Sanat ve EğlenceSanat

Sarı tonu alınıyor. Renkler ve tonları. Sarı tonları. Nasıl bir sarı boya elde etmek. giyim ve iç sarı renk

Renk sarı ile ilişkilidir ilk şey -, uzun bir kışın ardından welcome güneş ışığı. Revival, bahar, sosyallik, zevk, huzursuzluk - Bu sarı ana özellikleridir. Bu rengin tonları Bu maddeye ayrılmıştır. Sarı - doğurganlık, olgunlaşma, çiçeklenme rengi. Ve bu tam da dişi çiçekler ise - Athena ve Afrodit aitti Yunan mitolojisinde olduğu gibi o, eski Mısır'da kadını kendisi olduğunu. Bir kadın ne ayırır? Her şeyden önce, bilinçaltının bir bağlantısız kopyası gibi ünlü ve esrarlı kadın mantık. Tüm renkleri ve tonları inceledikten sonra, araştırmacılar sarı sadece sıkıca bilinçaltı ile bağlı olduğunu gördük.

değer

Bu sezgi ve dünyanın nesnel algı rengidir, ama aynı zamanda düşüncesizlik bir tür entelektüel macera için arzu. Renk doğum günü partisi fikirleri, ilham. Değil tesadüfen Buda sarı renkten elbiseler insanlara geldi. genel olarak Budizm sarı temsil kendini tanıma, üzerine inşa edilmiştir. Ve Hristiyanlıkta, tam tersine, bu yalan, aldatma, ihanet, ihanet, delilik rengidir - öbeği "sarı basın", "sarı ev" değerini hatırlamak yeterlidir. Hıristiyanlar kendileri ve Tanrı'ya inanmıyor, çünkü kendini tanıma kınıyoruz.

Eğer atmosferde sarı ışık asgari dağılımı olduğunu biliyor muydunuz? Bu doğrudur ve bu nedenle bir uyarı, bir sinyal olarak hayatın birçok alanında kullanılmaktadır. Örneğin, trafik işaretleri - kırmızı, yeşil, sarı. İlk iki kesin: biri geçit ve ikinci yasaklamaktadır - sağlar. Sarı ayrıca yakında kırmızı veya yeşile döner, ve bunun için hazırlamanız gereken konusunda uyararak bir aracı hareket eder.

Sağladığı ispatlandı sarı, çocuk daha az leke tonlarında boyanmış duvarlar,. Bu nedenle, sık sık kreşler, yatak odası, çocuk oyun alanlarında kullanılır. Bu tür alanlarda çocukların itaatkar ve neşeli. çalışma kabine tescili için seçim hangi renkleri ve tonları merak ediyor musunuz? Sarı kullandığınızdan emin olun - bu, verimliliği arttırır gücü hızlı iyileşme katkıda ve entelektüel aktivite için optimal bir katalizör görevi görür. Ayrıca, bu renk bolca sokak ve ev iç kullanılabilir. İyi olan ruhu etkiler, iyi bir ruh halinde insanları destekler çevreyi daha yoğun ve net bir "resmi" hale algısını etkiler. sarı tonları genellikle sıkıntı dağıtmak beri, eğlence yeni fikirler ilham ve sadece mükemmel ruh tutmak, iç zâviye, tatil kullanılmaktadır. Ama bu rengi uygulamak için hastanelerde tasarımında gerekli değildir - Hastalar çünkü sadece o complicate tedavi tahriş edecek kararsız ruhunun, sakin olmayan bir şey değil, ama tersine. Parlak sarı hamile kadın, alkolikler, anksiyete yaşarlar edenler reddediyorlar.

giysi

giysiler içinde Sarı tonu dikkat çekiyor, ama aynı zamanda onu çeker. O algı için göze batmayan ve kolaydır; tüm parlak ve sıcak renkler gibi, görsel hacmi genişler, ama iyi seçilmiş kapak ve tonlarının kombinasyonu ile bu özelliği negate. Sarı hepsi kendi eksikliklerini vurgulamak olacaktır derinin soğuk tonu ile kişilerde, örneğin, herkes için değil. Ama sürükle kontrast tipi görünüm sadece iyi görünüyor. Sarı renk kıyafet rahatsız edici bu tür sesleri reddeden yorgun insanlar olarak patronların veya öğretmenler üzerinde hareket edebilir unutmayın. Ciddi bir kişiyi bulabilir yanında sen, iş toplantıları sarı rengin giysiler giymek gerekir Aynı nedenle, hatta yanlış, muhtemeldir.

adı, değer, kullanım: sarı tonları

İnci, sarı, zeytin, limon, hardal, kum ... sarı isimlerin tonları uzun süre sıralanabilir, ancak makalede, en sık kullanılan açıklamasında odaklanacaktır.

