ÇirkinlikInşaat

Elleriyle Tuğla bloklar: bir araç, bir çözelti karışımı

Birçok evler inşa edildiği günümüzde blokları, - bunlar dikdörtgen şeklin unsurlarıdır. Bu malzemelerin duvar ve temel oluşturmak için. blok mukavemet, sertlik ve aşınma, ısı iletkenliği, dayanıklılık, direnç yüksek bir oranda ve nem yeterince iyi özelliklere sahiptir. blokların çeşitli türleri vardır. randevu, onlar temel ve yalıtımı için duvara, her konuda ayrılır. Tasarım gereği, bunlar gövdeli dolu ve bir petek yapısı ile bulunmaktadır.

Çoğu zaten bu malzemelerin yararları takdir ve insanlar duvarcılık taşları olarak bu konuda endişe ediyor. blokların farklı türü vardır, çünkü bu süreç çok, gözden detaylı ve her tesisin kendi kuralları vardır.

malzeme avantajları

Bloklar büyük avantajlara sahiptir ve bu, popüler hale izin verdi. Örneğin, yüksek hızda yapımını vurgulayabilirsiniz. Bir yapı malzemesinin daha büyük boyutta, daha az zaman inşaat süreci harcanacak. özel teknolojisine göre Duvarcılık blok anlamlı çalışmaları sırasında çimentonun miktarını azaltır.

Geometrik doğru, bu malzemeler sayesinde maksimum hız düzeyini ayarlamak için yapın. en ufak dengesizlik olsa bile, hemen fark olacaktır. Bir diğer önemli avantajı - bu malzemelerin yapımı bile evlerin yapımında önceki deneyimi vardı insanlarla başa çıkabilirim.

Binanın dezavantajları

Her blok rahat bir ağırlığa sahiptir ve yükleme sırasında her yararlı değildir. takviyeli beton ürünleri kaldırma cihazları kullanmadan neredeyse imkansızdır. Ama gazbeton, beton bloklar ve diğer unsurlar bünyesinde muhafaza etmek zordur. Çoğu modern blok yapı malzemeleri nem sevmiyorum ve uzun açık havada yalan olamaz.

duvar blokları için bir çözelti hazırlanması

inşaat için Çözümler birçok farklı özelliklere sahiptir. Ne olursa olsun, tüm Duvarda uygulanacaktır gerçeği, ilk satır bir çimento-kum harç üzerine kesinlikle yerleştirilir. 1 parça çimento temiz kumu almak 3: Hazırlaması kolaydır.

Karışım, iyice karıştırılmıştır olmalıdır birimi ile çalışmaktır. Bu eli çok zor çözümün bir sürü yemek pişirmeyi yanı sıra karıştırıcı kullanmak çok daha verimlidir. her zaman ajitasyon ile muntazam bir kalınlığa sahiptir blokları ile çalışmak. miksere ilk adım küçük bir su miktarı dökmek ve sonra tüm diğer elemanları ekleyin. Bileşenler yaklaşık iki dakika boyunca çözüm müdahale gerekir. O hatırlamak önemlidir harç beton bloklar için, hem de başka yapı malzemeleri iki saat içinde kullanılmalıdır.

kum ve çimento çözeltisi

Birçok geliştirici, geleneksel olarak bu karışımı kullandık. küçük olsa bile, ısı kaybı teminatı - Bloklar, çözümün bu tür dikti. eğer olacak bu durumda tutkal karışımı Tasarruf, önemsizdir.

gücü gelince, o zaman her durumda aynıdır. beton blokları döşeme geleneksel çözüm üzerinde gerçekleştirildiğinde, duvarlar ısındı olurdu. yapıştırıcı uygulandığında, daha sonra izolasyon maliyetini gerekli değildir.

Nasıl tutkal pişirmeye

bir kova suda ilk adım dökülür. Daha sonra kuru madde karışımı dökülür. Bütün bunlar bir matkap kullanarak karıştırın gereklidir. Düşük hızlarda bunu uygulamaya en iyisidir.

su ve kuru karışımın yüzdesi o üreticisi bağlıdır, çeşitli olabilir. Yapışkan bölümlerinde bunu yapmak daha iyidir, dondurma değil. taraklı mala ile olabilir hazırlık doğruluğunu kontrol edin. Yığma blok için karışım, çok kolay bir şekilde uygulanır ve serbest diş ve daha sonra, birleştirilmeyen yivler, tamam arasında geçmesi durumunda.

