FormasyonDiller

Rus dilinde Yöntemleri kelime eğitimi

Rus dili durduğu yerde durmuyor. O çok farklı kelimeler doldurulan. kelimeleri oluşturan çeşitli yolları vardır. Bunlardan biri bunların çoğu yeni formları ile, yabancı dillerden bize gelip iyi geçiniyor gerçeğine dayanmaktadır.

Örneğin, bizim konuşma gelişiminde ilerleme "tarayıcı", "yazıcı", "fotokopi", "bilgisayar" gibi kelimelerin parçası haline gelmiştir. Son kelime "inek" nin "biricik oğul", "bilgisayarlı" ve "Tarayıcı" - fiil "tarama".

Bazı kullanıcılar bile "Xerox" aynı şema fiil formu çalıştılar. Ama kakofonik kelime "Fotokopi" almak ve bir Rus adam hoş ilişkilendirmeleri neden olmaması "otkserit" için. Bu nedenle, bu türevleri bunun "bir kopyasını yapmak" kombinasyonu ile bunların yerine, kullanım dışında bırakmayı karar ya da "fotokopisi" oldu fiillerdir.

Bu arada, kavramın bu "bebekler" düşündüğünü, Rus dilinde kelimeleri oluşturan bazı yollarını belirlemek mümkündür. Örneğin, kelime "fotokopi" kelimeleri ilave "Xerox" ve sözcükler "su" gibi "kopyalama", "buhar motoru", "baca" bir sonucu olarak ortaya çıktı.

Sözde sıfır ekleri - Sonra başka bir yolu yoktur. Sonuçta, kelime "fotokopi" kesilmiş bir versiyonu kullanılmıştır.

onun eğitim kullanır A "fotokopi" daha yol suffixed. Bu Bir örnek olması, burada tamamen farklı şekilde kelime oluşturulması aynı zamanda sürecine dahil. Ve Rus dilinde olur çok sık tam olarak ne.

kelime "inek" göz önüne alarak, bir suffixed kelime oluşumu ile karşı karşıyayız.

Bu yöntemle birlikte, hala sözde Postaffixal yoktur. "Kamp", "", "a", "bir şey" - Bu son ekleri ekleyerek yeni kelime oluşturacak şekilde bir fırsattır. Örneğin, yıkama - yıkama; çok - çok ve bu; gibi - her nasılsa.

Giderek, nedeniyle sıkça kullanılan kısaltmalar görünen yeni kelimeler "doğmuş" Rus dilinde. Uzun yıllar boyunca, biz "lise", "lise", "trafik polisi" demek tereddüt etmedi. Bugün çizgili yolda polis birçok çağrı gülünç kelime "gibededeshnik" sopa.

Joker günlük yaşamda kısaltmalar kullanmak insanların eğilimi alay, bu süreçte, satirik Humoresques bir sürü vermiş. Örneğin, alay, kulüp "akşam ve dinlenme gecenin İl Örgütü" açıldı nasıl kısa nefes minyatür.

Sözcük oluşturma yöntemleri ve konuşma parçası bir değişim olarak bulunmaktadır. Bu kelime "oda" daha az kullanılmaya başlanmıştır zamanla ifade "banyo" oldu. Sonunda, bu tamamen kayboldu ve sıfat "paketi" kendi kendine ortaya çıktı ve bir ismin statüsü tanınmıştır. Orada Aynı şekilde kelime "hasta", "bölge", "çocuklar" ve diğerleri.

kontrolsüz sol veya kelimeleri oluşturma yöntemi önüne önek olarak. Bu önekleri veya önekleri yardımıyla yeni birimler vardır ki en popüler türlerinden biridir.

Bazen bağlantı konsolları tüm yol olur ve sonuç konuşmanın aynı parçasının bir kelimedir ve bu üretir. Örnekler birçok fiiller şunlardır: go - yıkamak, gitmek - yıkamak.

Şimdi, sverhodaronny (sıfat) - - rahatsızlık (isim), yetenekli - hala (zarf) konfor: Ama konuşmanın diğer bölümleri tüm sözcüğe önekleri takılarak yeni kelimeler oluşturabilir.

Ama kelimeleri oluşturan daha fazla yolu birlikte görünür. Bu kelime öneki ve eki hem dayanan bir türevinin eş zamanlı olarak ilave edilmesi ile oluşturulmuş öneki-eki, vurgulanmalıdır. Örneğin, pencere - eşik, hareket -, trim yeni - - duvar, hareketsiz kılınması için bir yeni, üçüncü - üçüncü.

daha platformers-Postaffixal türü yoktur. yıkama, uyku - - Uyku Yıkama: Örnekler Aşağıdaki kelimeler içerir.

Ve oldukça yaygın Rus deyişle platformers-eki-Postaffixal yolu kurdu. , Şaka yıkayın - - Örneğin, yıkama pereshuchivatsya.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.