Sanayi

Duman üreticisinin kendi elleriyle kompresörü: adım adım talimat, şema ve öneriler

Tütsülemenin önemli bileşenlerinden biri, duman üreticisi için kompresördür. Bu tür tesisatları mağazada bitmiş haliyle satın alabilirsiniz. Genellikle akvaryum yetiştiriciliği için tasarlanmıştır. Ancak benzer kompresörler çok düşük güçte ya da daha ziyade yüksek maliyet farklılık gösterir. Bir içki için uygun bir model bulmak oldukça zordur.

Çıktı kompresörün bağımsız imalatı olacak. Bunun için, gelişmiş araçlar ve malzemeler toplamaya gerek yoktur. Kendi cephanenizde bulabildikleriniz için yeterli olacaktır. Sigara için dolap altında çeşitli kapasiteleri uyarlayabilirsiniz, bunlar genellikle enstrümantal ve silah kasaları, mobilya kutusu kalemleri veya eski buzdolaplarıdır.

Kompresörü soğutucudan çıkarmak

Duman üreticisinin bir fan ünitesi vardır, çok karmaşık değildir. Elbette onun görünümü pek görünür olmayabilir, ancak işlevsellik bakımından çoğu fabrika tasarımını kazanır. Duman üreticisinin kompresörü bazı özelliklere sahip olmalıdır, bunlar arasında aşağıdakiler de belirtilmelidir:

 • Düşük güç tüketimi;
 • Düşük maliyet;
 • Bileşenlerin mevcudiyeti;
 • Uzun süreli çalışma olasılığı;
 • idame;
 • Performans ayarlamasının uygunluğu.

Kompresör belirli bir modda 8 saate kadar çalışabilir olmalıdır. Bu gibi tasarım gereksinimleri ile, gerekli güçte iyi bir kompresör üretmek mümkün olmayabilir. Ancak, durum böyle değil. Bir aletle çalışma konusunda en az bir minimum beceriniz varsa ve elektrik mühendisliğinin temellerini biliyorsanız, birkaç saat içinde duman üreticisi için bir fan ünitesi oluşturabilirsiniz.

Malzemelerin hazırlanması

Bir duman üreticisi için kompresör yapmaya karar verirseniz, bazı malzemeler hazırlamanız gerekir; bunlardan bazıları şunlardır:

 • Soğutucu bilgisayardan;
 • Su armatürleri ve teçhizatı;
 • Bir parça metal veya polipropilen tüp;
 • vida;
 • Plastik kutu;
 • Değişken direnç direnci.

Bir kutu hazırlarken, biri yağ, inşaat sıvıları, soğutucu veya diğer karışımların depolandığı bir kutu alabilir. Önemli olan, tankın kapasitesi yaklaşık 10 litredir. Boru aşağıdaki malzemelerden yapılabilir:

 • Paslanmaz çelik;
 • alüminyum;
 • bakır.

Önemli olan, tüplerin çapı 25 mm ve uzunluğu 20 ila 25 cm arasında değişebilir. Cıvataları hazırlarken çapları 2 ila 3 mm sınırına eşit olanları seçmek gerekir. Duman jeneratörü için kompresör de bazı araçlar kullanılarak üretilmektedir:

 • yapboz;
 • tornavida;
 • Lehimleme demir;
 • Matkaptan bir gaz anahtarı.

Teknolojik Harita

Bir dizi işlem geliştirebilmek için kompresör prensibini bilmelisiniz. Asıl görevi, bir enjeksiyon etkisi oluşturabilen bir alçak basınçlı hava akışı yaratmaktır. Böyle bir akış, jeneratörün yanma odası hacmi büyük olduğu sürece etkili olacaktır. 3 litreyi geçmezse, 2 m 3 / dak'lık bir performans yeterli olacaktır. Böyle bir iş, 100 ila 300 watt arasında değişen bir güçle fan sağlayabilir.

Kamera daha etkileyici bir ses seviyesine sahipse, fanın daha verimli kullanılması gerekir. Standart aksiyal soğutucuların boyutları 40x40 - 120x120 mm arasındaki sınırlara eşittir. Yüksek verimlilikle çalışan bir duman jeneratörü için maksimum boyutta bir fan tercih etmek gerekir. Böyle bir cihaz için elektrik ihtiyacı ihmal edilebilir, ancak performans yeterli olacaktır.

Uzman önerileri

Sigara içicisi sigara içicisi için bir kompresör yapıldığında, gövdede fanlar aksiyal tipte olduğuna dikkat etmelisiniz. Radial çok üretken olmayacak ve kurulumu rahatsız edecektir. Fan, gövde boyutlarıyla uyumlu kutunun yuvasına yerleştirilmelidir. Bağlantı cıvataları ile yapılır.

