SeyahatYol tarifi

Cape Hersones (Sivastopol, Kırım)

Kırım - barış pitoresk antik ve modern eğlence kompleksleri, gizemli bir arada bulunduğu harika bir yer mağara şehirler ve lüks oteller. eşsiz doğası ve yarımadanın ılıman iklim dünyanın her tüm yıl boyunca her yerinden bu bölge turist çağırmaktadır. alışılmadık yerlerde çeşitli dopdolu çok renkli eşarp Tatar gibi Kırım Haritası,.

İlk kez yarımada etrafında bir yolculuğa çıkmak ise kültürel programı önceden düşünmek için emin olun. Tabii ki, bu uzun bir zaman sürer bile, bir seyahat tüm güzellikleri görmek mümkün olmayacaktır. Ancak bazı yerlerde zorunlu olarak ziyaret etmek. Bunlardan biri - pelerin yarımada.

zor kaderi

Yüzyıllardır Kırım güçlü hükümdarları favori tatil beldesi değil, aynı zamanda çekişme kemik, lezzetli bir lokma bir tür sadece oldu. avdan ondan önce hiçbir yayın yoktu. O savaş için bir sıçrama tahtası oldu ve birkaç kez elden ele geçti. konumu nedeniyle Cape Hersonissos, Eski zamanlardan beri geliştirilen altyapı ve doğal güzelliği defalarca ana olayları gelişeceğini hangi arena haline gelmiştir. O Karadeniz'e Arabistan'dan, böylece stratejik öneme sahiptir. Tabii ki, tüm zamanların fatihler güzelliği ve uygunlukta tarafından cazip olabilir. O gücün birden fazla değişiklik atlattı.

burunda kasaba antik Yunanlılar tarafından ağarmış antik kuruldu. V yüzyılda M.Ö. burada ilk binayı döşeme başladı. bir burunda şehir ile birçok büyük hükümdarlarının büyük isimleri bağladı. Bu Kral Mithridates, imparator Gaius Yuliy Tsezar, Prens Vladimir. adı Yunan araçlar "yarımada" in "Chersonesos". "Torid" Onun tanımı o Tauris diyarında olduğu anlamına gelir. eski zamanlarda Kırım tüm güney sahili Tauris'te adlandırıldı. Eski Rus tarihçiler bu yeri Korsun aradı.

Yani kalıntıları gizlemek?

Cape yarımada (Sivastopol) turist değil, aynı zamanda bilim adamları sadece çekiyor. Arkeologlar neredeyse iki yüz yıldır arama çalışmaları için buradayız. Rezerv yarımada üzerinde en çok çalışılan antik şehirlerden biri bugün. kentin kalıntıları hala tüm sırlarını açıklamadı. Onlar kişilerle paylaşmak için birçok dönemlerini ve hiçbir acelesi sır saklamak.

Bilim adamları Hersonissos bir şehir-devlet geliştirilmiş altyapısı ile olduğunu biliyoruz. O IV yüzyılda ile II döneminde zirveye yaşadı. e. Kazılar ve antik kronikleri o günlerde orada köleliği hüküm, ancak hükümetin formları demokratik olduğunu göstermektedir.

kalıntılar İskit kültürünün izlerini taşır. Bozkır sayısız ordularını II yy kadar indi. e. Vatandaşlar güçlü kral Mithridates VI Eupator yardım istemeye zorlandı. İskitler geri çekildi, ancak şehir bağımsızlığını kaybetti. Ardından, politika Roma İmparatorluğu'nun bir parçası ve son olarak kayıp ve bağımsızlık ve demokrasi haline geldi. güzel doğası için değil, aynı zamanda antika uğruna sadece Cape chersonese görmek için istekli Tarih meraklıları.

Hıristiyan karakol

Bu yerleri ve hacılara çekin. Hıristiyanlık IV yüzyılda Khersonesosu'ndan geldi. Cape yarımada merkeziydi burada hemen piskoposluk atılmıştır kutsal piskoposlarının, çabaları sayesinde. kitabelerde ile mezar, göğüs haçlar, resimlerinin parçaları: Aynı zamanda ilgili Arkeolojik buluntular, genellikle Hıristiyan sembolleri ile ilişkili. Özellikle Tapınaklar çok V yüzyılda inşa edildi. İmparator Justinianus niyeti için tek bir din ile bütün büyük ülkeyi birleştirmek nedeniyle budur. İlk Hıristiyanlar mağaralarda gizlemek zorunda kaldılar, ama sonra ihtiyaç kayboldu. Arkeologlar, antik kentin hemen her alanda tapınak olduğunu bulduk.

Cape yarımada ziyaret eden hacılar mağara tapınak-Türbe shestistolpny tapınak kemer tapınak hatıra Vlahenskoy Dame, Aziz Vladimir Katedrali gidin. Cruz Basilica - şehirdeki en eski dini yapılardan biri. Bugün ondan birçok gezi turları geçti sadece kalıntıları vardı. Cape yarımada başta erken ve orta çağlarda inşa birçok antik bazilika kalıntıları vardır.

