BilgisayarlarBilgisayar oyunları

En izometrik RPG: genel bakış, özellikler ve yorumlar

90'ların sonunda, kıskanılacak düzenlilik izometrik RPG ortaya çıktı. PC bu ürünler için ana platform haline gelmiştir. Bu video oyunları tam üç boyutlu grafik iftihar edemez, ama her zaman mükemmel tasarım olmuştur. bilgisayarlar daha güçlü hale, ama oyun beri - kesinlikle değil anakronizmleri listesinde oyun geliştirme izometrik görünüm yapmak için acele. Bu makale izometrik RPG en iyi genel bir bakış sağlar.

Planescape: Eziyet

En iyi izometrik RPG nitelendiren özel dikkat Planescape dikkat edilmelidir. Video oyun (1999) Yüzyılın çıktı ve hemen efsanenin ünvanı kazandı. eylem Sigil kentinde gerçekleşir. Burada, iç içe geçmiş yolların binlerce, ancak bunların her biri için yolculuğa önce portal açmak için gereklidir ve bunun için de anahtarları lazım. Bazı kapılar Diğer, büyülü bir bölge açacak - hatta evsiz ve diğerleri fark olmaz çöp, - sadece sağ fikir.

hikaye ve oyun özellikleri

Ana karakter hafızasını kaybetmiştir. Hatta kendi adını ona bir sır. Ama o ölümsüzdür. HP sıfıra düştüğünde, halka o sadece macera devam etmeden önce ayılamamıştır olan yerel bir morga teslim edilir. Ana karakter ve çünkü düşman saldırıları kalmaz, genellikle oyunda olacak Dying - bazen imkansız görevi tamamlamak, hayatta kalmak için.

Adsız ölümü, bütün anıları kaybeder, bu nedenle ayrıntılı bir günlüğü olduğunu ve hikayenin akışı içinde yapılan eski kayıtlar için baktıktan sonra "geçmiş yaşamları." Yavaş yavaş, oyuncu Adsız Sigil neredeyse tüm önemli olaylara parti olduğunu öğrenir.

Oyunun ana cazibe muharebe sistemi ve kahraman pompalama düzeninde değildir ve diyaloglar, doğrusallık, arsa, karakter ilişkilerinde. Planescape asgari videolar ve animasyonlar olarak, ve sahnelerin en metnini iletilir. Bütün diyalog hacmi fazla altı megabayttır. oyuncu geçişi sırasında ürünün "Savaş ve Barış" daha fazla metni okumak zorunda kalacaktır.

zulüm

Yeni izometrik RPG nitelendiren biz meyve Obsidian Entertainment ve Paradox şirketlere ortak emeği diyemeyiz - Tyranny. Diyorum gerektiğini oyun Çehov kadarıyla modern bir RPG benzer bir oyunu - Modern sitcomdan için. adalet için hiçbir mücadele, hiçbir orada, iyi ya da kötü hiçbir bulunmamaktadır yüksek elfler ve ork militan. Zulüm - insanlar hakkında bir öykü.

arsa ve özellikleri

Neredeyse Kairos tabi tüm kıta - güçlü bir mage sadece bir küçük krallık bağımsız kalır. arsa benzersiz iyi ve kötü tespit edilmez. onlar olasılığını eylemlerinin kanlı bir iç savaş ekarte Kairos iken ve tüm toprakları ele geçirdi. (Oyuncuların beklentilerin aksine) Ana karakter Mage son bağımsız krallık yakalamak ve onun rejimini devirmek için değil yardım etmeliyiz.

oyuncu oyunun arka planını belirler. Daha önce izometrik RPG böyle fırsatlar sunuldu değil. geliştiriciler ana etkinlik başlamadan önceki son üç yıl içinde ne olduğunu seçmek için oyun, sağladık. Her karar arsa etkileyecektir.

diğer birçok RPG olduğu gibi, ana karakter kardeşler-in-silah ekibi Çevirebilirsiniz. Sahabeler ve Dragon Age kadar değildir, ancak onların mücadele nitelikleri seviyesi ve ekipmana yanı sıra ilişki de bağlıdır. Uyduların her biri benzersiz bir yaklaşım gerekir. savaşta demir disiplin sevme ve birine Birisi olağanüstü ve kaotik çözümler üretmek adına.

