken vanasını ayarlayın. Nasıl yapılacak, bugünün makalesinde öğrenecektir.

Ayarlama vanalar backlashes arasında kendi elleriyle

anlamak için ilk şey bir uyarıdır. Denetleme ve ayarlanması Supap ayarı sadece motor gerçekleştirilmelidir soğuktur. Boşluğu sergileyen Uzmanlar önerilen sıcaklık fazla 38 derece değildir.

Bizim motor soğuduktan sonra, ayarlamaya başlayabilirsiniz. Önce, sonra silindir kapağı kapağını ilk silindir BMT pozisyonuna dahil edilmeyecektir kadar motor yukarı açmanız gerekmektedir. Böylece etiket dikkat etmek gereklidir. Yağ pompası kasnağı üzerinde pimi maç için önemlidir.

Ayrıca emme ve egzoz valfleri takipçileri dikkat edilmelidir. birinci silindirde cihazlar küçük bir boşluk olmalıdır, ve 4. - sıkıca sabitlenmiş olması. Bu olmadığı takdirde, bir daha dönüş için motoru çevirin.

Şimdi özel bir soruşturma alıp vanalar arasındaki açıklığı ölçün. İdeal olarak, kayma ya da sıkışabilir çok olmamalıdır. Sonda az çabayla uzakta geçmelidir. Cihaz güvenle tersine boşluğu boyunca veya uçar, o yarıya sıkışmış, bu yüzden vanayı ayarlamanız gerekir. Sonra (genellikle 13 ve 17 milimetre) iki keçiboynuzu anahtarı alıp ayar vidası kilit somunu bırakın. Şimdi güvenle gerekli belgeleri koyabilirsiniz.

Ne boşluk olmalıdır?

Kesinlikle tüm araçlar bu değer 0.15 milimetre olduğunu belirtmek gerekir. Ve bu değer ne kadar araç gaz dağıtım mekanizması bağlı değildir.

Ne kadar sıklıkla vanayı ayarlamak gerekir?

açık işaretler görülmektedir hemen sonra gerekli boşluğu göstermek için. Bu güç kaybı, dinamik karakteristiği "çekim" egzoz borusu ve benzeri. biz numaraları hakkında konuşmak, o valflerin her 20-30.000 kilometre ayarlamak için gereklidir. Geçen işareti en, egzoz veya güç kaybı olmasaydı, bu çek valfleri arasında bir boşluk hala. Dolayısıyla bunu demir bir iyi durumda olduğundan emin olabiliriz.

Aynı zamanda, gerekli boşluğu yerleştirdikten sonra üst yan iticiler ile takozların ile değiştirilebilir. Bu marş için krank milini ve itici olarak içeri doğru özel bir alet kullanarak presler. Ondan sonra, pulu çıkar. Bu küçük bir tornavida veya bir mıknatıs kullanılarak yapılabilir. Ama sıkmak önce geri, üst taraftan kıvılcım uygulamadan önce cihazı döndürün. İdeal olarak, sadece iki itici oraya çekin gerekir.

boşluk maruz edildikten sonra, biz ters sırada şeyi toplayıp motorun çalışmasını kontrol ediniz. Bu çalışma ve diğer ayırt edici sesler sırasında hiçbir tıklama yapmamalı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.