ÇirkinlikKendin yap

Bir daire veya evde kendi elleriyle İmitasyon ateş. şömine taklit yangın gerçekdışı olabilir mi?

Yangın, onun öfkeli dilleri sanki onlar eskiden beri her şimdi yaşayan onun mesajı olan zaman tek bilinen dans dans etti. adama ısı veren alev Living, hayat demektir. Ve aynı zamanda, etrafındaki her şeyi yok edebilir. Uzun yangın yerli konforu bir sembolüdür inanıyordu edilmiştir. Geçmişte bir ısıtma merkezi fonksiyonel yapıyı barındıran edildi gerekirse Fakat bugün oldukça dekoratif bir detay, imitasyon olduğunu iç şömine. Fotoğraflar, dikkatinizi sunulan ev suni sembolü bakmak nasıl bir fikir vermek. Her ülkede evde orada gerçek bir şömine kurmak için bir olasılık, bir modern daireler ve söz değmez. Ama bu tamamen böyle bir cazip fikri terk etmek zorunda anlamına gelmez.

Yapay şömineler - rüya mı yoksa gerçek?

canlı dans alevlerle Hearth - birçok modern insanın rüyasını. mevcut yaşam alanı üzerine inşa için hiçbir fırsatı varken Ama ne yapmalı? Büyük bir seçenek bir taklit şömine olurdu.

ateşe tuval bir boyalı parçası ile Pinokyo'nun hikayesini hatırla biz, tabii ki, sunmuyoruz edecek duvarları boya, ama her güçlerine ellerin bir yangın yeri inşa etmek.

İmitasyon apartmanda şömine kaynakları ve asgari bir beceri olsa bile ya bir kır evi mümkündür. ev süs tasarımları epeyce çeşidi vardır. teknikleri ve çeşitli malzemeleri kullanarak bunları yapmak için.

Süs şömine Çeşitler

İç ve elektrik - Yükseltilmiş şömine iki tipe ayrılabilir. Birinci odanın süsleme ve bu işlem hava nemlendirilmesi buhar belirli miktarda etanol ve izolasyon malzemesinin yakılmasına dayanan tasarımına dumansız sayesinde vardır. Böyle modellerin yapımında yadsınamaz avantajlarından biri gerekli kullanımının olmamasıdır yangına dayanıklı malzemeler, Odun ya da alçıpan kullanabilirsiniz. şömine yangın İmitasyon ısıya dayanıklı seramik yapılmış yapay odun etrafında gaz brülör bazı koyarak yarattı. Bütün bu yapı kullanımı kolay, oldukça hafif, o yüklü olduğu odanın alanını aşırı değildir ve daha da önemlisi, bir baca gerektirmez.

şömine Elektrik türleri - bu da ek bir ısı kaynağı, sadece dekor bir nesnedir. Çok güçlü ve güncel modeller işletme ve bakım herhangi bir özel zorluklar gerektirmeyen elektrik tüketiminde aynı anda ekonomik. Bunlardan Yapay yangın doğal daha fazladır.

şömine oluşturmak için uygun malzemeler,

Bize yapay fırın nasıl ve hangi daha ayrıntılı olarak ele alalım. Akla gelen ilk şey - bu tuğla veya kartonpiyer yapılmış bir taklit şömine, ancak bunlar sadece onlar değildir. yapı malzemeleri için potansiyelin küçük bir bakış doğru seçimi yapmanıza yardımcı olur. Yani:

 • Metal. hi-tech tarzında iç için ideal. çelikle çalışma becerileri ile, herhangi bir ev dekore lzheochag inşa edebilirsiniz.
 • apartmanda İmitasyon şömine kontrplak sredneplotnoy lif levha (MDF) veya yonga (sunta) modern, rustik tarzı ya da her türlü olsun, herhangi bir ortamda mümkündür. Özel bir koruyucu film ile kaplanır Bütün bu malzemeler kolayca tüm inşaat piyasalarında bulunabilir.
 • Portal Büyük ahşap levhalar yapımı için. ahşabın güzelliğini vurgulamak amacıyla, dairenize veya akrilik vernik ana iç rengine uygun, özel bir leke ile kaplı olabilir.
 • yapay şömine yaratılması için en popüler malzemelerden biri, elbette, tuğla olduğunu. Sadece ağırlık tasarımını önlemek için oldukça zor denebilecek olumsuz ve bu da, içine gömme belli zorluk yaratır.
 • Alçıpan - kolay ve malzemedeki keyifli. Hukuk Usulü Kanununun Şömine taklit küçük odalar için idealdir. Metal levhalar yardımıyla kesinlikle sahte şömine yapısının herhangi bir şekil ve yüksekliğini inşa edebilirsiniz.
 • Yapay taş - bir toksik olmayan, yanmaz malzemeden, portal oluşturmak için harika.

yükseltilmiş ocaklı tuğla yapımında genel prensipleri

 1. Ana Çalışmaya başlamadan önce yerini yüksekliği, gelecekteki ürünün genişliğini hesaplamak için, hem de belirlemek için gerekli olduğu bu oldukça ağır inşaat tüm.
 2. kalite dışına elleriyle yangın taklit etmek için, bir sonuç almak istediklerini ayrıntılı bir diyagram-çizim derlemek için gereklidir.
 3. Prensipte, lzheportala uygun oluşturmak için, herhangi bir tuğla: kireç, kiremit veya dekoratif. Eğer döşeme başlamadan önce cömertçe fazla havayı uzaklaştırmak için su ile sprey. Doğru üretilen tuğla düz pürüzsüz bir yapıya sahiptir.
 4. köşeden düzeyde, döşeme başlar. genişlik eklemlerde aynı şeyi deneyin.
 5. tuğla sıraları sabitleme çözeltisi de kuruduktan sonra, iç taraf ve portal alt özel ısıya dayanıklı fayans döşemek için gereklidir.
 6. Şimdi bir elektrikli ısıtıcı yüklemeye hazır. Elektrikle ilgili çalışmalarda güvenlik önlemleri unutmayın, açıkça aygıtla birlikte verilen talimatlara uyun.
 7. şömine süsleyin ya da olduğu gibi, bu arzu tamamen bağlıdır bıraktı. astar için kullanabileceğiniz ahşap, suni taş veya herhangi bir iç seramik karo.

