Ev ve AileAksesuarlar

Titanyum halkaları. Modern dekorasyon

Titanyum Yüzükler - nispeten genç eğilim takı. Ama giderek daha popüler hale gelmektedir ve birçok oldukça olağan altın veya gümüş yerine, bu sağlam metal tercih ediyorum. Ne tür popülerlik neden oldu? titanyum yüzük takmak Rahat ve güvenli? Bütün bu ve diğer birçok nüanslar bu makalenin sonraki açıklar.

gizemli malzeme

titanyum nedir? Bu metal dünyasında sıklığı ile ilgili 10 yerinde olduğundan beyaz renkte veya açık gri vardır. Bu oluştuğunda bile kompozisyon bazı meteorlar.

Ama en ilginç özelliği ise en yüksek olmasıdır çekme dayanımı metalin ağırlığına göre. O çok düşük ağırlığa sahiptir, ancak çelikten daha 3 kat daha güçlüdür. .. Çok somut ağırlık - o tungsten yapabilir Rekabet ama titanyum 4.11 yoğunluğu, tungsten 19.25 iken, parmağına yani titanyum yüzük bir tüy ve tungsten gibi hafif olması.

kabadayı

Eğer hareketli bir yaşamı olan, bir uzun zaman çekici bir görünüm için saklanacaktır takı gerekir.

İlk (yumuşak) (güçlü) dördüncü: Titanyum ürünleri gücü dört dereceleridir. metal Güç Bileşiminde ve işleme yönteminin bir yabancı maddeler diğer elemanların miktarına bağlı olarak değişir. Bir takı oluşturmak için, tipik olarak saf (en az% 99), titanyum kullanımı.

halkalar sıkça (örneğin düğün) giyilmelidir için, mukavemet metal 2-4 derecesini almak en iyisidir. Bu çizik ve diğer hasarlara karşı direnç sağlar. (Parmak kadar napuh ve dolaşım bozukluğu ise) Ama acil durumlarda titanyumdan yapılmış bu tür halkalar yüzükler için özel forseps ile temizlenebilir. Ama her hastanede olmadığını unutmayın.

Fakat birçok alıcılar mümkün olan maksimum gücü istiyorum. Bu havacılık dereceli titanyum veya mukavemet 5 derecelik - sağlayabilir içinde% 90 titanyum,% 6 alüminyum ve% 4 vanadyum. Ancak, kesme böyle bir ürün olmazdı, imkansız bile makası, içinde ders irade görünmeye başlar bir diş testere ya da testere ile elmas uçlar. süreç kurban için çok tatsız olacak. Bu nedenle, sıkışmış halkaları, titanyum uzaklaştırmak için, bu gereklidir söylentiler kadar abartılı değil, parmak kesmek için.

Buna ek olarak, bu ürünlerin boyutu değiştirmek çok zor ve bazen imkansızdır. onlar da tamir edilemez.

diğer faydaları

gücüne ek olarak, titanyum halkaları alıcıya diğer yararlı özelliklere sahiptir:

 • Bunlar tamamen hipoalerjeniktir. Titan o dişhekimliği ve protez kullanılan insan vücudu için çok güvenlidir.
 • Onlar mükemmel korozyon ve paslanmaya karşı. Bu metal tuzu suya daha uzun süre maruz dayanabilir.
 • Titanyum ısı ve elektrik, böylece titanyum yüzük kötü ısıtılmış çok kötü bir iletkendir.

dezavantajları malzeme

Ne yazık ki, İdeal şeyler gerçekleşmez. titanyum yüzük ana dezavantajı, işleme zorluğudur. Bu çok güçlü bir metal olduğu için, çok hassas bir desen yerine veya ona tuhaf bir şekil vermek imkansızdır. Bu nedenle, modellerin seçimi altın veya gümüş takı çok daha küçüktür.

