Sanat ve EğlenceLiteratür

Dzheyms Dzhons: biyografisi, yaratıcı, ilginç gerçekler özellikleri

Sovyet döneminin Literatürde, İkinci Dünya Savaşı adamış eserlerde hiçbir sıkıntısı yoktur. Ve kendilerini onun dehşetini yaşamış ve deneyimli duyguları paylaşan olamazdı çoğu yazarlar beri oldukça doğaldır. Ancak, roman, "demir perde" diğer tarafında oluşturulan faşizm ve Japon militarizme karşı savaşan insanlar, suiistimaller anlatmak romanları ve hikayeleri. Çünkü ideolojik nedenlerle, neredeyse ülkemizde yayınlanan asla ve Rus okuyucuların geniş bir nedenle bilinmeyen. Arasında Amerikalı yazarlar karşılamalıdır eserler, gerçek Dzhons Dzheyms Ramon.

ilk yıllar

Gelecekteki yazar Illinois Robinson ailesi Ramona ve Ady Dzhons (nee Blessing) küçük bir kasabasında 6 Kasım 1921 tarihinde doğdu. Boy çocukluk Büyük Buhran, ABD tarihindeki en zor dönemi ile çakıştı ve özellikle mutlu değildi.

Pek bir genç adam lise mezunu, İkinci Dünya Savaşı kırdı. 1939 yılında, genç bir adam askere ve 25. Piyade Tümeni, 27. Alay hizmet etmeye gönderilecek. Yakında onun yoldaşları kışla Scofield içinde tembellik çürüyen ve Amerikan zorbalık ve keyfi üstlerin tüm "takılar" bilmek birlikte Oahu, Dzhons Dzheyms Hawaii Adası gönderilen şirket F ikinci taburunun bir parçasıydı.

çatışmalara Bölüm

7 Aralık sabahı, Japon uçakları Dzheyms Dzhons olarak görev bir askeri birlik, bulunduğu Oahu adasında, Pearl Harbor demirli gemilere ve havaalanlarını saldırdı. Öldürüldü 2403 ve 1178 yaralı olarak gerçekleşti Amerikan ordusu kayıplar, karşısında şok oldu. Sonra çatışmalara katılmak için kendisi geldi. Özellikle, genç Onbaşı Jones, onun firma ile birlikte Ağustos 7, 1942 Guadalcanal adalarından biri indi. Orada defalarca Japonlar ile savaşa girmek zorunda kaldı. Sadece düşmanın Kasım Cape Lunga bulunan büyük bir havaalanı, kontrolünü yeniden kazanmak için yaptığı girişimleri boşuna yapımında, 20 destroyer tarafından askerlerini tahliye etti.

ABD dön

Ocak 1943'te 23'e 1942 Aralık ortasında sürdü ve ormanda gerçekleştirildi Dağı Austen, ünlü Battle sırasında Dzheyms Dzhons o ayak bileği vuruldu ve "Mor Kalp" ile ödüllendirilmiştir. O ABD'de tıbbi tedavi gönderildi ve Temmuz 1944'te, sağlık nedenlerinden ötürü taburcu edildi.

Eve, Dzheyms Dzhons eğitimine devam etme kararı ve 1945 yılında New York Üniversitesi girmiştir.

edebi ilk

yazarın ilk büyük çalışması 1951 yılında yayınlandı From Here to Eternity roman «," oldu. ilk derece başarılı oldu ve 1952 yılında Dzhons Dzheyms prestijli ödülü - Ulusal Kitap Ödülü. Onun rakipleri ise J .. söylenmesi gerekir D. Salinger ve ünlü eseri "Çavdar Tarlasında" ve zaten 1951 Pulitzer Ödülü belirtildiği Herman Wouk roman Kane "konulu İsyanı" "", yetkili bir jüri çalışmalarını övmek karar bilinmeyen bir yazar.

Jones "İşte Eternity için Kimden" iş Pearl Harbor bombardımanı sırasında ada Oaha üzerinde deneyiminden onun hala oldukça taze izlenimlerini anlattı. oğulları, kocası veya kardeşi onun sayfaları ile Hawaii'de öldürülen bildirimi aldık binlerce Amerikalı aileleri hayatının son günlerini geçirdim hakkında bilgi edinmek mümkün olduğu gibi kitabın başarısı, oldukça anlaşılabilir. Ayrıca birçok gazileri vatandaşlarımız nihayet süsleme olmadan, onlar tahammül ne olduğunu hakkında gerçeği öğrenmek memnun.