Savaştan yankıları

Bu yerleri ve Büyük Vatanseverlik Savaşı trajik olayların belleğini tutun. Sen panorama "Sivastopol Savunma", İkinci Dünya Savaşı müzesi gezinmeye kez denizaltı tamir için bir atölye ev sahipliği yeraltı mezarları, inmek ziyaret edebilirsiniz. Hersonissos Cape fazla kez film seti haline geldi. onun çevresinde bölgenin tarihinin temel taşlarından biri adanmıştır beğenilen filmi "Sivastopol Savaşı", bazı sahneleri filme.

rezerv

1994 yılında Chersonesos Milli Parkı durumunu almıştır. Bugün birçok bölüm ve fuarlarda oluşan geniş çaplı bir araştırma ve geliştirme merkezidir. Ana tarihi eser - Çok eski bir yerleşim yarımada, Cape üzerinde bulunan. kendi topraklarında turistlere çok çekici olan aşağıdaki öğeleri vardır:

  • Kentin yapımı sırasında atılmıştır yarımada merkez alan. Bu kasaba varoluş tarihi boyunca kendi işlevini sürdürdü. Üzerinde farklı Zamanlar inşa tapınaklar: İlk antik ardından Hıristiyan. Şu anda, karenin merkezi XIX yüzyıl selefi yıkıntıları üzerine yeniden inşa edildi görkemli Aziz Vladimir Katedrali, duruyor.
  • Antik yarımada tiyatro. O kendi türünde benzersizdir. Bu BDT hiçbir analogları vardır. yurtdışında III ve IV yüzyıllar inşaat tarihleri başlayın. tiyatro kamu toplantılar, festivaller ve gladyatör dövüşleri düzenledi. Hıristiyanlığın gelişiyle birlikte, bu da önemini kaybetmiş harap edilmiş ve inşa.
  • Antik tapınak kalıntıları üzerinde olduğu için ünlüdür bazilika Yerebatan yeni inşa edilmiştir. 2007 yılında, o barbarlar tarafından kirletildi edildi. Çeşitli antik sütunlar umutsuzca yok etti.
  • Zeno Kulesi, imparator şerefine dikilmiş.
  • Eski zamanlarda Cape yarımada korunan savunma surların kalıntıları. Bu antik kalıntıların Fotoğraflar tüm dünyada ünlüdür.

ücretli geziler çoğu. Maliyet sergiler kendisi tarafından, tabii ki, kılavuz hacmi, süresi hizmetlerine bağlıdır ve. 100-250 ruble - Eğer ünlü Cape chersonese olduğu yerlerden birini ziyaret edebilirsiniz bilet, ortalama fiyatı. Yorumlar atıştırmalıklar seçmek için, yerel lezzetleri eşya satın mümkün olacak sen tezgahlarda bulacaksınız toprakları, mobil şarj inanıyoruz.

Doğa ve İklim

Kırım yarımadası uzun tatil sezonu ve muhteşem havası ile ünlüdür. Mayıs, Eylül ayında ve tabii ki bütün yaz yüzebilir Karadeniz tarafından Hersonissos Cape. Rains nispeten azdır. Kısacası, onlar oldukça tatil sezonu vardır. Şaşmamalı antik hükümdarlar, konutları için bu yeri seçti. Burada doğa çok güzel.

Nasıl gidilir?

Planlarınız Cape Hersones (Sivastopol, Kırım) gibi böyle harika bir yerde ziyaret eklerseniz hevesli bir gezgin yorumu size çeşitli şekillerde yardımcı olabilir. Deneyimli gezginler Sivastopol tren istasyonundan başlamak öneriyoruz. Sokakta gitmek gerekir. Dm. Ulyanov. Erişim arabasını 10 № veya 6 ve rahatça (107, 109, 112 №) taksi binebilirsiniz edilebilir.

otobüs 22 dakika değiştirin ve denize doğru gidin. Sonunda sayesinde sokakta yürüyerek kısa bir yürüyüş olacak. Antik. kaybolmak o Üzülme - her yerde işaretler vardır. Eğer gereken yere ek olarak, turist akışı götürecektir. Cape Khersonesosu'ndan güzel bir görünümü olacaktır. Hazine denilen sebepsiz Kırım Yarımadası, değil mi?

plaj

Hersonissos giderek, onun güzelliğinin tadını edememek emin olurdu, ancak olasılık pek şüpheli nazik denizin keyfini çıkarmak. müze, sonuçta ... Aslında, bir tur bir mayo kapmak gerekir. Evet, Cape chersonese karakterize yerlerinden biri - plaj. konfor ve yaşanabilirlik düzeyi çok muhteşem yoktur, ama bu söz konusu sitelerin popülerliğini durdurmaz. Sonra uzun bir deniz size dinlenmek hoş serin ve gölgeli Berezhko verecektir yürür.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.