Bağlantı mümkün olduğunca sıkı ve güçlü olmalıdır. Bu, istenmeyen titreşimleri ortadan kaldıracaktır. Fan kutunun herhangi bir yanına takılabilir, ancak bu kutuyu dar kutuların birinde yapmanız daha iyi. Bu istikrarı azaltacaktır, ancak güç daha yüksek olacak ve gürültü azalacaktır. Kanisterin akış basıncını dengelemek için ihtiyacı vardır, buna ek olarak alıcı fonksiyonlarını yerine getirir. Çıktı akışı oldukça dengeli olacaktır.

Çalışma yöntemleri

Duman emici bir kompresör yapmaya karar verirseniz, çıkış borusu boynuna yerleştirilmelidir. Bu davadaki asıl gereklilik, hortumun çevresindeki hava sızıntısını önlemek için borunun kapatılması gerektiğidir. Bazen hava kanalı serttir, jeneratör yuvasına dişli bir bağlantı ile bağlanır. Böyle bir çözüm, yüksek güçlü tasarımlar için önemlidir.

Hataları önleme

Testler sırasında gerekli kompresör kapasitesini sağlamadıysanız, mevcut kompresör yerine daha güçlü bir kompresör takarak başka bir fan ile takviye edebilirsiniz. Alternatif bir çözüm olarak, bidonun büyük bir hacimdeki kap içindeki yerine konması da mümkündür. Duman jeneratörünün hangi kompresörün seçileceğini veya üretileceğini hala bilmiyorsanız, devir sayısının ve cihazın gücünün değişken direnç direnci tarafından kontrol edileceğini bilmelisiniz. Fan güç kaynağına dahildir. Kurulumuna zorluklar eşlik etmeyecek.

Bazı fan tipleri darbe genişliği modülasyonu sistemi ile kontrol edilen sabit modlarda çalışır. Bir lehimli demir ile çalışma becerilerine sahipseniz, devreyi monte eden transistörlerde oldukça basittir. Fakat ev sigara içilen bir ev için geleneksel bir rezistans yeterli olacaktır.

Uzman tavsiyesi

Bazı ev ustalarına gelince, sizin için çadır, bot ve minder şişirmek için kullanılan portatif bir pompa kullanmak cazip görünebilir. Uzmanlar bu fikri vazgeçirirler. Bunun nedeni, bu tür cihazların oldukça yüksek bir güce sahip olması gerçeğidir. Sonuç olarak cips veya cips çabucak yanar. Diğer şeylerin yanı sıra, böyle bir pompa sürekli çalışma için tasarlanmamıştır.

Alternatif çözümler

Bir duman üreticisi için bir soğutucudan kompresör nasıl yapılır, yukarıdaki bilgileri okuduğunuza göre öğrenebilirsiniz. Bununla birlikte, çalışmaya başlamadan önce cihazı daha ayrıntılı olarak incelemek gerekir. Örneğin, kompresörün hava, buhar veya gazın sıkıştırılması ve taşınması için bir cihaz olduğunu bilmek önemlidir. Ve bu cihazın tütsühanede önemi, hava arzının düzenlenmesinin duman kafasına ve lezzetlerin kalitesine bağlı olmasından kaynaklanıyor.

Talaş tüketimi, tütün ürününün büyüklüğü ve kompresörün kapasitesi ile ilgilidir. Alternatif bir çözüm rolü, gücü 5 vat olan bir akvaryum kompresörü görevi görebilir. Gelişmiş ev mucitler Ancak, sık sık 12 vatta otomotiv aletleri kullanın. Fakat oldukça hızlı ısınırlar ve bir doğrultucu takma ihtiyacını önermektedirler.

Duman üreticisi için kendi elinizle bir kompresör yapmaya karar verirseniz, cihazınızı eski buzdolabından da tercih edebilirsiniz. En basit çözüm, duman üreticisini rafine etmek üzere hazır kompresör satın almaktır. Bazıları için fiyat oldukça yüksek görünebilir, ancak 220 V ila 9 l / dak arasında çalışan tasarım, 1500 ruble alabilirsin.

Sonuç

Bir duman içici için kompresör yapmaya karar verirseniz, o zaman güvenlik önlemlerine dikkat etmeniz gerekir. Tasarım hatalarını sağlamak için, otomatik kapatma sistemi ile donatılması gereklidir. Kırılgan parçalar ve teller aşırı ısınmaya ve neme maruz kalmaya karşı korunmalıdır. Bunu yapmak için, ısıtma çubuğundan biraz uzakta bulunurlar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.