KanunYasal Uygunluk

Tek katılımcı ile Detayları (sıra tabanlı) talimat tasfiye şirketi

Tek bir kişi şirketin kurucusu olan ve etkinliğini durdurmak için karar verirse, makale bu konuda yardımcı olacaktır. nasıl düşünün şirketin tasfiye tek üyesi ile. Ayrıntılı kılavuz Bu yapıldığında dair ayrıntılı bir açıklamasını içerir.

Tasfiye ve çeşitleri

Çoğu zaman firma çok fazla borcu veya faaliyetleri birikmiş olan başlangıç düşünme Kaldırılması o hiç yapılmaz. Tasfiye üç tip olabilir:

 • gönüllü;
 • zorunlu;
 • iflas halinde.

Şirketin varlıkları ortaya çıkan borcunu ödemek için yeterli olacaktır eğer ilk seçenek yalnızca durumda mümkün olacaktır. tek katılımcıyla adım kılavuz tasfiye şirketi tarafından adımdır hangi Neredeyse tüm prosedür, Sivil Kanununda belirtilmiştir. Tüm Jur ortadan kaldırmak için de geçerlidir. kişiler. Bize sırayla bu süreci inceleyelim.

İlk olarak, bir karar verilmeden

kurucusu gönüllü tasfiye kararı kendi başlarına alır. Ne zaman birkaç katılımcı, o kadar çekilir. Ve ancak katılımcı durumunda sadece onun kararını gereklidir. Bir tek katılımcı ile adım talimatları tasfiye şirketi tarafından Adım aşağıdaki sorunlardan sonuca başlar:

 • Tasfiye;
 • Bir tasfiye atanması.

Bazı durumlarda (büyük kuruluşlar için), bir tasfiye komisyonu atanması önerilir. Ama süreci etkilemeyecektir. Daha sonra bir tasfiye veya tasfiye komisyonu üyelerini değiştirmek gerekiyorsa, bu genellikle bir sorun değildir.

vergi bildirimi

Tasfiye bir gönderen vergi bildirimi belli bir kalıp (R15001) tasfiyesi. Bu kararı sürece üç gün içinde yapılmalıdır işletmenin tasfiyesi.

Birlikte bildirimle için tek parti kararına sunulan şirket tasfiye. kayıt yetkilisinin beş iş günü içinde firma tasfiye sürecinde olan bir sertifika vereceklerdir.

Daha önce, bir tek katılımcıyla adım talimatlar tasfiye şirketi tarafından adım bütçe dışı fonların haber duyulan ihtiyaç konusunda bir paragraf içeriyor. Ancak, şu anda (Mayıs 2014 beri), bu yükümlülük ortadan kayboldu. RPF ve her durumda FSS, belgelerin elektronik dolaşım iç sistemde bu bilgi edinmek.

sorusu işletmenin tasfiyesi sırasında operasyonların devam edip etmeme doğar? cevabı evet. Tabii ki, eylem mümkündür, ancak tasfiye olarak işlem tasfiye çalışıyorsa ve sağlam bir bütün olarak belirli yükümlülükler getiriyor. Bu nedenle, etkinlik ilk ortadan kaldırarak standartlarını hedefleyen gerekmektedir.

yayın

"Devletin Bülteni - vergi dairesinden alınmış girdileri aldıktan sonra bilgi ortadan kaldırılması bir özel sayısında yayınlanan bir sonraki aşamaya, geçin. ruhsat. " Sonra iki ay beklemek zorunda.

yayınla ilgili tüm sorular web sitesi baskısında bulunabilir. Buna ek olarak, bir uygulama vardır doldurulur. kontrol ettikten sonra yönetici ödeme yapmış ve ilgili belgeler sunulmaktadır. Organizasyon bir elektronik imza varsa, tüm faaliyetler bilgisayar başında oturan gerçekleştirilebilir.

"Herald" Çarşamba günleri yayınlandı. Yayın sağlar İçin:

 • İki form uygulaması;
 • İki destekleyici mektuplar;
 • Yaprak ortadan kaldırılması tescil otoritesi edilimiştir;
 • kayıt başlar karara bağlanması;
 • makbuz.

En kısa sürede yayın bekleyen önümüzdeki iki ay içinde görünecek gibi ilgili sorunları çözmek için paralel olabilir.

Alacaklılar Bildirimi

alacaklılara tanımlayın - Ana konuyu tasfiye sürecinde. fonlar borçlarını ödemek için eğer Sonuçta, gönüllü tasfiye iflas işlemlerine yol açacaktır, yeterli değildir.

