SeyahatYol tarifi

Taman plajları: açıklama, fotoğraflar, yorumlar

Taman yarımadasında eşsiz coğrafi konumu turistler için çekici bir hedef yapar. Ama zor olabilir uygun bir yer seçmek için pek çok farklı plajlar vardır. Çoğu zaman, turist köyden aynı adlı bölgeye gelip, ama yarımada üzerinde birçok diğer mükemmel kasaba ve plajlar. Taman Yarımadası iyi plajları seçin veya değer bu bölgede dinlenme özellikleri hakkında konuşmak hangi makalemize, okuma için.

coğrafi konumu

Taman Yarımadası - Krasnodar bölgesinin güneyinde inanılmaz bir konuma sahiptir. Karadeniz ve Azak Denizi ve Kerç Boğazı: İki okyanusların suları ile yıkanır. Düz arazi, birçok konforlu koyları ile uzun kıyı şeridi, olumlu iklim, deniz tatili için Taman çok uygun bir yer haline getirmek. Taman plajlar 200 km'den fazla uzanıyor. Suya nazik, rahat erişimi olan uzun boylu, güzel, dik bankalar alternatif. yarımada zengin bitki örtüsü ve güzel sahne bulunmaktadır. Bölgede tatlı su ana kaynağı - Kuban Nehri ve kolları. Taman Yarımadası'nın bir özelliği nehir ağızlarında ve çamur yaylar çok sayıda olduğunu. Son insanlar üzerinde tedavi edici bir etkiye sahip, bu yüzden dinlenme rehabilitasyon ile kombine edilebilir.

iklim

Taman plajlar ılıman olan deniz iklimi. kıta dağlar etkisine ve güvensizlik - Siyah ve Azak - sebebiyle iki farklı denizin etkisine hava özellikleri. Taman güneşli günlerde çok sayıda bulunmaktadır, bunlar Soçi ve Anapa daha fazladır. Yaz sezonu Mayıs ayında başlayıp Ekim ayında sona eriyor. ortalama yaz sıcaklığı 24 derecedir. İklim Taman arasındaki temel fark - bir uzun, sıcak ve rahat sonbahar var. Burada Rusya'da iyi üzüm büyümek nedeni budur. Yaklaşık 2 santigrat - Bölgede kış şiddetli rüzgar ve yağmur, yılın bu zamanında ortalama sıcaklık ile kısa. Bahar Taman erken ve kuru. Mart-Nisan ayında, çiçekli bitkiler başlar ve Mayıs aylarında, güneşlenmek ve sığ suda yüzmek zaten mümkündür.

rekreasyon Özellikleri

Taman de Özgünlük dinlenme sakin ve sessiz arasında bir seçim olmasıdır Azov Denizi kıyısında ve Karadeniz daha aktif gürültülü ve neşeli plaj. Taman plajları tercihen kum ve kabuğun bir karışım ile kaplanır. Derece donanımlı bölge farklıdır, vahşi her köşesinde bulunabilir ve tüm olanaklarla rahat bir plajda oturabilir. Diğer tesisi alanları Krasnodar kenar Taman ile karşılaştırıldığında - daha az kalabalık ve temiz bir bölge. gençler için gürültülü şık bir yer olmasına rağmen O, dinlenmek ve aileleri çocukları ile çok iyidir. Bir deniz tatili için güzel bir ek ilginç bir doğa ve çamur gölleri olduğunu. Taman lehine daha az önemli argüman Karadeniz'in tatil daha fiyatlarını düşürecektir.

Puanlama plajlar

Taman geri kalanı için seçim çekinmeyin. tur operatörleri web sitelerinde sunulmaktadır fotoğrafları olan Plajlar, aynı görünüyor, ama gerçekte öyle değil. Onlar saflık, kalabalık ve altyapı derecede farklıdır.

  1. tüm endikasyonlar olarak Taman kıyısında iyi plaj Golubitskaya düşündü.
  2. Köyde Kuchugury Azov Denizi kıyısında en popüler ikinci ve temiz bir plaj.
  3. Azak Denizi kıyısında Siltings bir parçasına Rekreasyon merkezi "Golden Beach" üçüncü sırada yer kaplar.
  4. Tuzla aynı zamanda en iyi tatil yerlerinden Taman sıralamasında yer almaktadır.
  5. Yarımadanın Karadeniz tarafındaki "Dalga" köyünde, olarak, başka mükemmel bir plaj.

Genel olarak turist değerlendirmeleri tarafından derlenen en genelleştirilmiş listesi. Ama her oda kendi tercihleri vardır ve dinlenme yeri arzuluyor. Bu nedenle, derecelendirme mutlak geçerliliğini iddia etmez.

