SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Taraftan bir damar üzerine bir yumru, nedenleri

ekstremitelerde tümör görünüm Oldukça vakası sık görülür. taraftan bir damar üzerinde böyle bir tümsek "higroma" denir. O lokalize deri altında bir şişkinlik gibi görünüyor. Harici olarak, yandan bir damar üzerinde bir şişlik çok belirgindir, bu nedenle insanlarda bir endişe kaynağıdır.

hygroma nedir? Tümörlerin lokalizasyonu yeri

Higroma başka bir adı, yani var "sinovyal kist." İçinde genellikle sıvı birikir. tümsek en çok göründüğü:

  • damarda;
  • parmağına;
  • avuç;
  • yaya olarak;
  • ayak üzerinde.

Aynı zamanda diz kapağı veya dirsek altında voznikut edebilirsiniz.

Bu hastalığın nedenleri: elin damarlar üzerinde Koniler. problemin ortaya çıkmasını etkileyen faktörler

Bu iyi huylu olduğunu en önemlisi, nvooobrazovanie bulunduğu ve insan vücuduna zarar vermez olursa olsun. Ama eline bir damar üzerinde bir şişlik o hareketin bir tür yapmak için gereken, özellikle bir kişiye ağrı hissini verir. Taraftan bir damar üzerinde bir şişlik kimseden görünebilir olduğu bilinmektedir. Ama bir kural olarak, bu tür tümörlerin ortaya çıkması kimin profesyonel faaliyeti yani ciltte, ellerde baskı koyuyor insanlarda en sık görülür. Bu kategori piyanist, bir dokumacı, bir yazar, metin yazarı, ve diğerleri gibi meslekler içerir. Bu insanlar genellikle elle atış damarda ortaya çıktığını fark yoktur.

Hygroma nedeniyle sabit gerilim ellere meydana geldiği sonucuna varılabilir. Ama istisnalar da var. Örneğin, eline bir şişlik, faaliyetleri ve kolların üzerinde profesyonel stres ile ilgili olmayan kişilerde ortaya çıkabilir. Genellikle enjeksiyon sonrası kol damarına bir yumru var. Hasta fazla deneyime sahip değil, hemşire yapıldığı bu oluşur.

cava de yandan bir yumru kurdu: Hastalığın ilk belirtileri

Tümörlerin ortaya çıkması süreci oldukça uzun olduğu söylenir. Başlangıçta küçük boyutta bir mühür var. Acıtıyor ve endişeli adam. doğrudan kemik üzerinde büyüyor çarpmak bir duygu yoktur. küçük bir zaman süresi geçtikten sonra, hacim olarak artan bir kişinin ciddi sorunlara yol başlar. koni sabit sürtünme maruz kalan bir yerde bulunur eğer hasta için özellikle hoş olmayan bir hale gelir. mühür koltukaltı göründüğünde Örneğin, bu insanlarda çok rahatsızlık neden olur. Bu, bu noktada cilt çok hassas olmasından kaynaklanmaktadır. İlave olarak, ağrı kışkırtır sürtünme ve basınca maruz conta, elinde sürekli hareketlilik.

Erken evre hastalık için etkili tedaviler

Bu tümör, sinovyal kist, herhangi bir özel tedavi olmadan kendi başına alabilir. mühür defalarca çıkar ve aynı yerde kaybolduğunda Ayrıca durumlar da vardır. Nedenle hemen higroma sonra tedbirler almak daha iyidir. Tedavi yöntemi, tümör ve durumun boyutuna bağlı olarak ayrı ayrı seçilir. Oldukça sık, kolunda damarda bir yumru acıyor.

Tümör fark edince bir kişi, hemen tanı için hastaneye giderseniz, o zaman aşağıdaki tedaviler atanacaktır. yani:
çamur banyoları uygulayarak 1. Tedavisi.
2. Elektroforez.
ultraviyole ışığı ile 3. ışınlama.
4. Isı işleme yöntemleri.

Her bir yöntem olup bireysel olarak ve toplu olarak çok etkili olabilir.

Başlatılan Hastalık: Tedavi Seçenekleri

Hastanın mevcut formu istenilen etkisi olmaz o zaman, yukarıdaki yöntemlerden tüm hygroma başlattı durumda. Bu nedenle hasta, yani tedavi, diğer yöntemleri reçete:

delikler içinden 1. Sifon sıvısı.
2. sıkı bir şekilde Bandajlama.

Ayrıca üyelik hormonlar da dahil olmak üzere ilaçlar reçete.
Sıkı bağlama yöntemi hygroma tedavisinde olumlu sonuçlar vermektedir. Bu durumda, hastanın eli sıkı neoplazmı yerelleştirme perebintovyvaetsya yerinde. Bitiş süresi sonları üzerinde çıkan basınç higromaya. conta içinde olan sıvı döküldü. pansuman ve delinmelere gibi gibi tedavi yöntemleri tepsiler veya ultraviyole ışık daha riskli, bu yüzden hygroma gecikme yok, ve mümkün olduğunca çabuk bir doktora görünmen lazım. Riskli tedaviler orijinal sitesinde yeni bir conta ortaya çıkması olasılığını ortadan kaldırmaz. Buna ek olarak, Higroma hastanın vücudunda inflamatuar sürecin gelişimine neden olabilir.

cerrahi ile hastalığın tedavisi

Viyana, o ameliyatla tedavi edilebilir kol, bir şişlik varsa.
sızdırmazlık sıvı biriken çıkış işlemi sırasında. dikiş oluğuna üzerinde gelecekte uygulanır.