Eğer daha esnek ve kolay metal işlemeden parçası olan bir halka tercih Bu dezavantaj ortadan kaldırılabilir, ancak önemli ölçüde maliyet ve özelliklerini değiştirecek - esas olarak, bu tip bir halka çizilmelere karşı dayanıklıdır.

Bu tür ürünlerin tamiri için malzeme işleme zorluğu da sorun çıkarabilmektedir.

boyutlandırma

Onlar azaltmak veya artırmak için o kadar kolay değildir, çünkü bir altın veya gümüş yüzük olarak, titanyum halkaları satın almadan önce denemek için en iyisidir.

Özellikle zorluk ürünüdür:

 • başka bir metalden bindirmeleri ile - genellikle işlemde çatlak;
 • değerli taşlar kakma ile - kayaların altında delikler deforme;
 • 2 mm'den daha az bir kalınlığa sahiptir.

Bu büyük bir rolü ve gücü derecesini, örneğin, ne kadar yüksekse, zor çalışma bazen, 1 ile 2 boyutları artabilir veya azalabilir olabilir, 2. derece oldukça basittir çalacak, ama vardır. Nedenle eskisini değiştirmek için daha yeni bir ürün satın almak için bazen ucuzdur.

sonsuz aşk

Alyans çifti titanyum oldukça geniş bir popülerlik kazanmıştır. Sonuçta, ne iyi evlilik tahvil olandan kale simgeleyebilmesi en dayanıklı metal Dünya'da?

küçük kadın boyutlarından büyük erkeğe - Geniş boyut aralığı ile üretilen Eşli halkalar. mamülleri için süslemeler daha büyük ve hantal ise, kural, biraz tiner ve daha şık olarak, gelinler için takı tasarlayın.

Özellikle, tek tek halkaların iç veya dış tarafı ile tevdi gravür verir. Bu, düğün tarihi olarak eşlerin adları veya düğün bir parçası sözü olabilir - yeni evliler için bir seçenek.

Geri kalbini tutan ellerin şeklinde talep gravür düğün moda. Bu geleneksel İrlanda Claddagh alyans yankıları bir tasarımdır.

Farklı görüntüleri de popüler ters sekizli vardır - sonsuzluk sembolü, bu durumda sonsuzluk aşk evliler içinde. Sadece kazınacak, ama aynı zamanda üç boyutlu model olamaz.

dekorasyon seçenekleri ve yüzük maliyeti

Titan kendisi muhteşem görünüyor. Yukarıda belirtildiği gibi, sadece oldukça basit desenleri yapılabilir.

Ve daha ayrıntılı tasarım kuyumcular hayranları ekler ve kapakları sunmaktayız için:

 • altın veya gümüş kakmalı - desenlerle veya sadece kontrast çizgiler olarak;
 • yerleştirme karbon elyafı ;
 • . Parçacıkları mücevher şeritler şeklinde astar - opal, turkuaz, akik, Jasper, kaplan gözü, vb;.
 • Değerli ahşap ara parçaları;
 • taşlar - elmas, yakut, zümrüt ve diğerleri, halka daha niş yerleştirilir ..

Buna ek olarak, titanyum kendisi anodizasyon etkisi altında kendi rengini değiştirebilir. tonlarının çeşitli akım mevcut bağlı.

Endüstriyel amaçlı bir metal olarak titanyum maliyeti çok yüksektir, ancak altın ile karşılaştırıldığında çok daha ucuzdur. Bitmiş ürünün takı fiyat önemli ölçüde ana maliyet saate ek olarak, ekipman bozmaktadır, emek yoğun işleme ve dekorasyon halkaları, yükseltmek.

Rus internet mağazalarında tür ürünlerin maliyeti nedir? Tamamen titanyumdan yapılmış halkalar, 1000 ruble satın alınabilir. (Çünkü değerli metal değil, sadece altın ekler ile Dekorasyon altın rengi) çok daha az yaygındır ve bunların maliyeti çok daha yüksektir - 13000 ruble ..

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.