SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Cüzzam. Başarıyla tedavi edilebilir bir hastalık.

bir mycobacterium neden olduğu bir kronik hastalık - bu cüzzam bize bilinmektedir, cüzzam olup. Hastalık cilt üzerinde esas olarak ve üst solunum yolu, periferik sinirler, gözler ve mukoza etkiler. Hastalık çok yavaş ilerler ve kuluçka dönemi uzun yıllar sürebilir. Hastanın ilk belirtiler sadece yirmi yıl içinde ortaya çıkabilir.

Nedeniyle hastalığın uzun kuluçka dönemine bunu tespit etmek oldukça zordur. En erken evrelerinde teşhis için en iyi çözüm bir deri testi olacaktır. Bu cüzam gibi hastalıkların hızlı tespiti için hızlı ve yüksek kaliteli tedavi ihtiyacı için özellikle önem taşımaktadır. Hastalık geçmiş yüzyılların yazarların kitaplarında tehdit edildiğini, sadece gelişiminin geç bir aşamada öyle ki, ciddi komplikasyonlara neden olabilir. uzuvları, körlük ve cilt ülserlerinin Bu deformasyon. Neyse ki, tedavinin modern yöntemlerle sayesinde böyle korkunç sonuçları geçmişte kalır.

Son yıllarda, hastalığın büyüme önemli ölçüde azalmıştır. Ama enfeksiyon riski hala tropikal ülkelerde oldukça yüksektir. Başlıca risk grubu - Bağışıklık sistemi zayıflamış olan ve yoksul olan insanlar. Uzmanlar hastalığın sadece virüslü bir kişiden bulaşan ve böyle bir el sıkışma olarak insanlar arasında oldukça yakın temas gerektirir inanıyoruz. bu tehlikeli bakteri her yaştan insanı olabilir Catch ancak on yaşın altındaki risk altındaki çocuklarda en çok. Bugün gezegen cüzam gibi hastalığı olan on beş milyon kişi olduğu tahmin edilmektedir.

Hastalık iki yaygın şekilde mevcuttur. Her ikisi de, deri yüzeyinde ülserler, ancak tüberküloza daha ciddi bir semptomlarla karakterize hastalığın lepramatöz tip yol açar. cüzam semptomlar gibi hastalıklarda çok parlak ve deri, çarpma ve knot kırmızı-kahverengi lekelerin oluşmasını içerir. kaş ve kirpik Güz. Burun deforme olan kulak memesi belirgin mukozası ve ağız yaraları görünür genizlinin kalınlaşır. Nefes, ses bozulma, gelişmesi ile karakterize , bulanık görme körlüğü oluşur en ileri vakalarda. Hastalığın ilerlemesi ile kaslarda, güçsüzlük hissedilmeye başlar uyuşmuş elleri ve ayakları.

Bir kişinin sürekli rahatsızlık hissederse, o eklemlerde şiddetli sinirsel ağrılardan, sindirim sistemi bozuklukları, ağrı şikayet ve her gün zayıflık büyüyor, belki de bu cüzam gibi hastalıkların ilk belirtileri olduğunu. Semptomlar ateş, hiperestezi ve parestezi içerebilir. ilk şey bir hasta dermatoloğa danışmalısınız ve cüzzam tespit edildiğinde, tedavi derhal başlamalıdır.

Dünyanın her yerinde hastalar tam tıbbi yardım sağlanacaktır birçok leprosariums, yerler vardır. cüzam tanısı, tedavinin böyle minosiklin, makrolid, florokinolon, rifampisin ve dapson gibi antibiyotiklerin kullanımı ile başlar. cüzzam geliştiği göre bakterilerin tamamen yok edilmesi için kullanılan bu güçlü bir doz. Hastalık en hızlı bir şekilde antibiyotik birkaç tip karmaşık sertleştirilir. talidomid, prednizon ve aspirin kullanan iltihabı kontrol etmek. Bakteriler tamamen yok sonra hasta güvenli bir şekilde reçete ve evde tedaviye devam edebilir. Bu diğerlerine tehlike değil olur ve her günün tadını ve başkalarının yararına, arkadaşlarıyla iletişim kurmak için, işe, tam bir hayat yaşamaya devam edebilirler.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.