Kredi "Bülten" yayınlanan bildirim çağırabilir inanılmaktadır. Tek katılımcı ile adım talimatları tasfiye firma tarafından adım bilinen tüm alacaklılara ek bildirim içerecektir Ancak, karışıklığı ve daha iyi gereksiz riskler görünümünü önlemek için. Bildirim serbest form değerli mektupta gönderilebilir.

Özellikle bildirime tahsis edilir vadede, sırasında, bir arşiv yapabilirsiniz. Herhangi bir organizasyonda bir takım belgeler saklanmalıdır, bazıları bölgesel arşiv ofiste olmalıdır. Örneğin, İK hakkında bilgi çalışanları kariyer geçmiş anlamamıza yardımcı olur. arşive belgeleri göndermek için, ilgili bölüme başvurmanız gerekmektedir, uygun formda getirmek ve belgelerin bir ücret karşılığında tevdi edilecek. Bu prosedür zorunludur. Ancak, bunun için sadece birkaç şirketleri (çoğunlukla büyük kuruluşlar) yapışır.

tasfiye bilançosu

ara bilanço şirketin yükümlülükleri, varlık ve maddi kaynakları tüm içermelidir. belge ile birlikte borçlarının yalnızca bir üyesi ile Tasfiye LLC zaten önemli ölçüde ileriye taşımak. Aslında toplanan bilgilere dayanılarak işlerinin durumunu yansıtır nihai kağıt, bu. Bu orada, nasıl ve gerektiği bir mali durumu anlatır. Aşamada vergi otoritesi ile tüm anlaşmazlıklar, RPF ve FSS zaten yerleşmiş olması arzu edilir.

ara bilanço özel bir formu vardır. Aslında, genellikle bilanço için esas alınan, ancak buna ilaveten herhangi iddia ve yasal işlem tasfiye tek üyesi LLC ile gerçekleştirilmektedir şirket, dava henüz veridir.

adım talimat adım tasfiye bakiyesi olmazsa olmaz olan atar. Bu hesaba gerçeği olduğunu alınarak yapılmalıdır:

 • geçirilen yayının iki ay;
 • Organizasyon dava yürütülen değildir;
 • yerinde inceleme gerçekleştirilmiştir değildi.

vergi inceleme

Yerinde inceleme - bu tek üyesi LLC ortadan kaldırılması ile gerçekleştirilir sadece bir adımdır. Manuel bu konuda özel hükümler içerir, ancak yerinde inceleme prosedürü daima atanmamış.
diye başlatılan Eğer tamamlanana kadar tasfiye bakiyesi pes etmez. Vergi denetimini başlatmak için karar hangi nedeniyle ana nedeni ödenir vergi oldukça doğru olmadığını şüpheler vardır. Aynı raporlama için de geçerlidir. Yerinde inceleme firmanın cirosu yüksek daha olası atanacaktır. Bu iyi işleyen bir muhasebe olması için.

şirket cirosu düşük olan Moskova bölgede çalışıyor idiyse, o zaman çek Merak olamaz. Önemli olan vergilerin ödeme yapmak ve zaman raporlama konuldu.

Bize onay yürütülen veya olmasın bu noktada tek bir üyesi ile bağımsız bir şirket yok edilmesini kapsamaktadır her koşulda, uyulması, hiç empoze düşünelim. adım daha talimat adım formu R15001 vergi dairesine bildirim tanıtmaktır. Prensip olarak, bağlandıkları hiçbir ek belge artık gerekli değildir. Ancak, bildirimin dışında aşağıdaki paketi gönderebilir kayıt yetkilisine olarak şüphe durumunda:

 • ara bilanço (vergi otoritesi önce üzerine damga gerekli şimdi gerekmez);
 • onaylandığı karara bağlanması;
 • yayının sayfanın kopyası.

vergi bilgilerinin Bu bütünlüğü fazlasıyla yeterli olacaktır.

Nihai eylem

belgeler beslendikten sonra (çalışma) beş gün sonra, kayıt tabakası kayıt yetkilisi verdi. Onunla ellerde tek üyesi ile şirket ortadan kaldırmak için nasıl anlamak son aşamasına gelir. adım kılavuz adım makalede ayrıntılı olarak verilmiştir.

Başka ne bu aşamada yapılması gereken, bu nedenle kalan mülk başa ve problem Emeklilik Fonu ile çözülmüş olup olmadığını kontrol etmektir. son nokta çok önemlidir. Yani şahsen oraya gidip artık herhangi para cezaları ve diğer seçkin ödemeler olmadığından emin olmak için en iyisidir. Ardından, geçerli hesabı kapatmak gerekir.

tüm organizasyonel konular alacaklılarla yerleşmiş ve sorunlar çözüldü zaman, tasfiye Bilançonun tasdikine tekrar vergi bildirmek için sadece kalır. Bu durumda, tek bir parti ile tasfiye Ltd. gerekli değildir ve sıfır bakiye sonucunda elde edilmiştir. o hesaplamalar yansıyan ana şey Ara bilanço ile örtüşmektedir.

