ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Soffits Metal: tipleri, avantajları ve dezavantajları

Doğranmış - Çatı "pasta" inşaat zorunlu bir parçasıdır. Özünde, bu ev duvarı düzeyinde ötesinde bir çıkıntı olduğunu. Onun üst kısmı özel tasarımı muhtaç çatı ve aşağı bakacak şekilde arka tarafını, bitirme bir devamıdır. Bu amaçlar için, farklı kaplama malzemelerini kullanın. En pratik çözüm spot güvenilir bir mekanik bariyer sağlamak ve aynı zamanda çatı altında hava akışını teşvik metal malzemeden yapılmıştır.

Sınıflandırma, metal soffits

yapısal performans bakış açısı tek ayırt kaynaktan, iki ve üç-yollu paneli. Bu seçeneklerden birini seçme mekanik direnç kaplamaları için gereksinimlerine göre yapılmalıdır. Ayrıca bir delik varlığında gücünü etkiler. Geleneksel katı paneli havalandırma olasılığı için sağlamaz, bu nedenle genellikle açık çatı konstrüksiyonlarda yaygın biçimde kullanılmaktadır. Bu tür nesnelerin örnekleri, veranda ve arbor neden gibi. Konut sadece tam binalarda bulunduğu saçak kapatılması için tasarlanmış bir delikli metal kemer altını, kullanılması tercih edilir. Oluklu malzeme çıkıntı gevşek bir uyum sağlar, böylece hava akımlarının sirkülasyonu için koşullar.

Ayrıca, delikli soffits olumlu çünkü yüksek mukavemet kullanılır. Aynı oluklu bir tür olarak hareket eder , kaburga fazla kat önlenmesi. kısmi uygulamaya da yaygın kombinasyon levha, perforasyon. Öyle küçük ev binalar için ve çatı evler ve geleneksel özel evler kaplamaya elverişli olan çok yönlü bir seçenek.

Galvanizli çelik Modelleri

Bu tür spot lambası çatı alaşımından yapılmış yassı çelik plakalardır. Bu hareket havalandırma kanallarının düzenlemede teknoloji bileşeni ve ayrıca başarılı bir koruyucu olarak uygulanmıştır çatı elemanı. Sıradan oluklu mukavva, birçok cephe dekorasyonunda herhangi üslup çeşitliliği tanıtmak gelmez çirkin görüntüsü ile ilişkili. Bununla birlikte, metal kaplama, alt yüzey, galvanize çelikten imal edilmiş, renkli kaplama, çeşitli düzenlemelerde piyasada getirmiştir. Estetik etkisine ek olarak, bu sağlamalıdır ve korozyon gibi koruma fonksiyonları, çünkü, malzeme tedavisi ayırt edilmesi önemlidir.

Uzmanlar, polyester bazında kaplamaların böyle panelleri satın öneriyoruz. Ayrıca olan oluklar mevcut trapez levhalar 20 mm'lik bir yüksekliğe ulaşır. Ama her durumda çeliğin mukavemeti hizmet bünyesinde iyi olduğunu unutmamak önemlidir. İlk kez bir roofer, kaliteli malzemeyi tamamlamaları bekleniyor özel aracına hizmetler üzerinde anlaşmaya bu yüzden evde malzemenin yükleme işlemesi ve sırasında, zor gerçekleştirmek için.

alüminyum soffits

Alüminyum paneller çelik ile olduğu gibi, işleme problemlerine teslim edilmez. Yine, bu nitelikler taşımak ve yüklemeden sonra çatı yapısı olacak, esnek ve dövülebilir bir malzemedir, ancak. Alüminyum koruyucu filmlerin mekanik zayıflık uygulama telafi. Özellikle de, poliester nedeniyle hava koşullarına karşı direncini arttırır metale, anodize ve poliamid kabuk kullanılır. Ayrıca delikli alternatifler mevcut metal alüminyum tabanlı spot. Birçok teknik göstergelerin elbette bu metal, çelik kaybetme, ancak, daha az maliyeti bir güçlük daha az yüklemek sunar ve daha zayıf.

Avantaj metal soffits

alternatif çözümler için toplam grup metal bağlayıcı seçenekleri karşılaştırırsanız, avantajları liste böyle gücü, dayanıklılık, çevre dostu ve dayanıklılık gibi niteliklerdir. güvenilirlik özelliklerine ilişkin olarak, bu konuda, en iyi seçim polimer işleme çeliktir. Bakır ayrıca çeliğin aksine ek bir pas önleme gerektirmez, dayanıklı malzeme olarak avantajları vardır. Çatının dosyalama için gerekli hafif metal soffits, o zaman seçim alüminyum lehine yapılır. Yapı kütlesinin optimizasyonu açısından dengeler metal nedeniyle büyük ağırlığına ahşap ve plastik kaybeder, ama sadece bir malzeme olabilir inanılmaktadır.

Metal soffits dezavantajları

Ve büyük, çatı alanı kaplayan modern metal paneller de çatının bir kısmının uygulanan tüm operasyonel gereksinimleri ile başa çıkmak için. Eksiklikler vinil, ahşap, polivinilklorür ve altları performansında bir artış olarak kısa sürede meydana gelir. Onların arka plan ve çelik, hatta hafif ve alüminyum işleme mevcuttur On az pratik olarak görünmektedir. Ağırlıklı olarak koruyucu özelliklerini sağlar, ancak önemli ölçüde esneklik montaj işlemlerinde kaybetmek metal soffits odaklı. film kaplama ile galvanizli çelik ve alüminyumdan maliyetini bahsetmiyorum. Genellikle bu paneller geleneksel ahşap paneller daha pahalı açık tutulmaktadır.

Nasıl iyi seçenek spot seçilir?

Yine de hedef özelliklerinin tarafından itilir. panelleri kurarken bazı onuru ifade edilebilir çatı sistemleri, yaz pavyon mimari kompozisyonda - Büyük evler ve diğerleri. Bakır paneli - İlk durumda, metal, çelik çatı için spot yol özellikleri ve ikinci düşer. Bu ayırma sayesinde, sırasıyla, teknik ve estetik özellikleri ve koruyucu maddelerin etmektir.

Yöntemler montaj Döşeme

Kapaklar üç şekilde yapılabilir. İki temel kendisi kesinlikle yatay konum işgal edeceğini çıkıntı şart. Geleneksel şema evin duvarlarına göre dikey bir konumda kirişleri alt kemer soffits sabitlenerek uygulanmaktadır. Alternatif bir seçenek rampa konumunu yineledi metal soffits dış duvarına, bir açı ile monte edilir olacaktır. Doğrudan sabitleme profilli yardımıyla gerçekleştirilir montaj rayları, ayrıca metalden yapılır. Montaj profiller arasındaki boşluklar olmamalıdır daha yüksek 1 m. Sabitleme özel kale tüm uzunluğu boyunca yapılır.

Sonuç

Soffits çatı için seri bağlantı parçaları vardır. çarpmayan fonksiyonu rağmen bu eleman çatı için çok önemlidir. Birincisi, mantolama panellerine bağlı iç çatı alanının fiziksel koruma sağlar. İkinci olarak, derin delikli soffits metal hava dolaşımını etkin hale teşvik eder. Altlık niş optimum mikroklima sürdürmek önemlidir. Tabii ki, kaplama için kullanılacak her zaman uygun değildir metaldir, ancak teknik ve operasyonel nitelikleri bütün ilgili o en iyi seçimdir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.