Haber ve ToplumKültür

Dünyadaki en zeki insan - Kim o?

bir şey ya da birisi hakkında konuşmak üstün derecede, hesap birçok faktör dikkate almalıdır. Örneğin, kimin hakkında biz o dünyadaki en zeki insan olduğunu söyleyebiliriz? ağırlık - Ağır mümkün olan en yüksek ölçüsüdür. Nasıl aklın derecesini belirlemek için? Birçok güdümlü göstergesi IQ.

dünyanın en zeki insanlar

  • Farklı çocukluk zeka ve keskin bir zihin ile, 230 sayıları eşit istihbarat katsayısına sahip Terence Tao. Sadece konuşmak ve yürümek için sanatta başarı övünç Örneğin tüm diğer yaşındakiler, Tao zorlanmadan aritmetik işlemleri gerçekleştirirken olabilir iken. Belki de o oldu - dünyadaki en zeki insan, dokuz yaşındayken o üniversite programına matematik okudu çünkü! Terence Tao dünyanın en genç profesörü oldu ve daha sonra University of California birinde çalışmaya başladı. Buna ek olarak, o yazıp 250'den fazla eser yayınlamak başardı: bilim ve araştırma hem.
  • Marilyn Vos Savant - dünyanın en zeki kadınlardan biri. 228 - Bu onun IQ bir göstergesidir. En şaşırtıcı o sadece on yaşında iken bu değer bir anda sabit olmasıdır. Tabii ki, bu sonuç Guinness Rekorlar Kitabı'na kaydedilir. O Missouri yaşıyor ve Robert Jarvik ile evli - biyoloğuyum. O, tabii ki, olmasa saçma ait, dünyanın en zeki kişi değildir: onun IQ - 180 puan. Bilim adamları uzun zeka yaklaşık% 50 kalıtsal olduğunu tanıyoruz. Yani, 164 noktaya eşit Marilyn IQ oğludur. Değil böyle etkileyici bir sonuç, annesi olarak, ama çok ortalamanın üzerinde.
  • Christopher Hirata IQ - gibi birçok 225 olarak işaret eder. Zaten on dört Yaşında, kolaylıkla Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü ile yapabilirdi. İki yıl sonra, Mars'ın kolonizasyonu ile ilişkili NASA projelerinin çalışmasında önemli ilerleme gösterdi. Önemli Christopher 22 yaşındayken o Astrophysical bilimler alanında felsefe doktoru oldu gerçektir.
  • Kim Ung-Yong - Genç deha IQ 210 puan olan, Kore hails ve Guinness Rekorlar Kitabı'na sebep yok. Ve sadece bu: İki yaşındayken, o iki dil biliyordum!

Ancak, birçok inan IQ üzerinde insan zekası değerlendirilmesi olduğunu - yanlış strateji. Belki de bu entelektüel başlığı bilimi alanında bir devrim keşif yaptı birileri hak eder? Ya sorunu çözüldü biri, bir yüzyıl boyunca tüm dünyada büyük beyne perili değil? Eğer öyleyse, o zaman belki dünyadaki en zeki adam - bu bizim vatandaşı Grigory Perelman olduğunu.

Poincare birçok çözmek için, ama çok 2003 malzemelerde sadece Web'de mevcut, Perelman başardı yapmaya çalıştım, doğru çözümdür. o da zastuzhivaet dikkat Ancak, her ne ilginç bu bir gerçektir, değil. bir milyon dolar (para Matematik Kil Enstitüsü tahsis) - o haklı ödülünü terk karşısında şaşkınlığını Kesinlikle bütün bilim adamları. Ve Perelman hamamböceği hiçbir şey daha fazla masa, sandalye, eski yatak ve kalabalık ilaveten, komşularına göre, bir apartmanda yaşıyor olmasına rağmen. Ama ne yapacağını, bunlar - en zeki insanlar!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.