Sanat ve EğlenceSanat

Boyalı yuvalama bebek: Bir ana sınıfı (fotoğraf)

Matruşka - tahtadan yapılmış bir boyalı bebek, aslen geç XIX yüzyılda Rusya'da ortaya çıktı dünyaca ünlü Rus hatıra. Bu kültürel ve ekonomik gelişme döneminde oldu sanatsal bir hareket "Rus tarzı" oldu. dünyada kısa bir süre Rus halk sanatı yayıldı ve matryoshka boyama bunun ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir.

hikayesi

denilen Halk gelenek köylü oyuncaklar "matryoshka" Rus ressam Sergey Malyutin, Rus tarzının en adanmış takipçileri birinin başlangıcı oldu. ahşap tek parça oyulmuş Boyalı yuvalama bebek, Rus topraklarının bir simgesi haline gelmiştir. sanatsal elinde bir horoz ile basit bir köy kadının temsil ve şenlikli kıyafetleri giymiş Rus etnografik geleneklerin tam derinliğini iletmek.

Diğer bölünmüş bir yuvalama bebek ekleme ilkesi Rising Sun eşi Savvy Mamontova, ünlü Rus sanayici ülkeyi getirdiği "Fukurama adaçayı", Japon oyuncak tarafından önerilmiş. O zamandan beri, dünya öneme sahip bir klasik Rus yuvalama bebek hatıra haline geldi. Guinness Rekorlar Kitabına girdi "daha küçük" 37-kopya oluşan Seti bebek.

İlk Rus matryoshka

Milutin sanatçı Sergiev Posad Vasiliem Zvezdochkinym ünlü usta-Toy görüşerek kendisine başka içine bir tane konabilir farklı boyutlarda, sekiz ahşap boşlukları emretti. Deneyimli bir ahşap Tornacılar görev ile başa Zvezdochkin - yani sekiz iç içe bebek bir ilk set oldu.

boşlukları öğütülür ve Sergey Milutin boyama bebek başladı. Başlangıçtan itibaren, sanatçı belirli karakter mürekkep yüzeyine yayılan zorluklar, çizim biçimsiz oldu ve her şeye yeniden başlamak zorunda kaldı. Tahtaya resim mümkün değildir yapmak görünüyordu, ama sadece kullanılan eserinde vardı sanatçı Milutin, yağ bazlı boyalar, tempera ahşap boşlukları boyama işlemini usta yine karar verdi.

Su bazlı emülsiyon sulu boyalar zaten belirli bir aralık içinde bir resim edilmesine izin verilmiştir ve kaplamanın viskozitesi görevi karşılık gelir. Mürekkep yaymak etmez ve sanatçı geri bebek resimlerinde üzerindedir. Ancak, yeni bir engel, bazı yerlerde boya tabakası ahşap yapısının mikroskobik çatlaklar içine düştü. Bu noktada kaplama rengi değişir radikal, koyu nokta var. Sergey Miljutin yüzeyini tesviye ve ahşap lif boş alanları doldurmak gerekir astar uygulanması için ihtiyaç daha çok ikna.

Sonunda, sanatçının azim ödüllendirilir ve o ilk çiftlik ölçeğinde, bebek listesini kurmak mümkün ve daha sonra büyük bir sanayi kuruluşudur parçası olarak oldu.

boyalı yuvalama bebek

birkaç parçaya ayrılabilir özel teknoloji ile ilişkili geleneksel ahşap bebek boyama işlemi. Üç adımdan oluşur Matruşka, kademeli boyama: Normal halk sanat meraklısı işlemek için böyle zor bir görev ile çok astar, boyama ve vernikleme, sanatsal yaklaşım gerektirir. Aksi takdirde sonuç ucuz popüler görüntü andıracak.

