Gıda ve içecekYemek tarifleri

Tavuk ayakları şiş mayonez marine

Tavuk ayakları şiş yaz sezonunda en popüler yemektir. Sonuçta, hiçbir açık rekreasyon şiş üzerinde uzun ama keyifli pişirme etsiz değildir. Yapılan böyle bir akşam yemeği, unutulmamalıdır tavuk bedryshek ve bacaklar, bu geleneksel domuz veya kuzu daha çok ucuz çıkıyor.

Tavuk bacak şiş pişirmek için nasıl: detaylı tarifi

Gerekli malzemeler:

  • maydanoz, yeşil ok soğan ve dereotu - Büyük kirişe;
  • Büyük olgun limon - 2 adet;.
  • Yüksek yağlı mayonez - 220 g;
  • Acılı salça - 3 kaşık dolusu;
  • tavuk bacaklar soğutulmuş - 3 kg;
  • Büyük bir tuzu - (kişisel takdir için) 2 tatlı kaşığı;
  • soğan - 5 adet;.
  • karabiber - 15 adet,.
  • defne yaprakları - 10 adet.

et bileşenin işlenmesi

Tavuk ayakları şiş lezzetli ve sulu bir sürü olsun taze et. Böyle bir ürün için aramada almak daha iyidir Ama eğer o zaman taze donmuş şeklinde, zaman yok. Böylelikle, tavuk bacaklar donmamış, bunlar iyi yıkanmış ve daha sonra bacak ve uyluk kesilmiş olması gerekir. veri tavuk parçası çok büyük olursa, onlar da ikiye bölünmüş, ama hepsi asılı değildi edilebilir. kaldırıldı tavuk bacakları onsuz, et hafifçe yakmak ve kuru hale gelebilir çünkü deri, gerekli değildir.

marine hazırlanması Süreci

Şüphesiz hepimiz tavuk ayağı veya diğer et ürünlerinin şiş, hoş kokulu bir et suyu emmek emin olun biliyorum. pişirin için, yüksek yağ mayonez, taze limon suyu ve meyve kendisi baharatlı salça, karabiber, soğan halkaları, defne yaprağı, bir kase koymak gerekir sofra tuzu, ve doğranmış taze otlar (maydanoz, oklar, yeşil soğan ve dereotu) . Bundan sonra, tüm ürünler karıştırmak ve işlenmiş tavuk bacakları eklemek gerekir. Et madde yaklaşık 3-4 saat olmalıdır ıslatın.

formasyon kursları

Bu süre sonunda, tavuk karışık elleri ve tat olmalıdır. herhangi baharatlar veya baharat yeterli değilse, istediğiniz şekilde ekleyebilirsiniz. Bundan sonra, aksi takdirde güçlü Undermountain bir şiş marine parçaları koymak gerekir, ancak böylece onların uçları asılı olmadığını.

Isıl işlem

Tavuk ayakları şiş huş veya meşe Kömürlerin üzerine kızartmak için önerilir. Bu amaçla, ızgara ahşap ateşleyebilir ve bunu mağazalarda satılmaktadır hazır köz, atmak daha iyidir. Kavrulmak et yaklaşık 30 dakikadır. Bununla birlikte, uyluk ve alt bacaklar çıkarmadan önce yine yumuşaklık çalışmalıdır.

Nasıl yemek için hizmet etmek?

tavuk bacakları hazırlayın lezzetli şiş sıcak halde sadece misafir sunulmalıdır. Bu hoş kokulu ve sulu çanağı, bir taze sebze (domates ve salatalık), buğday ekmeği ve yeşil (marul, maydanoz, dereotu, pırasa) ile birlikte kullanılması tercih edilir. Ayrıca keskin ketçap, turşu soğan soğan (sirke), mayonez ve domates sosu hakkında unutma.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.