Materyaller ve araçlar

İhtiyacınız olanlar:

 • tuğla;
 • duvarcılık;
 • yapı katı;
 • İç dekorasyon için ateşe dayanıklı karolar;
 • elektrik, biyo veya ekonagrevatel;
 • inşaat araçları;
 • Dekor için itiraz ediyor.

Tuğla şömine taklit sıcak rahat bir atmosfer yaratan katkı sağlayacak, binanın gerçek dekorasyon olacaktır. Bütün bunlar sizi ve sevdiklerinizi memnun etmek emin. Ne yazık ki, böyle ağır bir yapı, küçük mekan dekorasyonu için uygun değildir, ama bir ülke evin oturma odası veya salon için idealdir.

şömine yapımında genel prensipleri alçıpan dan Döşeme

Kolay, alçıpan yapısında hoş mükemmel bir şekli, genişlik ve yükseklik şömine portal oluşturmak için uygundur. Kılavuz profillerinin vasıtasıyla herhangi bir parçası olabilir bunun yalnızca doğrudan değil, aynı zamanda düzgün kavisli değil. Bu malzemenin tasarımına ek olarak kolayca ona ek özellikler ve işlevler veren herhangi bir ışık entegre edilebilir. İmitasyon şömine kartonpiyer yapılmış herhangi bir dekor hem büyük hem küçük bir yaşam alanı haline eşit derecede iyi uyum, ev tatil veya bir şehir daire olmak.

Önceden hazırlık

hazırlık gerektirir oldukça pahalı ve zaman alıcı bir - bu bir bölme modeli yapımı.

Ana Çalışmadan önce yapılması gereken ilk şey - konumu ve inşaat türünü belirlemektir. olacak olanları, bu size kalmış. İmitasyon elleri ile şömine Alçıpan yerleşik bir duvar niş olmak pristenovoy modeli (yani mobil) veya köşe şeklinde olabilir. Seçenekler çerçeve konstrüksiyonlar tüm kişisel tercihleri ve evinizin ya da evin genel iç bağlıdır, çok fazla var.

Yani, yer, seçildiği tipi tanımlanmıştır, çizim şemaları inşasına devam etmek zamanıdır. Eğer sonuç görselleştirmek etmesi gereklidir ve prosedür çalışır. Mevcut kroki kesinlikle gerekli malzemelerin hesaplanması ile yardımcı olur.

uzayın tüm gerekli bırakmadan yeterli miktarda hazırladıktan sonra, yapının yükleme başlayabilirsiniz.

sahte şömine montajı kartonpiyer yapılmış

Yapay kalp alçı levha yapımı süreci birkaç aşamadan ayrılabilir:

 • karkas yapısı;
 • İskeletin alçıpan astar;
 • baca yangın direnci veren;
 • Isıtma elemanının yerleştirilmesi;
 • bütün yapının dekorasyonu.

Yapımı ve Kaplama karkas

şömine iskelet da, duvara bağlı veya mobil planlanan durumda, bağımsız bir yapı oluşturmak, metal levhalar, seçilen parametrelere uygun olarak yapılır, bu yapının taşınabilir bir versiyonudur. metalloprofilnogo çerçevesinin yapımında önemli bir nokta - olduğu o kadar fazla farklı parça-jumper sonunda daha kararlı ve kuvvetli olacak ürünün kendisi kullanılabilir. kılavuz arasında bir mesafe 35-40 cm geçmemelidir. yapının olarak adlandırılan bir kemer kısmı yüklerken Tipik olarak zorluklar ortaya çıkar. o profilin üst kısmında pürüzsüz bir dirsek vermek için, düzenli aralıklarla, bir kesi yapar. Daha sonra bir kemer şeklinde eğilmiştir ve doğru yere takılır. Bu şekilde, tüm yapı biraz yumuşak kıvrımları verilebilir. Bu makalede sunulmuştur Alçı imitasyon şömine fotoğraflar bu şekilde yapılır. taban montaj tamamlandıktan sonra refrakter kiremit iç tarafta serilir, kaplamayı başlatmak mümkündür. sahte şömine süslemek için nasıl, bu aydınlatmalı olup olmadığı, sadece size bağlıdır çıkarmak.

Materyaller ve araçlar

İhtiyacınız olanlar:

 • Kuru tabaka ya da kesimler;
 • vidalar, dübeller ve vidalar;
 • (Köşeleri ya da ahşap latalar kullanabilirsiniz) metal profillerin kılavuz;
 • metal ve alçıpan kesmek için araçlar;
 • Hassas, işaret yüzeyinin (yapı seviyesi, şerit) için araç;
 • Matkap ve tornavida;
 • eklemleri puttying için macun;
 • dekoratif kaplama (seramik karo, ahşap, suni taş, vs.);
 • refrakter tuğla;
 • Isıtma elemanı;
 • ışıklar.

Dekoratif süs şömineler açık ateş ile geleneksel şömine için büyük bir yerini tutamaz. Onlar, güvenli energonomichny, güzel ve işlevseldir. Mümkün kendi etrafında gerçekten hoş bir atmosfer oluşturmak için yapar şömine canlı yangını simüle edin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.