Yüzündeki ifadeyi dayandığı yüz ifadeleri bebek en küçük işaretler, bir tasviri ile, gerçekten sanatsal tarzda yapılan boyalı bebekleri yerleştirme sırasında başka standart, sürecin ayrıntılı bilgi vermektedir. Matrona, bir gülümseme ya da üzüntü can sadece profesyonel ressam havasını iletmek için. Böylece, matryoshka, kademeli boyama bu da sorumlu yaratıcı bir süreçtir mutlaka sanat olur ve yürütme kaliteli ustanın eğitim düzeyine doğrudan bağlı olacaktır. Şu anda, üretim artışı üretim oranları için geleneksel Rus hediyelik eşya şirketleri için yüksek talep nedeniyle, ne yazık ki, ürünlerin kalitesini etkiler.

tür

Her şeyden önce, ahşap yuvalama bebek boyalı farklılık Bir toprak esasına göre. Tverskaya, Sergius, Maydanskaya, Vyatka, Semenovskaya: popüler halk hatıra çeşitli türleri vardır. Her varyant, özel özellikleri ile ayırt edilir. Matryoshka, resim tipleri çok çeşitlidir, kendi ayrı sanatın tanınması için uygun olabilir. Folklorun böyle yüksek rütbe onun hikayesini anlatır Açık - Rus hatıra dünyada yüz yılı aşkın bir süredir popülerdir. bebek ve farklılıkları türleri:

 • Semenovskaya matryoshka sanat eğitimi olmadan ulusal sanatçıların kullanımına farklı bir koşullu ilkel tarzı boyanmış. Başka bir işaret Semyonov matruşka önlük zorunlu stilize çiçekler geçerli: çok büyük ve gür buket ortasında yükseldi. Semyonov'un dan Boyalı matryoshka sadece üç renk yapmaya karar verdi: mavi, sarı ve kırmızı ve kombinasyonu eşsiz güzelliği sundress, başörtüsü ve önlük verir.
 • yuvalama bebek "Tver" farklı sahne modları tarzında boyanmış. Markalı tema desen görüntü tarihsel figürler olarak kabul edilir. Rus güzellik bir eşarp ve renkli görüntü, manzara, Rus mimari şaheserler hakim bir önlük ile akıllı elbise - Ayrıca, bu yuvalama bebek klasik tarzda yapılır.
 • Maidan Polkhovsky (Nizhny Novgorod bölge) köyünde bebek Usta resimlerinde senin stiline kalın. Onların bebek daha dar, ince uzun kafa doldu. Bir bitki konulu bir desen ile bir matryoshka geniş oval içinde yerine sundress ve önlük.
 • "Vyatka" tarzında boyanmış yuvalama bebek parlak mavi gözleri ve yumuşak, utangaç bir gülümseme ima eder. Vyatka matryoshka dünya çapında en popüler olarak kabul edilir. popüler Rus hatıra çekiciliği eşsiz üretim teknolojisini ekler - Doğal kakma şeritlerin ürünü.
 • Sergius büyüleyici basitlik, saflık kırmızı yüzü ve çok renkli şık giysiler matryoshka. farklılıkların geleneksel işareti böyle Matrona düğümlü bir mendil. matryoshka elinde zorunlu olarak çiçek bir konusu, paket, sepet veya buket sunuyoruz.

kendi atölye

Popüler ve Rus hatıra evde organize edilebilir aranan yapma. işyeri düzenlenmesi için küçük bir masa gerekir. Gerekli malzemeler bebek evin boyalı ile İlginç bir yaratıcı süreç olabilir. Başlamak için özel mağazalarda satılmaktadır boya, fırça, ince zımpara ve ahşap kütükler, bir dizi gerekir. Buna ek olarak, yuvalama bebek yüzeyini tesviye için bir ceket ve astar gerekir. Malzemelerin hazırlanması en önemli kural üst ve alt birleştiren hattın dikkatli bir adaptasyon.

bir torna ustaları vytachivanii yuvalama bebek bağlantı yapan ve dikiş bırakmaz zaman döşeme değişmeden katılması, bu iç içe geçme bebek boyalı yöneticisinde kaplama parçaları proses. sanatçılar bir dosya ile silahlı lazım elle çıkıntılı kısımları ele. Aksi takdirde ürünün yarısı birbirini uymayacak, yapılmalıdır. ayar tamamlandığında ve yuvalama bebek kısmı kolayca hattını katılarak yerleştirilir Yalnızca, Resmin hala başlayabilirsiniz.

iş parçası cilalı sonra, iki primer katman karşılamak için gereklidir. Nihai karışım yandan varsa, bileşimin yaklaşık 2 arasında bir oranda su ile PVA yapıştırıcı karıştırılarak, bağımsız bir şekilde hazırlanabilir: 1 arasındadır. Astar kurumadan sonra, kendi elleriyle matryoshka bebek boyama başlar.