Tek olumsuz Tyranny - yakın konumu ve görevler az sayıda. Torment: bu eksikliklerin için, oyun efsanevi RPG Planescape ile karşılaştırılabilir etmiyorsa. Ama Tyranny ilginç oynayan tüm bu olumsuzluklara rağmen. Dahası - Hikayenin tamamlanmasından sonra ben bu veya başka işlemleri dönecek görmek için gelecek için başka seçenekler seçmek için tekrar oyun boyunca gitmek istiyorum. Modern platformlarda bu seviyenin rol yapma oyunları çok nadir gelir.

Arcanum: Of Steamworks ve Magick Obscura

izometrik nitelendiren açık dünya ile RPG, biz arcanum göz ardı edemeyiz. Bu oyun bir başyapıt olarak kabul edilir. O amatör RPG tarafından saygı ama biraz daha geniş çevrelerde bilinir.

Arcanum - büyük hikayesi ile akıllı, çok yönlü bir oyun. geliştiriciler türün diğer temsilcilerinin iyi unsurları alınan ve onların fikirlerini onlara karışık. o Arcanum içinde hepsi orada - Açık dünyası, diyalog bir çok yardımcı beceriler, lineer arsa yardımıyla NPC kapsamlı etkisi pompalama sistemi Fallout benzer.

Oyun yüzünden yanlış anlamalara unutuldu - küresel ağ birisi satışların başlamasından önce kusurları ve hataları bir sürü çiğ beta sürümü bir kopyasını sızdırdı. Bu da, satışların bir felaket düzeyine yol açtı.

Hikaye ve Arcanum özellikleri

Oyun dünyası tanıdık fantezi yaratıkların yaşadığı bir değil, aynı zamanda teknolojik ilerleme durduğu yerde durmuyor. Mekanik cihazlar, buhar motorları, alev atıcılar, ateşli silahlar - klasik fantezi kanunları tüm komşu.

arsa olmayan önemsiz olduğunu. hava gemisinin başkenti kahramanın uçuşu sırasında kaza yaptı. Bir yolcu bilinmeyen bir kişiye halka daha sonra aldığı yaralardan ölür teslim etmek kahramanı sorar. Hemen ardından bu kahramanı şimdi seçilmiş ve o av başladı ki, rahat bir tanıdık gelen öğrenir. Daha da geliştirilmesi sadece oyuncu bağlıdır.

Rol Yapma fırsatlar herhangi bir modern izometrik RPG kıskanıyorum. En azından, kahramanı, hile, kaba, kaba olabilir karakterlerle aşık. Ve bu fırsatlardan sayısı pompalama yan becerileri ile birlikte büyümektedir. zorlamak için, aldatmak, ikna etmek, kahramanı ortaya çıkartacaktır bu durumda - oyuncu mücadele olmadan geçirmek için bir karakter oluşturabilirsiniz. Aşıklar ters bir durum gibi kavga - hiç kimse sadece tanıştığı herkesi öldürerek, herhangi arayışı alarak konuşurken değil birlikte, geçen. birkaç farklı şekilde mümkün tüm görevleri gerçekleştirme.

Buna ek olarak, oyun oyun eylemlerini yanı sıra yarış ve karakter seks sadece etkileyecektir. Sonsuza kahramanı ilgili NPC yağma - kelimeler tek başına kaybı minimum görevi tamamlamak için yardımcı olacaktır başkalarını: Diyalog sistemi başka çoğaltma seçimi değerinde birkaç kez düşünmek böylece karmaşık.

Baldur Kapısı

oyunların Baldur Kapısı serisi olmadan tamamlanmış üst izometrik RPG hiçbiri. Bu RPG retro severler, ancak herhangi bir onurlu oyun şöyle olmalıdır. Bugün oyun klasik kabul edilir, ama zaman dilimi baskısında devrimci onu denir. Bu Baldur Kapısı hala bilgisayar oyunlarının geliştiricileri tarafından kullanılan kalemlerin tarz getirdi olduğunu.

tarihsel bilgiler

şirket BioWare çoğunluğu sonradan izometrik RPG geç 90'ları, 2000'li yılların ilk yarısını inşa edildiği kendi motorunu geliştirdi. Ama bu program ürün hakkında başlangıçta şüpheci yayıncılar. Interplay ait BioWare sadece temsilcileri İnanç.

BioWare şirketlerin hiçbiri cesaret edemedi hangi ilk adım, kameranın konumunda değişiklik oldu. Birinci şahıs görünümü bir ilgisi kalmadığını ve oyuncu küçük apartman binaların yüksekliği ne olur gözlemleme fırsatı kullanılabilir hale getirilmiştir. Bu Baldur Kapısı izometrik RPG oyunu hikâyesini başladı beraberdir.

mücadele sistemi

muharebe sistemi AD & D ve dinamikleri masaüstü sürümünün taktik derinliği birleştirir. Tüm kavgalar gerçek zamanlı olarak gerçekleşti. Ama oyuncu herhangi bir zaman duraklama de, sakince durumu değerlendirmek ve karakterleri ekibi verebilir.

