FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Ton başına benzin litre çevirmek öğrenmek için

Günümüzde birçok yakıt, tüketicilerin çoğunlukla ağırlık ve tersi birimi olarak hacim birimi transfer yakıt ile zorluk vardır. Özellikle bu soru, ilgili muhasebeciler alındığı ve uygulama açısından başlattık olduğunu. Gerçekten de, ne kadar ton başına benzin litre çevirmek ya da bir ters dönüştürme gerçekleştirmek? Nihayet bu konuyla ilgilenmesi zamanı.

litre ton almak için nasıl

Bir kez okulda fiziksel bedenin herhangi birinin ağırlığı yoğunluğuna bağlıdır olduğu öğretildi. Aynı sıvı için de geçerlidir. daha benzin yoğunluğu ya da dizel yakıtının daha az hacmi olacaktır. Bu ilişki, basit bir formül ile ifade edilebilir:

V = M ρ / ρ, - yakıt yoğunluğu, V, kg / m3 - yakıt hacmi, litre cinsinden ifade edilen M - kg yakıt kütle.

Böylece, ton başına benzin litre dönüştürmek için nasıl sorunun cevabı oldukça basit görünüyor. Öncelikle size yakıtın doğru türünün yoğunluğu ne bulmak ve sonra da bir ilköğretim matematik işlemi gerçekleştirmek gerekir. Ancak, tam da karmaşıklığı çarpar. Aslında bu yakıt yoğunluğu - bir parça değişken ve yakıt tipine de bağlıdır, fakat aynı zamanda sıcaklığı. Yaz ısı azdır ve yakıt miktarı arttıkça, ve kış tersi de, yoğunluğu azalır ve daha küçük litre olur. Bu nedenle, sırayla karışıklığı önlemek için ve insanlar dizel GOST 305-82 ve benzin için GOST 2084-77 ile geliştirilmiştir tek seferde ton başına benzin litre dönüştürmek için ne kadar fazla şaşkın yok. Bu belgeler yakıtın her tür tüm detaylı teknik bilgiler ile tablolar bulunmaktadır.

litre ton almak için nasıl

M = V x p'ye: yakıt kullanımı ters ilişki belirli bir hacimde kütlesi ne olduğunu bulmak için. Sonuç olarak hala ton çevrilmesi gerekir Elde kilogram, olduğunu unutmayın. Her şey açık gibi görünüyor, ama soru düzenleyici otoritelere raporların sunulması ve kalır. Hava sık sık değişir, ama her zaman bir kez hafifçe termometre göz kulak. Nasıl bu durumda olması?

katsayılar

Rusya Federasyonu Sanayi ve Enerji Bakanlığı, kolay ve doğru çeviri için sabit kurmaya karar verdi ortalama değerleri her yakıt türü için yoğunluk. Şimdi, muhasebeciler ton başına benzin litre dönüştürmek için nasıl üzerinde tereddüde düşerler değildir ve sadece alınan katsayılarını kullanın. Bu durumda, örneğin, için benzin sınıf 0.750 g / cm3 ve - A-76 (IA-80), bu 0.715 g / cm3, 0.735 yakıt 92 RON ortalama spesifik yoğunluğu g / cm3 AI-95 eşittir son olarak, ortalama özgül ağırlığı AI-98 0.765 g / cm3'tür. mazot gibi, litre ya da tam tersi ton transferini tamamlamak amacıyla, 0.769 katsayısına kullanmaya karar verdi. yakıt dönüştürmek için, aynı zamanda Rostekhnadzor'dan bunların yoğunluğu ayar değerlerini kullanır. Yani, daha LNG bu parametrenin ortalama değeri - 0.6 ton / m 3, ve 0.84 dizel eşittir. Bu basit bir sonuca şöyle: onların denetim yetkisini alarak takip edilmekte olan faktörler, kullanma ihtiyacı bildirirken. Fiili yoğunluk ölçüm Hidrometre kullanarak eklemek kalır ve ek olarak, belirtilen bilgileri kullanabilir sevkiyat belgeleri.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.