Bu eklemi güçlendirmek için özel bir şekilde gerçekleşir. Tamamen tüm tümörünü beri kolunda darbelere tedavisi cerrahi yöntem, en etkili yöntem olarak kabul edilir.

Hastalık üç popüler yolu tedavi Geleneksel yöntemler

Hastalık, eski çağlardan beri insanları rahatsız olduğundan, halk yöntemlerle hoş olmayan bir hastalık ile başa çıkmak için çeşitli yollar vardır. Aşağıda kolunda darbelere kurtulmak yardımcı gereken birkaç bilinen yollardır. Onlar her zaman mükemmel bir sonuç vermez söylenir. Eğer tedavinin etkinliğini göremiyorsanız nedenle, bir doktora danışın ve zamanında tıbbi tedavi kabul etmek en iyisidir. Ancak, bazı durumlarda, geleneksel tıp yöntemleri hastayı stabilize ve ona kol engebeler kurtulmak yardımcı olabilir.

En etkili geleneksel tıbbın aşağıdaki yöntemler şunlardır:

  1. Tedavi Calendula. Tarafından Marigold mi tedavisi için bitkinin çiçek kurutulmuştur. Bunlardan bir alkol tentür hazırlamak gerekir. Bu çiçek alkol içerir sıvı dolgu kurutuldu gerektirir. Bu amaçla sıradan votka optimal uygun. karanlık bir yerde birkaç gün çiçek tutmak Ardından (üç veya dört gün yeterli olacaktır). Daha sonra tedaviye devam edebilirsiniz: Çözüm bulanmış tül tümseği üzerinde yapılan losyonlar içinde. kadife çiçeği yıkamalar tedavi 14 gündür.
  2. bakır alaşım para ile tedavisi. o kolundaki tümseklerin kurtulmak için yardımcı olur gözlemler vardır. Kullanımdan önce, aktif metal içeren para, tuzlu su içine yerleştirilir. Sonraki onun primatyvayut tümörlerin yere ve yaklaşık bir hafta tutun.
  3. Alkollü çözümlerle Tedavisi. Bu yöntem için% 70 ile karaları olan alkol, gerektirir. Tedavinin kısa kurs ve efekt dördüncü ya da beşinci oturumunda üzerinde gerçekleşmesi gerekir. Hiçbir sonuç varsa böyle yanıklar gibi deri lezyonları neden olabilir, çünkü alkol konsantrasyonunun kullanmaya devam, durmak gerekir. Bu şekilde gazlı tampon ıslatılmış veya alkol içinde ve koninin sıkıştırmak için ekleme olmak tedavisi için. Bundan başka, bu malzemenin gaz veya polietilen film üzerine uygulanan (GTR sıkıştırma belirli bir sıcaklıkta korumayı sağlamak amacıyla ve buharlaşmayı önlemek için gereklidir). Bu sargı yatmadan önce yapmak ve kolunda bütün gece bırakmak daha iyidir.

hygroma insan vücudu için zararsız olmasına rağmen farkında ama sorunları beraberinde getirir edin. Bu nedenle, bu hastalığı çalıştırmak olmamalı ve derhal sağlık meslek sağlamak üzere kliniği başvurun. Belki ultraviyole veya elektroforez birkaç seans Bu sorunun kurtulmak yardımcı ve normal yaşam tarzlarına dönebilir.

damarlar üzerindeki çıkıntılar meydana gelme Önleme

Bir önlem hygroma olarak onların sağlığını izlemek ve yaşam doğru şekilde uyması gerekir. İnsan faaliyetlerinin küre elleri fiziksel aktiviteye sürekli müsait olduğu gerçeğine bağlı ise, küçük düzenli molalar düşünmek gerekir. Belki gerginlik rahatlatmak ve dinlenmek yardımcı olmak için özel egzersizler yapmalıdır. insanlar daha sonra çeşitli hastalıklar için tedavi ne olacağını önleyici yöntemler, alırsak bunu, vücut için daha iyi olurdu. Nedenle kendini dinle tavsiye edilir ve herhangi bir olumsuz değişikliklere yanıt mometalno.

Bir kişinin yorgunluk veya enerji eksikliği hisseder, kısa duraklama almak ve onların sağlığı ile ilgili olarak yanlış yaptığını düşünmek gerekir. Kas tonusunu sağlayan ve bağışıklık sistemini destekleyecek fiziksel aktiviteler tanıtmak günlük diyete dikkat etmek değer.

Son olarak, küçük

ven üzerinde bir şişlik var Şimdi neden biliyorum. Biz de bu hastalığı tedavi etmek için olası yolları tartışıldı. Bu bilgilerin sorunu çözmeye yardımcı olacağını umuyoruz. Ama en iyi doğru bir teşhis için bir doktoru görmek için hala.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.