Özellikler silikat bloklar duvarcılık

Bu ürünler çerçeve yapılarının çeşitli doldurmak için, dış duvarlar ve farklı bölümleri inşaat için kullanılırlar. gazosilikata çok yüksek üretim teknolojisi, ancak, bu madde, yüksek mukavemet özelliklerine, ısı iletkenliği, düşük ağırlık ve iyi çevre dostu düşük seviyesine sahiptir.

hazırlık aşaması

Döşemesi gaz silikat blokların temeli bant tipi çok gerçekleştirilir. Derinliği yaklaşık 1,8 m., Ilk tabaka döşeme geçmeden önce, su yalıtımı yerine olmalıdır.

Çatı keçe veya başka bir ağ malzemesi çimento ve kum 1 bir oranda karıştırıldığı hazırlanması için, geleneksel bir çimento-kum harcı ile tespit edilebilir: 3. Ayrıca, çözüm çatı malzemesine döşenmelidir. Daha sonra ambalaj ediyoruz.

duvarcılık bloklar için vazgeçilmez bir araç

Yani, bir matkap, plastik kova, mala, inşaat seviyesi ve tokmak ve rendeyi hazırlamalısınız. Yine bir el gerekir ve matkap ucu ve törpü set çalışmaları, fırça, işaretleme için daha iyi elektrik, testere, kare.

tesisatın Popüler yöntemleri

silikat duvar blokları gerçekleştirilebilir iki yöntem vardır. İlk yöntem, geleneksel bir çözüm, bir yapışkan aracılığıyla ikinci kullanmaktır. yapıştırıcıların maliyetinden daha en az iki kat daha düşük çözümün fiyatı.

Ancak, çimento-kum harcı yapıştırıcı 6 kat daha geçirdi. bir solüsyon kullanılarak dikiş kalınlığı yaklaşık olarak 10-20 mm olmalıdır. Bu sebep olabilir "ısı köprüleri", daha sonra kalıp, küf ve kondensat birikimini ve. Birçok yapıştırıcılar keşfettim nedeni budur. Bu malzeme sayesinde dikiş kalınlığını azaltmak ve bununla büyük ölçüde ısı kaybını azaltmak mümkündür.

Yapışkan tabaka kalınlığı önemli ölçüde ısı yalıtımı düzeyini arttırır sadece 2-3 mm olması gerekmektedir. Piyasa ajanları antifriz bir araç bulabilirsiniz ederken tutkal duvarcılık blokları, kışın gerçekleştirilirse.

teknoloji

yapıtaşı düzenli bir şekle sahip olduğu için, süreç çok almaz. Ama ilk satır dikkatle konulmalıdır. Yatay düzlem üzerinde en yüksek düzeye çözelti yüzeyi üzerine monte edilir. blok nemlendirilmesi yapışmasını geliştirmek.

İlk köşelerde bir duvar blokları vardır ve sonra kılavuz boyunca bunları hizalayın. Bu geri kalan elemanlarının döşenmesi sonrası. Dış duvarlar için Kılavuzlar Çalışmaya başlamadan önce yapmak daha iyidir. İç duvarlar tarafına yerleştirilir.

Aşağıdaki tabakaları zaten yapıştırıcı üzerine döşenebilir. Ayrıca, bileşim, uç yüzleri üzerine uygulanır. Fazla yapıştırıcı silinmez. Bu bir mala ile çıkarılmalıdır. sadece 2 saat olabilir sonraki satıra geçin. Bu süre boyunca, yapıştırıcı yanı büzülme meydana sıra, kulpları gelmek zorundadır. bloklar 8 cm bir kayma ile dizilir. Örneğin, birinci ve takip eden her sonra aşağıdaki bir dizi yerinden gerekir. Bu yapının sertliği artacaktır. Üniteyi hizalamak istiyorsanız, bu mallets kullanılarak yapılabilir. Düzensizlikler kolayca bir şamandıra ile temizlenebilir. Üniteyi, testereye mükemmel müsait gaz silikat kesmek istiyorum.

Bu süreç içinde, her dört satır güçlendirilmelidir - sayısı Stroebe ve Stroebe valf setinin tüm uzunluğu. Bundan başka, sayı yapıştırıcı veya harç ile doldurulur. Beton bloklar duvar yapısı, aynı teknolojiye göre gerçekleştirilir. Hiçbir fark yoktur.

seramik elemanların İnşaat

Bu birim bir mikro gözenekli taş, oluklu yan yüzler. bir elementin büyüklüğü önemli ölçüde inşaat işlerinin zamanı azaltır geleneksel tuğla, daha büyüktür.