sarı-yeşil ile başlayalım

Parlak sarı bir küçük yeşil ekleyin, bu ton elde edilmiştir. Saf sarı veya sıcak renkler ile karşılaştırıldığında o nazik ışık yeşil görünüyor, ama saf yeşil veya soğuk renkleri ile karşılaştırdığımızda, kesinlikle sarı görünecektir. Bu renk ihanet, yalan, ihanet ile ilişkilidir ve erkekler bir numara olarak görüyorum edilir - Belki onun yorumunu kalite ve etkisidir. Ve aksi halde, sarı zaten "şüpheli" "pragmatik" yeşil bağlanmış olur? sarı-yeşil hemen çizilmiş baştan çıkarıcı bir elbise bir kadını görünce insanlığın güçlü yarısında temsilcilerinin kafasında ihtiyatlı bir ortağı seçer ve sonra daha şanslıydı rakibi, kıskançlıktır yoktur. Taze, narin, yaramaz: Yalnızca kadınlara açısından böyle bir nüans bakarsanız Ancak, oldukça olumludur. kombinasyonu renkleri sarı / yeşil / şeftali için havayı değiştirmek için yumuşak bir çekicilik ve yumuşaklığı hissi verecektir kaygısız, rahat ve uysal. Benzer bir etki Işık Brown ile bir sarı-yeşil bileşik üretecek. Bu renk tonları bir yaşamı onaylayan stabilite yaratır birbirine içinde çözülür gibi. kombinasyon kum, ahududu, altın sarısı tonları ile takviye edilebilir. Bir paleti sayesinde, diğer şeyler arasında, sen iç ilginç konularda iyi bir odak yapabilirsiniz.

Genellikle binaların tasarımında sarı-yeşil renkli mümkün rahat ve renkli oryantal atmosfer oluşturmayı kolaylaştırır. Divanlar, halı, kumaş asma tavanlar bu renk şemasının öğelerini içerebilir. Aynı başarı sayesinde, endüstriyel tasarım gerçekleştirmek mümkündür yumuşak şeylere odaklanmak sarı-yeşil, açık kahverengi ve şeftali tonları vardır: kilim, mobilya, yastık, oyuncak. Bu tür alanlarda perdeleri maddi gazın daha iyi kullanımı ve raflar dövme ve figürleri süslemeleri olun.

sarı-yeşil renkli giysiler - nedeniyle kendine hakim için - her gün kullanılabilir, ama en önemlisi o yaz sezonu, taze tonları için uygundur ve özel hassasiyet verir. Bu durumda, kumaş yumuşak olmalı - ince pamuk, tiftik, ipek ideal bir seçenek olacaktır.

Nazik açık sarı

Bu gölge sarı ve beyaz karıştırılması ile elde edilir. anne bakım rengi onun özelliklerinin bir bölümünü ele geçirmesi gibi beyaz yorumlamak ise açık sarı bir "seven" ve yumuşak olur, o parlak gölgede onların sağır parlaklık kaybeder ve netlik pürüzsüz hale gelir. Akşam karanlığında veya gökyüzüne açık sarı gölge bir sürü içinde şafakta: Mümkün yumuşak olduğu güneş ışığı kadar bu zamanda. yatıştırıcı ve sabah akşam güneşi - pozitif ayarlar. ihtiyat sembolü - O Tantrism bu renkte üçüncü bir göz gösteriyor ki ilginçtir. Bununla birlikte, açık sarı sarı - aklı ve sezgi sembolize eder. Ancak ihtiyatlı doğru hava oluşturmak, bu kombinasyon belirgin olacak değil - hassasiyet hissi, göze batmayan turuncu-pembe ya da meşe renk ile ton bağlanmasını güçlendirir. Mor, açık pembe, pirinç rengi ile sarı ışık birleştirmek de mümkündür.

Nedeniyle 19. yüzyılın ilk yarısında sarı boya yoktu olması nedeniyle, sarı saf tonları, iç mekan tasarımcılarına mevcut değildi. Çoğunlukla ham kahverengiye, koyu sarı rengini tedavi edilir - oda ışığında güçlendirilmiş olmayan bir yumuşak, hafif tonları. sarı boya nasıl tanındı, yeni bir trend doğdu bir imparatorluk tarzı olarak hatırlanacak. çağdaş stillerde kullanılan Soluk sarı tonlar. banyo, bodrum ve koridorlar: iç tonlarda tasarlanan bu nedenle özellikle loş odalarda kullanılması tavsiye edilir, ne olursa olsun günün saati, ışık dolu gibi görünüyor. Ancak, iyi aydınlatılmış odalarda ayrıca ilgili olacak - oda tamamen ışık oluştuğunu düşünürdüm, duygudurum verimliliğini artıracaktır, yükselecek.

giyim açık sarı renk kullanımı ile ilgili olarak, daha uygun temsilcilerinin tsvetotip "kış" ve olduğu unutulmamalıdır "Yaz". Böyle insanların görüntü o hassasiyet ve nezaket getiriyor. pamuk, saten, ipek - Bu uygun bir kumaş ile, iş toplantıları için resmi takım kullanılabilir.