Bu fikrin masaüstü sürümü Hayranları sevme değil, ancak oyundan sonra tüm sistem beklenenden daha iyi çalışır ve klasik kurallarını yeniden üretir itiraf etti.

oyun dünyası

arsa olsa tür klişeler bir koleksiyon, ama daha derin bir düzeyde sunulmuştur. NPC oyunda sadece görevler dağıtmak için vardır. Bunlarla birçok orc kulaklar düzeyini artırmak getirmelidir konusunda sadece konuşmak mümkündü. diyaloglarla metinlerin miktarı oldukça büyük kitap miktarı ile karşılaştırılabilir olmuştur.

Oyuncunun Dostun iletişim başardı. Daha önce arkadaşları meçhul olsaydı ve bir ya da iki cümle karşılamak, ama şimdi, diyalog sayesinde onlar her biri kendi benzersiz karakterini aldı. Sahabeler hedeflerine takip ve bir biyografi vardı. bir takım karşısında felsefi manzaraya sahip yoldaşları var, bu anlaşmazlıklar, istismar ve hatta cinayete geldi. Bütün bu ayrıntılar dünyada hayatta olduğu yanılsamasını yaratmak için yardımcı olur.

Baldur Kapısı haritası boyutu çok büyük olduğunu, ancak şehirler, kaleler ve zindanlarda dokusu elle çizilir. Dünya rahat ve güzel. Baldur Kapısı serisi türün tüm hayranlarına keyifli bir eğlence saatlik RPG onlarca verecektir.

Diablo 3

Diablo 3 - Bir hafta çıkışından sonra PC için en çok satan oyunu haline gelen bir oyun. PC'de Klasik izometrik RPG oyunları - Diablo tam tersi.

Diablo 3 arsa ve diyalog az dikkat verilen. Ana unsurlar burada - mücadele ve kanama. Ne olursa olsun sınıf karakteri ve onun yeteneklerini, kahraman yağma ve deneyim karşılığında canavarlar yüzlerce kesmek zorunda kalacak. Oyunun hikayesi hedefi olmasına rağmen - kontrolsüz şiddet - dünyanın kurtuluşu, üçüncü Diablo 3'te kahramanın hedefi gibi görünüyor.

Üç boyutlu modeller, güzel, farklı ve dinamik kurban edilmiştir. Dahası, oyuncu otomatik olarak cebine atlar, altın seçimi için sık sık durmak zorunda değildir.

tek dezavantajı - Video geçişi çok hızlı biter. Ama genelde izometrik RPG oyun saatleri onlarca sunuyoruz. Bir oyun geçişini uzatmak istiyorsa Ancak, karmaşıklık yüksek düzeyde seçmek için bir seçenek yoktur. Bu durumda, arsa geliştirme yeni şube almaz, ancak artan yaşama canavarlar geçişini yavaşlatır. HP ve hasar seviyesini artırmaya ek olarak, muharebe taktikleri aracılığıyla düşünmeye oyuncu zorlar bazı süper güçler elde çetelerin.

Ben oyunun arsa bir aksiyon filmi için oldukça iyi olduğunu söylemek gerekir. George R. R. Martina geliştiricileri, ama önemli karakterlerin ölüm çalışmalardan esinlenerek oyuncular düzenli izlemek zorunda kalacaktır. Geçenlerde bir düşman olmuştur herkes bağlılık yemin ediyor. bir arkadaş oldu herkes, arkada bir bıçak saplama çalışır.

Hikayenin Bölüm oyun kitaplar yoluyla ortaya çıkar. Bu yaklaşım TES bir dizi anımsatır. NPC burada görevler verilmesi için değil sadece. Birçoğu mağazada bir geçmişi var. Tabii ki, diyalog ve arsa tasarımı Arcanum veya Planescape ile karşılaştırılamaz ama bu oyunda itici güç, ve dekoratif unsurlar değildir bulunmaktadır. Onlar, kahramanın eylemleri açıklamak ilginç, değil rutin hale getirmek için "kesme" canavarlar sürecini sulandırmak için tasarlanmıştır. Klasik izometrik RPG Diablo 3 ruhuna uzak olmasına rağmen, bu oyun hala türün en iyilerinden biridir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.