akrilik boya almaya daha iyi çalışması için, onlar "El Sanatları" bölümlerinde yanı sıra, tüm mağazalarda sanat aralığında satılıyor. olmadan kalacaktır isteğe çoğu boya tam bir set satın alın. Resim sürecinde kullanılan birkaç renkleri satın almak daha iyidir. Bu, sarı, mavi, kırmızı, yeşil ve siyah renkleri var. Ayrıca beyaz ve parlak turuncu gerekecektir. Bu renkler evrenseldir ve ünlü Rus hatıra genel tarzı uyması.

kendi elleriyle Boyalı yuvalama bebek yüz hatlarını, başörtüsü, saç, SunDress, önlüğünü ve ellerini çizerek başlamalıdır. ince uygulanmış çizim kalem çizgileri başarısız kolayca çıkarılabilir silgi Şekil. Daha iyi, ciddiye bu adımı almalı birkaç kez yeniden çizme böylece görüntü kalitesi, diğer tüm çalışmaları bağlıdır , karakalem resim eğrisi rengi zaten almak daha.

eğitim

güzel sanatlar özel bir türü böyle Khokhloma tarzı ve sanat boyama yuvalama bebek de dekapaj, kakmacılık, inversiyon ve desenlendirme olarak ağaç ürünleri, güzelleştirilmesi ile ilgili çalışmalar bulunmaktadır. Herkes için geçerli bu sanatları ustası sınıflarına, her yerde düzenlenmektedir. Özel kurs ve seminerler yuvalama bebek boyamak gibi, ayrıntılı olarak bu sanat türünü inceliyorlar. Ana sınıfı ve sonraki atölyeler, halk sanatları ve alanında ilginç ve karlı meslek uzmanı tasarımcısı öğrenmek için bir fırsat sağlar. neredeyse tükenmez Rus hediyelik eşya talebi. Yuvalama bebek ahşap boyalı sanatçı, iş olmadan asla anlamına gelir tüm dünyada satılmaktadır.

Ana sınıfı

Öncelikle boyama yuvalama bebek için iş ve gerekli malzeme için bir yer hazırlamak gerekir. Liste içerir:

 • Büfe, koydu muşamba;
 • Fırça, №3, №4 sayılı №1 ve bir fırça "sıfır";
 • astar;
 • akrilik veya suluboya boya, palet, bez, pamuklu çubuk, en hassas vuruş için kürdan veya ahşap şiş;
 • terebentin istenilen kıvama kadar boya seyreltilmesi;
 • Basit karakalem, silgi, cetvel;
 • iş parçasının kabulü için büyük bir kol üst bız;
 • Boya markası PF 157 veya 283.

Desenler ve tasarımlar

İlk aşamada ön kalıbın ön bölümünü kalemle koydu. Aynı tip ve büyüklükte birkaç üründen açısından, o zaman boya iç içe bebek kalıbı yaratabilir ise hangi o substrat desen oranlarda uymak kolay olacaktır. Doğru şablonu kullanmak önemlidir. Eğer ahşap boyama üzerinde beceri varsa, boya yuvalama bebek Desen belleğe hatlarını uygulamak daha kolaydır, gerekli değildir. Çizimde sürecinde, sen kendine ait bir şeyler ekleyebilir, çünkü bu yöntem, aynı zamanda tercih edilir. Bu konuda Yaratıcı yaklaşım haklı.

Ama her durumda, sen boyama yuvalama bebek bir taslak oluşturmanız gerekir, bu bir örnekti el. Bu ürünün temel çerçevesini de, yanı sıra gelecekteki çalışma stilini yansıtan kağıt üzerinde bir çizim olması gerekir.

Daha sonra, sadece kopyalayarak iş parçasının aktarınız. Bu durumda, görüntü dengeli olması gerektiğini, bu alta gelecek yuvalama bebek ağzına dikey düz bir çizgi tutmak gerekiyor unutmayın.

kafa - yüz konturu dar iş parçasının geniş tabanının geçiş yeri üzerine düşer, alt kısmı bir daire şeklinde uygulanır. saçlar için - bu durumda, çemberin taraf da dokuda bir yer kalır ve üstündeki gerekir.