Sessiz gri-sarı

Sarı, simgeleyen rekreasyon bulutlu, düşük dereceli gölgedir. plaj öğle güneşin gölgesinde, gri-sarı clay walls gri-sarı kum ... Ama biz iki renk kombinasyonu olarak gördükleri takdirde, bunun basitlik, istikrar, bulutsu gri ve güneş sarı birleştiren görebilirsiniz: Sadece hatırla. öğle sıcağından, Tumanyan başını fakat gölgede kurtuluşu verir - Öyle çıkıyor. Gri-sarı renk doygunluğunu ve hafiflik canlı kontrast yaratan, mercan ile birlikte. Mercan tüm böylece deniz güney egzotik yakın ilişki sağlanması, gri-sarı bir soluk dengeler. Aynı zamanda, koyu bej uyumlu gri-sarı ton - böylece toplu bir kombinasyonunu elde etmek, açık ve koyu bir kontrast ortaya çıkar. Koyu bej itidal ve açık sarı, geçici artışlar, parlama tonlarının yumuşaklığı destekler. Renk adaçayı, yeşil, mavi, gri ve bronz karıştırmak da mümkündür.

Gri-sarı tonu sofistike ve rahatlatıcı olarak kabul edilir, bu yatay çizgili ve desenli duvar kağıdından resimde harika görünüyor. Bütün bu renk, doku yapısına daha uygun olsa da, renkli desenler çeşitli doku damla tavanlar, yatak örtüleri, yastıklar, kilimler kullanılabilir. Bu iç yılında mobilya sürece büyük değildi olarak, zarif ve normal ikisi de olabilir. Eğer mücevher, oryantal hediyelik eşya, mumlar ile süslenmiş raflar açabilir, tesisatın tasarımı tamamlayın.

Gri-sarı renk insanlar tsvetotipa "yaz" için uygundur. Yumuşak, sofistike, iyi görünüm yola ve mercan ile birlikte tekliği imajını ve özel bir zerafet verir. Renk yaz ve kış giysileri hem de kullanılabilir, çok farklı yoğunluklara sahip kumaş dokusu onun için olabilir: hafif bir pamuk, ipek, tiftik, yün. gri-sarı elbise, sen o hızla bile güçlü duygu durumunda, birlikte kendimi çeker, sakinlik yayılacaktır. Bu tonda mükemmel ofis işleri ve eğlence için uygun giysi, bu özellikleri sayesinde.

Duyarlı sarı-turuncu

"Yaz" ülkelerin bu çağrışım, sıcak güneş, olgun egzotik meyvelerin posa, ısıtmalı kum ve zerdeçal - sadece biz akşam saatlerinde veya yağmurlu sabahı yeterince kar ne yok. Bu sarı renkli dolayısıyla coşku, titizlik, sezgi ve iletişimsel egemen cinsellik arama macera ve sıkılığını turuncu hakimdir. sarı turuncu eklemek, daha açıklanan rüya dayanıklı hale getirir. bu renk çekici, o zaman büyük olasılıkla, sen - Şirketin ruhu, bir kişinin kolayca heyecan verici yeni arkadaşlar, pandering bir aşığı. kremalı ile birlikte sarı-turuncu tonu , yumuşak sessiz hale gelir, ancak arıtma kaybetmez; Zeytin - doygunluk itiraz kazanır. Ayrıca turkuaz, uçuk pembe, kestane ile birleştirebilirsiniz.

Sarı-turuncu - bu renkler onlar havasız ve sıcak görünmek çünkü çok sıcak renk ve aydınlık odalar, buna ihtiyacı yoktur. Ama loş odalar ve yeterli değil sıcak sarı-turuncu çözümü için idealdir. Eğer turkuaz aksesuar asabilirsiniz, bu duvar rengi dekore edebilir ve bütün gözler ona yapıştırılmış olacak ve daha etkileyici elde etmek. Bu durumda Seks iyi kapak mat olacağını zeytin rengi, ve krem boyalı duvarlar geri kalanı. turkuaz yastık ile bunları tamamlayıcı sarı-turuncu renk düzeni ve öz dikdörtgen kanepe ve koltuklar, olabilir oda Furnish.

giysi o sesi tsvetotipa "yaz" dışındaki tüm tsvetotip uygun temsilcileri katıldı. Bu neşeli, ciddiyetsiz tonu, bu nedenle iş toplantıları ve ofis işleri için kıyafet için geçerli değildir. seyahat ederken, tatile, yaz tatillerinde - bu tabi orası. içinde SunDress veya mayo olması güzel sarı-turuncu renkte. Bir tarihte Giysilere bu tonda giyen, egzotik meyve gibi cazip olacaktır, ancak ilişki kısa ömürlü olması muhtemeldir. Renk yoğun opak doku için uygundur.

