FormasyonÖykü

Cellat kim? Ortaçağ'da celladın Meslek

Ortaçağ Avrupa dünya tarihinin kanın büyük bir iz bıraktı. Ve hepsinden dolayı ölüm cezası eğlence programları ile eşit koymak o günlerde, böylece kimse hafta sonu bu "eğlence" bile geçmiyor. Ölüm cezasının uygulanması cellatların için değilse bile gerçekleşmiş olmazdı. O, işkence yürütülen kafası ve giyotin hazırlanan kim onlar oldu. Ama cellat kim: Bir sonsuza zalim ve kalpsiz veya lanetlenmiş sefil kişi?

ignoble çağrı

celladı devletin hükümdarı tarafından ceza ve ölüm cezasının yapmaya yetkili, yargı sisteminin bir çalışan olarak kabul edildi. Cellat mesleği de bu tanım ile onurlu olabileceğini görünüyor, ama farklıydı. O halka açık yerlerde gitmek için aktivite türünü değiştirmek için serbest değildi.

Onlar cezaevinde yerleştirildi aynı yerde, şehir dışında yaşamak zorunda kaldı. vaka cesedi gömme sonra o başından sonuna kadar kendini harcıyor tüm işler, yani gerekli araçları hazırladı ve. Onların işi anatomi iyi bilgiye gereklidir.

onlar siyah maske takan sanki bir mit vardır. Aslında, onlar yüzünü gizlemek ve onların siyah elbise ve iyi gelişmiş kaslar üzerinde olduğu tespit etmedi. herkes zaten kim cellat bildikleri için, mantıklı gelmedi yüzünü gizleme ve nerede yaşıyor. Onların sadık hizmetçileri sonra intikamını değil ki onlar, yalnızca kralın yürütülürken yüzlerini kapattı.

Toplumda pozisyonu

Bir paradoksal durum: vatandaş coşkuyla infazcı çalışmalarını gözlenen, ancak onunla ilgilen. Kalacak bir yer olup olmadığını Belki insanlar, büyük saygı ile onları tedavi ediyorum mali durumu. Maaş onlar küçük aldı. Bir bonus olarak, idam her şeyi alabilir. Genellikle şeytan çıkarıcıyla ek iş vardır. Orta çağlarda, şeytanları kovmak edebilirsiniz bedene eziyet profesyonel işkencecilerin eline olduğunu ikna edildi.

Ama cellat - bu özel yetkilere sahipse meslek olduğunu. O, kesinlikle serbest ihtiyacı piyasada almaya başladı. yarar Bu tür kimsenin bir katilin elinden para almak istediğini olmasından kaynaklanmaktadır. Aynı zamanda devlet böyle insanlara ihtiyaç vardı ve bu nedenle tüccarlar bu kurala uymaz.

Onların ticaret için para kazanmak için başka bir yol alışılmadık Gizmos oldu. Onlar idam erkek, deri, kan çeşitli iksirler gövdesini dahil. Simyacılar böyle maddeler, özel iksirler oluşturabilirsiniz ikna edildi. Bazı efsanelere göre, bir ip ve darağacı satın aldı, o onun sahibi iyi şans getirebilir. Doktorlar tamamen vücudu aldım ve üzerlerinde araştırma vücut ve iç adamı gerçekleştirdi. Magee onların ritüelleri için kafatası satın aldı.

Kim onun pozisyonunda cellat, anlayabileceği kiliseye girer sahip. Tıpkı diğer Hıristiyan gibi, o kabul edilen, ancak giriş ve birlik sonunda durmak zorunda kaldı.

kanlı hanedanı

Kim bu meslekte yapmaya başlaması meydana gelir? Ortaçağ'da celladın Meslek miras - babadan oğula. Bunun bir sonucu olarak, bütün klan kurdu. Hemen hemen tüm cellatların, aynı bölgede yaşayan, akrabalık bağları ile bağlantılı olmuştur. Sonuçta, böyle bir adam için diğer sınıfların sevdiği kızı temsilcilerini verdik asla.

celladı Düşük yatış konumu gelinin ailesi soyunu kirletmek başardı. Onların eşleri yalnızca cellatlar, mezar kazıcılarına, Flayers hatta fahişeler aynı kızı olabilir.

İnsanlar "shlyuhinymi oğulları" ona cellatları denilen ve genellikle kasaplar eşleri oldu çünkü onlar haklıydılar. cellatların Çarlık Rusya hanedanlarının olarak oluşturulmadı. Onlar eski suçlular seçildi. Onlar yiyecek ve giyecek karşılığında "kirli" iş üzerinde anlaştı.

işçilik incelikleri

İlk bakışta oldukça kolay bir iş gibi görünebilir. Aslında, bu bilgi ve suçluları kafasını kesmekle eğitim gerektirir. İlk zor zamanların kafasını kesmek girişimi, ama ne zaman cellat bunu başardı günü, o becerisinin yüksek seviyesine ulaşmıştır ettiğini düşünüldü.

Kim profesyonel olarak celladı? İnsan vücudunun yapısını anlayan bir işkence cihazların her türlü kullanabilir, bir balta ellerinde ve Mezar kazmak için yeterli fiziksel güce sahiptir.

cellat küfür

insanlar cellat lanetlendi bir efsane gitti. tanıyanlar, hiçbir şeyin büyü ile ilgisi olduğunu biliyordu ve doğaüstü yoktu. Bu onursuz mesleğin katılan insanların hayatlarını toplumun bir bakışla ilişkiliydi. Geleneklere göre, cellat olma, işi vazgeçmek mümkün olmamış ve kişi reddetmesi halinde, kendisinin de suç ve idam itiraf etti.

Bu bir işkenceci, kökeninde cellat oluyor, adam bütün hayatım "kirli" iş meşgul etmek zorunda kaldı. Hiçbir özgür irade. Hayat insanlardan uzak, yetersizlik işleri ve hayat arkadaşı sınırlı seçim değiştirmek için. cellatların hanedanların içinde Yüzyıllar boyunca daha yeni kalıtsal katilleri doğmuştur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.