ÇirkinlikMutfak

Nasıl peynir formunu seçilir?

Peynir antik bir gıdadır. Peynir verme süreci hayvanın mide ile birlikte kapta süt tuttu bir Arap tüccar tarafından tesadüfen ortaya çıkarıldı bir efsane vardır. Yakında süt peynir dönüştü. En erken peynirler oldukça ekşi ve tuzlu, rustik süzme peynir veya doku benzerdi beyaz peynir. Şu anda, çağdaş dükkanlar raflar her zevke ve boyutu için peynir geniş bir yelpazede sunuyoruz.

Evde Pişirme

Yapımı peynir tüm dünyada yayılır. Şimdi herkes, belirli bir teknoloji bu ürünü hazırlayabilirsiniz hakim olan. Önemli olan - iyi süt, karşılık gelen envanter ve peynir Doğru seçilmiş formunun mevcudiyetidir.

Hatta 5 yıl önce, uygun bir alternatif bulmak zordu. Şimdi seçim çeşitlidir formlar olduğunu. Bunlar boyut olarak farklıdır ve kullanımı çok rahattır.


Ve belki de hiçbir peynir üreticilerinin rüya - profesyonel form var. Ama benzer ürünlerin fiyatları yeterince büyük ve herkes göze alamaz. Ve süzme peynir hazırlanması maliyetleri önemli, mantıksız pahalı formların satın azaltmaya yardımcı olduğu gerçeğini göz önüne alırsak.

elleri ile peynirin üretimi için teçhizatlar

bu formlar kendin olabilirsin olun. Daha önce, peynir ahşap ürünler haline preslenmiş, ama şimdi büyük ölçüde görev basitleştiren plastik yerine gelip edildi. Ev yapımı peynir için kalıpların üretimi için, yarım litre hacminde bir plastik kova kullanabilir. iğneler yardımıyla bir delik yapmak gerekir.

paslanmaz çelikten yapılmış kalıplar da mükemmel uygundur. Birkaç tankları hazırlamak için daha iyidir. Eğer birbirinin içine kalıpları koymak ve daha sonra takas varsa, o zaman büyük bir selfpressing peynir olsun. Profesyonel peynir alternatif bir formu kevgir veya fruktomoyka olabilir.

çeşitli dükkanlar

dükkanlarda peynir formunu almaya karar edenler için büyük bir seçim var. Her hostes tercihlerine bağlıdır. Ürün, kare, yuvarlak, ve metal ve ahşap olabilir. Kalıplar sadece paslanmaz çelik veya yüksek mukavemetli plastik kullanılarak yapılan seçmek için basın gerekir. Bu tür formların ile daha yapılır katı peynirler. Yumuşak İçin plastik İdeal şekilleridir. Bu tür formların hazırlanması sırasında herhangi bir baskı uygulanır ve peynir yoğun malzemeden bir ürün satın bağlamak değil kendi ağırlığı altında sıkıştırılır. Geometrik şekil, en farklı seçebilirsiniz. Seçim nihai ürünün kalitesini etkilemez. Ama peynir hazırlanması sırasında formun boyutunu etkiler. peynir küçük ürün konsolidasyonu ve olgunlaşma çok daha hızlı olacaktır.

peynir dışarı dönecek sonunda, böyle iyi süt, peynir hazırlanması için doğru seçilmiş formda, kilo ütüsü, olgunlaşma süresi, Aroma gibi birçok faktöre bağlıdır şey. Ama ana faktör bu ürünü hazırlayan hangi tutumdur. Sonuçta, sevgi ile pişmiş sadece peynir, lezzetli çıkıyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.