Avantajları ve Dezavantajları

avantajları arasında yüksek performanslı ekolojik uyumluluk ve davet uzmanları olmadan kendi başlarına çalışma olanağını ayırt eder. Kerambloki tüm servis ömrü üzerinde yüksek enerji tasarrufu sağlayan bir performansa sahip. Ayrıca, bu malzemeler, yüksek mukavemetli, yanmazlık ile karakterize edilir.

dezavantajları ulaşım sürecinde yüksek maliyet ve kırılganlık sayılabilir. Ayrıca aslında seramik blokların hangi döşenmesi biliyor profesyonel inşaatçılar yoksundur.

teknoloji çalışmaları

İşleme başlamadan önce, ilk adım temelin su yalıtımı yapmaktır. Karışım, duvarın genişliği boyunca uygulanmış ve boşlukların oluşumunu önlemek için deneyin. İlk blok köşesine yerleştirilir. Çimento kumlu çözüm ancak birinci tabaka için kullanılır.

işlem, bu yapı malzemesi Paso tarak eklem varlığı ile kolaylaştırılmaktadır. Bu düşey düzlemde blokları güçlendirmeye yardımcı olur. uydurma kullanım için bir lastik tokmak. Bu araç, fiş ortadan kaldırmak ve seviyesini ayarlamak için yeterlidir. onlar ne olabilir, duvarcılık blokları, görülebileceği gibi, bir tuğla ile işten pek farklı değildir. Bunun dışında malzemeler, farklı üretim için kullandı.

keramsit bir ev inşa etmek nasıl

Bu bina malzemesi daha yarım yüzyıldan beri kullanılmaktadır. Bu mater evlerin duvarlarını döşeme işlemi özellikle karmaşık değildir. Onunla bile başlayanlar başa, ancak özellikleri keramzitbetona düşünün ve teknolojiyle uyumlu gereklidir.

bileşim ve veri bloklarının türleri

tarafından üretilen malzemeler kil karışımı, aynı zamanda, kum, su ve çimento genişletilmiş presleme. İnşaat malzemesi, güvenli, çevre dostu ve duvarlar için idealdir. Bloklar onlar ışık ve yüksek yalıtım özelliklerine sahip, gözenekli bulunmaktadır.

çoğu durumda üreticiye bağlıdır olduğu - Bu elemanlar, şekil ve boyut olarak farklılık gösterebilir. duvarlar için tasarlanan ürünler bir tam gövdeli ve içi boş olabilir. oyuklar da tüm uygulama sitesinde bağlıdır, çeşitli şekil ve boyutlarda gelir.

işin Teknoloji

Duvarcılık beton blok çeşitli şekillerde yapılabilir. Bir uygun seçimi arzu edilen kalınlığına, yalıtım varlığında tip kaplama duvarına bağlıdır. Böylece, ünite ligasyonu ile bir eleman, ligasyon ve boşlukları ile 60 cm, iki duvar arasında bir genişliğinin yarısı genişliğinde döşenebilir. Hangi yöntem, sen kesinlikle tüm kurallara uymalı. Süpürgelik vakıf bölüm iki blok olarak düz ve su izolasyon olmalıdır.

duvarcılık inşaat malzemeleri verilerinin işlem tüm diğerlerinden çok farklı değil. köşeye yerleştirilir birinci bloğu da vardır. yalıtım malzemesi çözeltisi sağ üç santimetre kalınlığında yerleştirilmiştir. Ünitenin pozisyonu kesinlikle inşaat ve su seviyesi kontrol edilmelidir.

köşeler ve çekme kablosu blokların arasında zaten ilk satır yerleştirilir. süreç kum ve çimento sıkı çözümü yapılmalıdır. Sonra ligasyonu ve düşey düzlemde sıkı kontrol ile ikinci sırası bulunmaktadır. İkinci ve takip eden sıralar yapıştırıcı dikilebilir.

Gerekli aynı zamanda yığma dış ve iç duvarların takviye yürütmek için. Bu prosedür, üçüncü ve dördüncü serilerin her biri için gerçekleştirilmektedir. En 8-10 mm çapındaki bu uyum parçaları için. Bazen bunun yerine net uygulamak mümkündür. Stroebe valfini Stack - onlar hazırlanabilir, ya da taşlama ile yapardı. çimento harcı dolu demiri kesme oluklar döşeme sonra.

Sonuç

Yani elleriyle yığma beton bloklar performans sergiledi. Gördüğünüz gibi, gerçekten çok zor değil. Tam olarak teknik gözlemlemek yukarıdaki önerilerin hepsi takip etmek yeterlidir ve sonra tüm başarmalıyız.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.