Entelektüel gelişimiAstroloji

Takımyıldızı Orion - gece kış gökyüzünün en güzel alanı

gökyüzünün güney tarafında Geç bir kış akşamı üç parlak yıldızlar göz ardı edilemez. Onlar sanki, yatay hafif eğimli, düz bir çizgi halinde dizilmiş, çok yakındır. Bu takımyıldızı Orion, daha doğrusu onun merkezi bir parçasıdır. Çok büyük. Orion Sekiz parlak yıldız ayrıntılı olarak birçok amatör gökbilimciler dev yay gibi görünen bir rakam çizin. Ama eski zamanlarda, insanlar bakıyor, kudretli avcı, silahlı mücadele ahşap topuz ve büyük bir kalkan düşünün. Arka arkaya üç yıldız - okların bir titreme asılı olan Orion sözde "kemer",. Bu takımyıldızında birkaç önemli parlak yıldız. İsimleri - Betelgeuse ve Rigel - Arapça sırasıyla "devin omuzuna" ve "ayak" olarak çevirir.

Gelen Yunan mitolojisinde, Orion takımyıldızı güzel genç adam hakkında hikayeler ile ilişkilidir. O denizler Poseidon ve genç Oceanides dikenli nilüfer efendisi oğluydu. Orion ayrıca, üzerinde barındırdığı dev büyüme ve inanılmaz güzellikte ünlüydü Tanrıça Artemis maiyetinde kalmak için izin verildi iyi avcılar, biriydi.

Sakız vali - Bir gün Kral oenopion güzel kızı gördü. Orion güzel Merope'nin elini sordu ve babası kudretli avcı vahşi tehlikeli hayvanlardan, adayı kurtarmak koşuluyla onun onayı verdi. Tabii ki, işinden, ama krala dönen genç adam reddetti. şiddetli bir öfke gelmeden, o başarısız geline yatak odasına koştu ve zorla götürdü. tanrı Dionysos - Zorlu intikam oenopion babasına ağladı. sakinleşti ve satyrs ile sarhoş olduğunda, Orion kurnaz kral ona zifiri karanlık kör, sahilde hızlı uykuya düştü. Birçok testler genç erkekler paylaşımında düştü. Sadece güçlü okyanusun en uzak kıyılarına ulaşan, yine ışık gördüm. Orada şafak Eos güzel tanrıça da var kudretli Orion gördü dönerken arabasında onu kaçırdı.

Orion da başka efsane ile bağlantılıdır. Bir gün, orman ormanda avlanırken Orion Pleiadesin yedi kız kardeş, dev Atlas kızlarını gördü. -Yürekli genç hemen bilinçsiz düştü ve onları yaklaşmaya çalıştı. Ama perisi Selena son derece utangaç ve çekingen idi. Ve onlara ilk girişim avcı konuşma onlar kaçtılar. daha görmeyeceğine dair korkan Orion zulüm başlattı, ama güçleri onları bırakmadım genç galaksi, dikkatsizce süpürüldü. Sonra onların patron Selene için dua etti. Duydum onları gibi gökyüzüne yerleştirerek, beyaz güvercinler tanrıça kız kardeş çevirdi Ülker takımyıldızı.

kudretli avcı ölümüyle ilişkili birçok efsaneler anlatılır. Constellation Orion bunlardan birinin hikayesini anlatır. Bu efsaneye göre, bu dev akrep soktu denilen tanrıça Artemis, av sırasında cesur bir genç adam onu peplos dokunmaya cesaret gerçeği. Fakat genç adamı sevdi tanrıça Selene, Zeus'a itiraz ve o bu güne kadar kudretli Orion avlamak için gökyüzüne, onu kaldırdı. Constellation dev akrep ile bir gök yamaçta meydana asla.

Kuşkusuz, en güzel ve aydınlık gece gökyüzünde Orion alan konumu. yüksek ufkun üzerinde yükselir zaman, Betelgeuse olacağı merkezinde bir altıgen oluşturacak ilk büyüklükte yedi parlak yıldızlar, görebilirsiniz. Bu yıldızlar Capella, Procyon, Rigel, Polluks, Sirius ve Aldebaran vardır. Hatta astronomi ile ilgili olmayan birçok insan, kolaylıkla Orion takımyıldızı bir fotoğraf tüm astronomik ansiklopedide görülebilir kış gökyüzünde bulunurlar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.