KanunYasal Uygunluk

Iş kitapta doldurmak için temel kurallar

herhangi üretimde insan faaliyeti gösteren ana belge çalışma kitabı. Bu Çalıştığı personel, organizasyon, kariyer gelişimi gelişimini gösterir ve onun görevleri ile ilgili. Buna ek olarak, çalışanların deneyim verileri almaya gelen ana kaynağıdır.

işverene veya bu sorumluluğu üstlenmiş kişiye sopa gereklidir çalışma kitabında, doldurmak için bazı kurallar vardır. Kayıt sırası Hükümeti tarafından onaylanan bir normatif düzenleme, tarafından yönetilir. iş sözkonusu onun ana yer olarak kabul edilir yerde beş günden fazla çalışırsa Bu belge durumda doğurur. İstisna Tüzel kişi olarak kayıtlı olmayan kişiler işverenlerdir.

Bir kişinin ilk işi ise, dolum çalışma kitaplarının kuralları en geç o göreve başladı ve onun huzurunda bunu yapmak için zaman bir haftadan daha bu belgede veri girişi yer alıyor. (Eğitim belgeye dayanarak) adı, soyadı, doğum tarihi (pasaport sunumu alınan bilgiler), pozisyon, yeterlilik: İlk sayfada biyografik bilgiler yazılır.

istihdam kaydının doldurma için Azaltma veya düzeltme kuralları tolere edilmez. İşte çalışan, onun tarafından gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi yapıyoruz başka bir konuma, transfer tanıtım ve ödüller yanı sıra görevden. İkinci durumda, bu çalışma sözleşmesi feshedilmiş olduğu için bunların nedenini belirtir. Bu belgedeki Disiplin veya reprimands bu işten yol açmıştır durumlar dışında, yazılmaz. Bir çalışanın kitaba isterse onun hakkında bilgi yapabilirsiniz eş zamanlı çalışması. Ancak, bu ek aktiviteler substantiates sağlanan referans temelinde, ana işveren yapılır.

Tüm girişler uygun bölümünde bir seri numarası olması gerekir. Numune doldurma işi kitapları tarih yazmaya tavsiye Arap rakamları, içinde iki basamaklı biçimde tam olarak ve gün ve ay - bir yıl. sap siyah veya mor macun mavisi ile alınır. hızla solmaya olarak, jel macunu kullanmak için izin verilmez. Kaydı yapan El yazısı, düzgün ve okunaklı olmalıdır.

Çalışan tahsis edildiği için konum, belirli bilgi ve beceri sağlamazsa, onun meslek ilgili belgeleri kalmadan yazabilir. burada herhangi bir hesap ile, sahibi ilk imza karşılığı familiarized edilmelidir.

Nasıl doldurmak için çalışma kitabı İş Kanunu veya diğer normatif düzenleme belirtilen gibi bir doğrulukla iş sözleşmenizin fesih sebebini yazmak için önerilir. Burada ve ilgili dokümanlara atıfta bulunularak, eğitim kursları veya yeniden eğitme geçen askerlik verileri olun. Belge ve operasyon, devlet ödüllerine, yani Görevleri sırasında elde liyakat promosyon belirtilen diplomalar toplu sözleşme veya öngörüldüğü üzere, ya başka bir şey kuruluşun tüzüğü, veya yasama eylemleri.

üzerinde bölümlerden birinin sayfaları, istihdam kaydının doldurma kuralları burada dikmek tavsiye edilirse standart desen yerleştirin. Bu doldurdu ve ana belgenin yanı sıra korunur. Şu damgayı işaretlenmiş. Ayrı insert geçersiz sayılır.

Çalışma rekor çalışanın görevine son gününde elinde alır. Bu durumda, belgede yapılan tüm girişler çalışanın işveren, şirket kaşesi, imzası ile tasdik edilmelidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.