Bir türün başka bir özel formu olarak onaylanmamıştır. Bu nedenle, temel gerekli ilaveler ile ara ürün olarak hizmet edebilir.
Şu anda, kayıt yetkilisi aşağıdaki belgeler vasıtasıyla bildirilir:

 • noter imza tasfiye olmak 16001 uygulama formu;
 • devlet görevi Ödendi Belgesi;
 • belgesinde (tasfiye bilanço) onayı ile karara bağlanması;
 • tasfiye imza ile denge;
 • Mali İstihbarat Birimi bir sertifika organizasyonu daha borçlar daha yapmaz o.

Bazen Mali İstihbarat Birimi vergi dairesine açıklayan bir sertifika etmez ve böylece elektronik belgenin üzerinden bilgi bkz. Sonra şirketleri üzerinde hiçbir ceza artık askıda olmadığından emin olmak gerekir.

iflas

Kuruluş artık kendi pahasına tüm borçlarını ödemek mümkün ise iflas prosedürü, davaya atanır. Bu iyi bir seçenektir, ancak hatalar bile suçlamalarda yol açabilir gibi, çok dikkatli yapılmalıdır.

iflas yoluyla ortadan kaldırılması basitleştirilmiş şeması veya standart uzanır.
Genellikle başlar gönüllü tasfiye şirketi tek üyesi ile. Yukarıda gösterilen örnek olan Talimatlar, standart düzeni ile bir yardımcı olacaktır. Geçici tasfiye bilançosunu yapılacaktır Ama zaman, eğer o şirket ödemek için görev olmadığını, süreç iflas hukuku çerçevesinde, yani iflas devam edecek bulunur.

Ardından, Tahkim Mahkemesi'nde iflas şirketi tanıyan bir deklarasyon sunulacaktır. Mahkeme yöneticisi görevlendirir. Bu aday olarak borçlu teklif onlardan biri olarak seçilecektir. durumda kontrol sadakatine saymak mümkündür, bu durum eleme yöntemiyle büyük bir avantajdır.
Eğer resmi kayıt düzeni planlıyorsanız, bir mahkeme sonra ilk kurulum şirketin bu iflası ve ardından tasfiye belirler. Bundan sonra, iflas işlemleri olağan adımları izleyin.

Alternatif bir yol: kurucularından değişikliği

Şirketin ana partileri değiştirmek için böyle bir yol yardımcı olabilir uzakta uzun vadeli eleme uzak dur, o kurucusu ve baş muhasebeci. Bu en kolay seçenektir ve süresi yaklaşık 14 gün sürer. Ayrıca, yöntem, aynı zamanda her şeyden pahalıdır.
Ancak, bazı tuzaklar vardır. Aslında çok orijinal kurucusu Birleştirilmiş Register kayıtlarında kalacaktır olmasıdır. Bu nedenle, daha sonraki kurucuları eski çekebilir riski vardır dolaylı sorumluluk.

Reorganizasyon - Katılım

Bu durumda kasadan rekor hala dışlanmış ve reorganizasyon bit uygulanması için gerekli belgeler, bu seçenek, bir öncekine göre daha avantajlıdır. Ama 2-3 ay zaman alacaktır. Ayrıca bu durumda, biz yani, aslında, ilk önerilen seçenek uygulamak için, size yönetimdeki değişikliği gerçekleştirmek önerilir. Aynı zamanda, ve dolaylı sorumluluğu getiren bir riski vardır.

Bir tek katılımcı ile Tasfiye Şirket: yok faaliyetler

Bu seçenek en kolay yoldur. Bu firmanın gelmedi ve o da borcu yoktur anlamına gelir. Bu şirket kolaylıkla elimine edilebilir:

 • Yukarıda tarif edilen adımları içerir geleneksel şeması.
 • Örneğin, satış veya yeniden düzenlenmesi için, temin edilmesi için alternatif bir yöntem.
 • iflas tarafından tanınan Organizasyon hiçbir borcu olmadığını basit bir nedenle olmayacaktır. Bu şirket mevcut değildir vergi daireleri adına sadece saha denetimlerinin olarak çok yakın ve hatta ilgidir.

Sonuç

Bu yazıda tek üyesi ile şirket ortadan kaldırmak için nasıl farklı şekillerde baktı. Talimatlar çoğunlukla gönüllü tasfiye tür anlaşma. Şirkette muhasebe bölümü şirketin tasfiye edilmesine ilişkin, düzgün gerçekleştirildiği takdirde Genellikle, şirket kayıt dışı edildiği tarihten itibaren dört ay, en fazla sürer.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.