James Jones Özellikleri nesir

Amerikan edebiyatında bir askeri veya ordu romanın olarak böyle bir şey, Stephen Crane en çalışmalarına yayınlanmasından sonra, 1895'te sadece göründü olduğunu söylemeliyim "Cesaret Kızıl Rozeti". Uzun bir yeni edebi kendi türlerini öldürmeye zorlanan insanlara ithaf eserler, borç takip kırmak sonra Birinci Dünya Savaşı ve ondan sonra Amerikan okuyucuların malı olur. Çoğu yazarları John. Dos Passos, William Faulkner, Hemingway ve diğerleri görüşlerini yansıtan berrak, anti-militarist vardı.

Jones ilk ürün bu eserlerin temel olarak farklıdır. Romanda "İşte Sonsuzluğa itibaren," diye Hawaii'de tüm düşünülebilir kötü alışkanlıklardan şımartır "ananas Ordusu", hayatını anlattı. anlatı pasifizmi itiraf boyunca hizmet girmeden önce, başarılı bir boksör Onun kahramanı, Özel Robert E. Lee Prewitt. Ancak, yaralı bile onun alayın yapılan saldırı hakkında öğrendikten sonra, bir asker düşmana karşı savaşa katılmak dönmek istiyor.

Daha edebi kariyeri

Jones'un ikinci romanı - 'Ve ran' - onun yerli Robinson döndükten sonra peçeli yazarın hayatı hakkında okuyucuları anlattı. 1958 yılında ABD Vincente Minnelli ve oynadığı Frank Sinatra, Dean Martin ve yönettiği bu eserin sinema versiyonunun eleyen Shirli Makleyn. "Altın Küre" üzerine - filmi "Oscar" ve biri için 4 aday gösterildi. Ancak, kitabın kendisi anlamıyla onlar bu şekilde yazar olaylar meydana il kasaba vurgulamak istediği anlamıyorum çünkü, içinde yazım ve noktalama hataları bir sürü bulundu eleştirmenler, paramparça edilir.

1962 yılında olan kitaplar zaten defalarca büyük sürümlerinde yeniden basıldı Dzheyms Dzhons, başlıklı yeni bir çalışma ile okuyucuya sunmak "İnce Kırmızı Hat". Bu romanın ilk yazarın modelinin devamı bir tür olmak ve eleştirmenler Faulkner'i ve Hemingway yerini alabilir bir yazar onu aramak yaptı.

son yıllar

Maalesef yazarın hayatı 1972 yılında, henüz çok erken kesilir. kitap üzerinde çalışmaları sırasında "Sadece ara" diye ağır hasta biliyorlardı. Geçen iş bitmemiş kalmıştır olmak isteyen değil, o da "From Here to Eternity" ve içerir ordu üçlemesini sona erdi romanın son bölümünü bitirdi arkadaşı Willie Morris, onun talimatları geçti "Thin Red Line".

Kişisel yaşam

yaralanma sonrası Robinson geri dönersek, Jones sık içmeye başladı. Teyzesi yeğenini kurtarmaya karar ve yerel rafinerinin yöneticisi ile evliydi sosyal yardım uzmanı Lowney Handy, tanıştırdı. O ancak kısa bir süre sevgili olduk, alkol bağımlılığı ile başa çıkmak için James yardımcı gerekiyordu. Haberleşme Lowney ve Jones birkaç yıl boyunca devam etti. 1957 yılında yazar, New York'tan dönen, onun memleketi eşi Gloria, eski bir sevgilisi bir skandal için yanında getirdiği zaman. Bunun sonucunda, James ve eşi acele terk etmek zorunda kaldılar. Evli Jones ve Gloria'nın kızı Kylie 1960 yılında doğdu.

ilginç gerçekler

  • roman "İnce Kırmızı Hat" iki kez filme. 1964 yılında bu isimde bir filmi Andrew Marton aldı ve 1998 yılında - Terrence Malick. Son onun resminin Shona Penna, Nika Nolti ve davet Dzhona Travoltu. Adlı filmi Berlin festivalinde ödül kazandı, ama sunuldu Akademi Ödülleri'nde, 7 aday kaybetti.
  • Kylie - - yazar kızı da edebi alanda kendini gösterdi. 1990 yılında roman ailesinin hayatı hakkında "Asker kızı asla bağırır" yayınladı.

yazar, en dürüst İkinci Dünya Savaşı sırasında Pasifik önünde savaşan Amerikan askerlerinin hayatını anlatmak - Şimdi Dzhons Dzheyms Ramon biliyoruz. onlara O'nun romanları yanı sıra kira filmler, ABD'de kurulan 20. yüzyılın en önemli edebi ve sinematografik eserlerin, değerlendirmesi dahildir, bu nedenle kesinlikle onları tanımalıyız.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.