Evrensel sarı soluk

Birçok Bu renk soğuk düşünün. Gerçekten de, kışın günbatımı veya gündoğumu görülebilir. soluk sarı - oldukça beyaz seyreltilmesidir sarı - soğuk kar rengi. Gölge hile inanıyordu, ama kaba, açık değil ve bir serap yakındır. sezgi, sevinç sembolü olarak feminen bakım, hafızayı ve sarı simgeleyen beyaz renkleri bağlayın, nazik ve iyi annelik bir hatırlatma olarak yorumlanır - güvenlik ve huzur yanılsaması yaratarak, ancak yalnızca bir bellek, aldatma, bir serap. Yine soluk sarı renk pozitif duygular taşıyan - annelik ve çocuk dikkatsizlik düşünmek memnuniyetsiz? soluk mor kombinasyonu ile oluşturulan bir kış sabahı gam renkleri - renkler karşısında dramatik uyum nedeniyle düzleştirilmiş ve uyum kalır pale. soluk sarı edindiği parlaklık ametist belirti ile birlikte ancak gözleri zarar.

İç renklerin bir arada Fransız tasarımcıların eserleri görülebilir olduğunu. Lüks ve zengin koloristka - moda sermaye ziyaret kartı. bu renklerin içinde kafe, kulüp, salonlar tane ışık genellikle misafirler, müzik, çeşitli etkinlikler şunlardır salon tipi, çizmek daha iyidir. duvarlarda yumuşak koltuklar ve kanepeler, tablolar, bir sehpa, lüks aksesuarlarla: oda mümkün olduğunca rahat olmalıdır. Zeminden halı veya halı üzerinde bırakmaya arzu edilir. Eğer sandalyeler, dolaplar gerekiyorsa, bu tür akçaağaç gibi hafif ahşap olmalıdır. Böyle odalar için iyi aydınlatmaya ihtiyaç bulunmaktadır.

Soluk sarı - tüm cilt tsvetotip için uygun çok yönlü renk tonu,. Bu sıkı tonları ile birlikte ofis stiline tatil, sinek yakın, aynı zamanda uygulanabilir hafif ve havadar vardır. Bir iş toplantısı için kıyafetler soluk sarı renk kullanımı ile ilgili olarak, zıt etkileri olabilir: Bir yandan, istenilen moda ayarlamak ve ortağı güvence, diğer yanda olacak - şüphe uyandırır. şifon, tiftik, ipek, saten: Bu renk yumuşak, pürüzsüz ve hafif kumaşlar kullanmak en iyisidir.

Nasıl sarı boya alınır?

Çizimde yapan ve kurallarına sahibi herhangi bir kişi, bir renk karışımı, farklı renkler kullanarak sarı bir vurgu mümkün olmadığını bilir. mavisi ve kırmızı ile birlikte diğerlerini karıştırılması ile elde edilir ilk üç arayanlar, biridir. doğal ya da yapay - Bu nedenle, san boya sadece temel sarı pigment bazında yapılabilir. İlk düzenleme örnek vermek gerekirse, bu tür ayı üzümü, pelin, fırtına, odnoyagodnik, barberis ve diğerleri, aynı zamanda, mineral pigmentler gibi bitkiler. Bunlardan biri - hardal san bir kil ve demir oksidin bir karışımıdır. Boya her türlü kullanılır: yağ, tutkal ve diğerleri. İnsanlar genelde, "hardal sarısı rengi - bir var" sormak pigment açık sarıdan koyu sarıya değişen gölgeler olabileceğini bilmelidir. jarosit, goetit, orpiment, wulfenite, parlak limon: ve diğer mineral pigmentler sarı boya üretimi için de kullanılabilir.

Doğada Sarı renkler

  • Yumurta sarısı sarılık kuşlar tarafından yenir bitki taneleri bulunan ksantofil ve portakal karotenler de verir.
  • Sonbahar sarı yapraklar fotosentez yeşil klorofil ile birlikte katılan tekrar teşekkürler ksantofil.
  • Hepatit gözlerin cilt ve beyazların sararma ile kendini gösteren sarılık gibi belirtiler, geliştiğinde. Bu kan birikir, böylece karaciğer, bilirubin işlemek mümkün olmasından kaynaklanmaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.