Golubitskaya

Taman fazla 2 kilometre Golubitskaya köyü yakınlarında plajları gergin. Bu yerler çocuklu aileler için ideal su için hafif bir eğim ve uzun sığ sularda, sunabilir. Ve kıyıya yüzeyi ve deniz dibi ince kum istiridye kabuğu kökenli kaplıdır. Eğer su parkı ve su sürmek bulabilirsiniz plaj orta kısmında, dinlenme yerinin yakınlarında bazı iyi restoranlar ve dükkanlar bulunmaktadır. plaj her gün temizlenen, böylece sezon çok kalabalık olmasına rağmen, her zaman temiz yoktur. kıyıya yakın güneşlenme ile çamur birleştirmek sağlar çamur gölü vardır. Köyde birkaç kulüpleri, diskolar, timsah çiftliğine geziler vardır.

köy Kuchugury

Azov Denizi'nde köy Kuchugury yakınında tükürmek Geniş ve uzun kumlu - ayrıca bir favori turizm. Bütün turistler Taman misafirperver davet ediyor. Plajlar, fotoğraflar hangi kuvars kumu güzel yüzey için bilinen deniz manzarası Anapa ile benzerliklerini gösterir. Su sıcak ve Karadeniz'de olduğu kadar tuzlu değil. plaj dinlenmek için gereken her şeyi ile donatılmıştır, ayrıca, turistik ziyaret eğlence için ekipman çeşitli kiralamak veya halat parka gidebilirsiniz. Plaja 10 dakikalık bir yürüyüş ilginç bir doğal nesnedir - "Azov cehennem" çamur volkanı

Merkez plaj

Bölgenin adı Taman verdi. Köyün merkez plaj eğlence için eski yerlerinden biridir. kıyıya ederek, küçük bir kopyasını inebilir Potemkin Merdivenleri Odessa. Topraklarında soyunma odaları, şezlong ve şemsiye kiralamak, birkaç yiyecek satış noktası, su konumlar vardır. plaj, Kırım komşu yarımadasında özellikle güzel manzarası, üzerinde. kum ve ince kabuğun bir karışımın kıyıya yüzeyi çıplak ayakla yürümek için rahat yapar, ama su kayalık yamaç olması ve atanan toplantılar dikkat edebilirsiniz. Yaz genellikle farklı Tatiller ve festivaller yapmak çünkü plaj ilginçtir.

"Golden Beach"

Köy Peresyp (Taman), "Golden Beach" Azak Denizi boyunca onun güzel sahil şeridi ile tanınır. Yüzey yüksek saflıkta ile karakterizedir dokunmatik kuvars kumu, hoş plaj ile kaplıdır. Uzun sığ suda Nisan ayı başlarında yüzme verir ve çocuklar için idealdir. Dinlenme merkezi "Golden Beach" Modern bir kamp muhteşem bir tatil sunuyor. Siltings yılında iyi olabilir ve yerel yiyecek ve şarap tatma zaman harcamak. kurtarma için çamur ya da şarap banyoları ders alabilir.

Tuzla

Taman içinde benzersiz bir yer - Tuzla Spit. Bu Siyah ve Azak Denizi'nin yakınlaşma bir yerdir. Bu nedenle, başka bir plaj bir ucundan diğerine gidiş, farklı denizlerde yüzebilirsiniz. sandy shore Spit, bu yolcuları (cloakrooms, tuvaletler, kurtarma istasyonu) için tam donanımlıdır. özel ahşap platformunda su üzerinde dinlenme ve eğlence için çeşitli cihazlar almaya kiralama noktalarında çadırları konabilir. Cafe "İki Denizler" ucuz ve çok lezzetli bir yemek sunuyor. Akşam, ılık suda plaj ve yüzme boyunca turist şenlik.

Yerleşmenin dalgası

Wave - - favori turistik yerlerinden biri olan köy Taman 8 km uzaklıktadır. Karadeniz kıyıları, kum veya ince kabuk kaya ile kaplı, özellikle güzel. Köyün plajları tamamen su dinlenme ve dalış için kafe, kiralık ekipman vardır donatılmıştır. kıyıya yakın yeterli derinlik dalgaları tüplü dalış için harika bir yer yapmak için. Taman tüm gibi, dalga sessiz sokaklar, temiz sahil ve misafirperver insanları farklıdır. Köyden Eğer gezi ve doğal güzellikleriyle Taman mahalle çevresinde geziler yapabilirsiniz.

yorumlar

Taman plajları, bunların her yıl olumlu yorumlar, daha popüler hale. Onların hikayeleri Turistler bağımsız tatil için bu Taman mükemmel demek. otellerden kamp ve kamp için: çeşitli mülkiyet geniş bir seçim vardır. bölge alt yemek ve konaklama fiyatlarına Karadeniz alanların daha sinirli plaj yanı sıra plajları büyük temizlik ayrılıyor. Orada diskolar ve büyük festivaller az gürültülü kesinlikle, ama bu Taman çekicilik - sessizlik ve samimiyeti.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.