Sonraki konturlar arka ve ön kısmı sundress kapanış, boyun Matreny veya serbest düşüş üzerine düğümlü edilebilir mendil, özetlenmiştir. Bir semaver, bir somun, bir buket çiçek ya da mantar ve meyveleri bir sepet: eller bir nesne olacak eğer o zaman, aşağı indirdi, ellerini çizmek veya dirsekten bunları bükebilir.

Tüm renk kontur detay sundress sonraki aşama beraberlikle kalıpları için fon olarak görev yapacak kırmızı boya, boya. Mendil çok düz bir renk üzerinde önceden boya ve arka plan rengi tamamen kuruduktan bekliyor.

Önde boşluğu doldurmak Marya semaver veya başka bir şey ellerini çekmek için. konu genel resim ile uyum olmalıdır. avantajlı o çiçek süsler veya özel bitirme çeşit süslemek için zamanı kırmızı sundress ile kombine şişirilmiş kollu beyaz gömlek, her şey sanatçının hayal bağlıdır.

Yani, tam olarak boyanmış Sundress şal gidin. Ünlü Pavlovski'nin Posad'ın dahil Rus şallar, genellikle çok renklidir. üzerlerinde Renkler veya desenler sulu ve parlak. Bu gelenek ve boyama sırasında takip edilmelidir.

O altın ile yapılabilir, zengin altın tonları kullanmak en iyisidir jel kalem. Bu yoğun kırmızı siyah iyi kombinasyonunu görünüyor. herhangi bir boş alan tamamlanmamış bir iş gibi göründüğü bir sundress tüm boş alan, çiçekler ve yeşil bitkiler ile doldurulmalıdır.

kişi

Boyama yuvalama bebek en önemli aşama - bu gözleri, burun ve dudaklar bu. Bir kişi o sakin anlamlı ve aynı zamanda olduğunu böyle bir yol çizmek gerekiyor. Ve en önemlisi - matryoshka gülümsemelisin!

hep Gözler Matrona yuvarlak. Onları çekmek için oldukça doğru yerde simetrik birbirlerine göre bulunan iki hususları ortaya koymaktır. nokta etrafında daireler çizin, daha sonra bir daire öğrencilerin olduğu küçük dairelerle kazımak. Bu göz kapaklarını çizmek sonra - Gözlerinin etrafında çizgiler hafifçe eğri eğri. beraberlik kaşların üstünde, onların şekil keyfi olabilir. Şimdi beyaz çubuğu koymak her öğrencinin, bu gün ışığından parlama olacaktır.

Nosik Matreny bir insan burnu gibi görünmek zorunda değildir. Doğru yerde sembolik olarak iki noktayı atamak için yeterlidir.

dudakların kontur - bu Matrona yüzünde en önemli dokunuş. Ama sadece dikkatlice yay şeklinde bir çizgi yukarı uçları çizmek gerekiyor, çizmek kolaydır. Hemen bir gülümseme!

Daha sonra, minyatürleştirilmiş, iki yarım daire şeklinde portakal dilimleri şeklinde alt dudak, ve daha sonra üst çizin.

yüz boyama

Eğer yüz hatlarını boya önce bir soluk pembe renk hazırlamalısınız. Bu suyun göreceli olarak büyük miktarda kırmızı boya karıştırılarak yapılabilir. İlk olarak, elde edilen çözelti, bir kağıt tabakası üzerinde denenmelidir, daha sonra pamuklu bir çubukla yanaklar Matreny ile allık uygulanır.

allık uyguladıktan sonra renkli gözler, dudaklar ve saç, bölümlemeye ayrılmış taranmi vardır. Arkaplan kişi saf beyaz olmamalı. boya elde etmek için cilt rengi, sen koyu sarı ile beyaz karıştırmak gerekir. Ton deneysel alabilirsiniz.

Sonra Matrona animating makyaj yapmak gerekir - küçük detay ayrıntılı bir tasviridir. bebek yuvalama Bu anda hayat bulur.

son aşama

tüm çalışma tamamlandıktan sonra, her biri prosushivaya, üç tabaka halinde yuvalama bebek tam kuruma ve lake ürün için beklemek gerekir.

Yani, bizim harika ahşap matryoshka tamamen hazırlanmış! Kesinlikle belleğe bırakılmaması gerekir Boyalı yuvalama bebek, fotoğraf, hemen şimdi iyi bir eğlence olacak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.