FormasyonÖykü

Gregory Otrepyev - Falsdmitry ilk

(Dünyada - Yury Bogdanovich) - Gregory Otrepyev soylu Litvanyalı aileden Nelidovo geliyor. sayısız kaynaklara göre, o oldu ilk insan oğlu İvana Groznogo - başarıyla öldürülen Tsarevich Dmitry Ivanovich gibi davrandı. Hikayede, bir ilk Yanlış Dmitry olarak girilir.

biyografi

Yuri Galiçya'da doğdu. Babası erken ölmüş, bu yüzden o ve kardeşi annesi dul tarafından büyütüldü. çocuk çok yetenekli olduğu ortaya çıktı ve hızlı bir şekilde okuma yazmayı öğrendi, bu yüzden Mikhail Romanov hizmet etmek Moskova'ya gönderildi.

Sonra neredeyse ilişkin baskı sırasında hırslı genci harap yüksek bir konumda, yükseldi "Romanovský daire." yürütme kurtulacak için, o yemini etmek zorunda ve Gregory adını aldı. Sonunda, başka bir manastırdan giderek, yine sermaye döndü.

çıkması Falsdmitry

Burada, resmi versiyona göre, o Prince cinayet onun gelecekteki rolü vysprashivaya detayları için hazırlamak mahkeme yaşamın kural ve görgü kurallarını öğrenmeye başladı. Bir süre sonra, ileride Lzhedmitry affedilmez bir hata yaptı - o tahta oturup olacağını birgün belirtti. Bu krala geldi ve Gregory Galich, Moore kaçmak zorunda ve daha sonra içinde oldu Rzeczpospolita. O ilk Tsarevich Dmitry bir mucize kurtulan gibi davrandı o yoktu.

olma

1604 yılında Gregory Rus sınırını Otrepyev taşındı ve ölüm İvana Groznogo sonra tahta geçti Boris Godunov, bir harekat başladı. Çar Boris alenen bu tahtın meşru varisi ve kaçak keşiş olmadığını belirtti. Gregory aforoz ilan etti.

Sonra çekecekti diyerek diğer kişiye insanlara göstermeye başladı ve o Dimitry'nin diyene aslında mümkün. Günümüzde - Bu nedenle, birçok kişi fikrine prens doğru eğilmek başladı. Kısa bir süre sonra Lzhedmitry henüz resmi tahta geçti ve İvana Groznogo oğlu olarak tanındı.

çağdaşlarının Bir çok Otrepiev ve Prens Dimitri bir kişi inanıyordu, ama yine de kaldı ve kralın davranışı bir Rus asilzadeye daha fazla Polonyalı asilzade gibi olduğunu fark edenler.

1605 yılında Kral Boris öldü, taht serbest bıraktı. Grigoriy Otrepev, durumdan yararlanarak, başa emrini veren Fedor Godunov. Buna ek olarak, Otrepiev sahnelenen Prens Dimitri annesi Meryem oğlunu tanıdı. Ve sonra Temmuz 19605 yılında, Yanlış Dmitry kral ilan edildi.

Yurtiçi Politika Lzhedmitriya 1

Yeni kralın ilk eylemleri Boris Godunov ve Fedor tarafından gönderilen prensler ve boyarlar, birçok bağlantı iadesi idi. Memurlar maaşlarını büyüdü ve ev sahipleri - arazi işletmelerin arttı. Bunun nedeni manastır arazi ve para müsadere için yapıldı.

Güneyde, vergi kaldırılmıştır ve ülkenin geri kalanı - artmıştır. Senatonun artık yüksek din adamlarının hemen temsilcileri zorunlu üyesi olarak, içinde mevcut olan ve vücut adlandırılan: Bu Dumanın bileşimi değiştirildi. kılıç, epicalyx, podskarby: Daha Polonya'dan alınan yeni pozisyonları, kuruldu.

dış politika

Lzhedmitry yerinden edilme serbest ülkeden engelsiz giriş ve çıkışları, yaptı. Yabancı ziyaretçiler kaydetti böyle özgürlük olduğunu herhangi bir Avrupa ülkesinde değildi. Çoğu tarihçi Gregory Otrepyev ülkenin Avrupalılaşmasını tutmaya çalışırken konusunda hemfikirdir.

O bir arazi devretmek ret olumsuz sonucuydu çünkü Katolik inancına olumsuz tutum her yerde Polonya, İtalya, Almanya ve Fransa ile ittifak tarafından İmparator gibi komşu ülkelerin destek ve onların tanınmaya çalıştım ama.

ölüm

Moskova'da Katolik kiliseleri inşa etmeye başladı çünkü Yavaş yavaş insanlar, yeni kral hoşnutsuzluk arttı posledobedenny uyku iptal edildi "victuals budala eğlenceli" tanıtıldı. Buna ek olarak, Katolik ayini Marina Mniszek düğününe düzenlenmiş. Uzun bir tören için sermaye geldi Polonyalılar, zengin vatandaşları ve soymak onları evlerinde sarhoş girmeye başladı. Bu Vasily Shumsky başkanlığındaki hangi halkı isyana teşvik etti. Bir olay, 1606 17 Mayıs gerçekleşti.

İlk Shuya Polonyalılar dan kral kurtarmak için insanlara çağrıda, sonra Rus gümrük ezip "kötü kâfir" kalabalığı gönderdi. genel kargaşa kullanarak, komplocular Yanlış Dimitry'nin ev sahipliği sarayı bastılar, ve onu öldürdü. Ölümünden sonra onun vücut kum serpilmiş pazarının tam ortasına yerleştirildi ve katran bulaşmış.

Bunlar donmuş veya upivshihsya yönelik "kötü evi" kral, gömülü. Ama vücudunun birkaç gün başka bir yerde kendini idi. Yanlış Dmitry yüzden birkaç kez bedeni daha derin ve daha derin gömülü, bir büyücü olarak kabul edildi, ancak arazi Taklitçiyi alınmaz. Ardından vücut yakıldı, külleri Polonya doğru rushki gelen barut ve atış ile karışık.

tahta Godunou kaldırmak için - Shuya ve komplocular Yanlış Dmitry sadece tek bir amaç tahtta oturmuş olduğunu gizlemedi. Ve sonra yeni kral ona kısa bir güç verdi ki aynı kolaylıkla bertaraf.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.