SağlıkTıp

Süt karışımı "Sempre Bifidus": kompozisyon, manuel, incelemeler

Çocuğun yaşamının ilk yılında anneler genellikle bebeklerde kabızlık yaşarlar. Bu rahatsızlığı gidermeye yardımcı olan ilaçlar bol miktarda bulunur, ancak hastalık ilerledikçe çocuk doktorları genelde "Sempre Bifidus" adlı yarı mamul bir formül denemenizi önerir. Kabızlığı ortadan kaldırmaya yardımcı olur, sindirimi iyileştirir, disbacteriosis'i ortadan kaldırır ve günlük beslenme için uygundur.

Semper Bifidus: kompozisyon

Bifidus markası "Sempre" nin bileşimi, özel bir prebiyotik - laktülozdan oluşur. Bu bileşen, doğal bifido ve laktobasilitlerin büyümesini sağlar. Kabızlıklara yatkın bebeklerdeki bağırsak hareketlerinin sayısı ve dışkı tutarlılığını olumlu şekilde etkiler. Karışım sindirimi geliştirir. Bağırsak mikroflorasının dengesini geliştirir ve normalleştirir. "Semper Bifidus" karışımındaki alfa-laktalbümin çocuğun gelişimini ve gelişimini olumlu şekilde etkiler ve çoklu doymamış yağ asitleri beyne ve görme oluşumuna katılır, kırıntıların bilişsel yeteneğini arttırır.

Kuru süt karışımı , gluteni, genetiği değiştirilmiş maddeleri, koruyucu maddeleri, boyaları ve lezzetleri içermez. Ürünün temel bileşimi aşağıdaki bileşenleri içerir:

 • Kuru süt suyu peynir suyu ;
 • Palmiye, ayçiçeği, kolza tohumu gibi bitkisel yağların yanı sıra araşidonik (Mortierella alpin) ve dokosaheksaenoik (Crypthecodinium cohnii) asitler kaynağı;
 • Yağsız süt tozu ;
 • Süt yağı;
 • Laktuloz ve laktoz;
 • Vitaminler ve mineraller;
 • kolin;
 • taurin;
 • Süt proteini;
 • inositol;
 • L-karnitin.

"Bifidus" çizgisinin çeşitliliği

Kabızlık için süt karışımı teneke kutulardaki bebek mamalarına ve kağıt paketlerine bölünür. İkincisi çok daha ucuzdur. Kuru ürünlerin çocuklar için mezuniyeti yaş kategorisine göre gider ve şu şekildedir:

 • 0-6 ay arası - "Sempre Bifidus 1" (annelerin yorumları, sindirimi 1-2 gün içinde normalleştirdiğini söylüyor).
 • 6 ila 12 ay arası - "Semper Bifidus 2". Kabızlığı olan ve daha sonra bağırsak mikroflorasının normalleşmesi için daha sulu bir karışım olarak işlev görür.

Her iki karışım da laktülozu içerir. Kendi bifido ve laktobasiller gelişimine katkıda bulunun. Tabureyi yumuşatın ve boşaltma işlemini kolaylaştırın. Bağırsak mikroflorasının optimum dengeye getirilmesi. Sempre Bifidus'un etkinliği sayısız klinik çalışmayla kanıtlanmıştır.

Diyette bebek mamalarının tanıtılması

Zaten süt formülü kullanımının ilk aşamasında sonuç farkedilebilir. Çocuklar, günde 1 ila 3 defa yumuşak kıvamlı bir tabureye sahipti. Kabızlık yoktur ve bağırsak mikroflorasının durumu belirgin şekilde geliştirilmiştir. "Semper Bifidus" bağımlılık yapıcı değildir ve bebeğin cildini nazikçe ve hassas bir şekilde etkiler.

Karışım kademeli bir şekilde verilir. Ayrı bir şişede yetiştirilir ve ilk gününde "Bifidus" un yerine yarım besleme yapılır. İkinci günde, karışım bir tam yemek ile değiştirilir. Ayrıca, "Semper" den bebek mamalarına tam geçiş için her gün bir besleme ekleyin. Ortalama olarak, yeni bir gıda türüne geçiş 5-6 gün sürer.

Kabızlık, hayvanlarda hastalık önlemek ve bağırsak mikroflorasının aktivitesini stabilize etmek için, bir veya iki besleme maddesi yerine "Sempre Bifidus 1, 2" bebek maması kullanılmaktadır. Bu nedenle çocuğun ilk yaşına bürünmesi gerekir. Kabızlığa yatkın çocuklar, dışkı tamamen stabilize olana kadar bu besinlerin tüm beslenmesini değiştirmelidir. Bu durumda, karışım günde üç defa bebeği verir. Gastrointestinal sistemin normalleştirilmesinden sonra, bir yemek için hesaplanan bakım dozunu bırakarak, Bifidus besleme sayısı kademeli olarak azaltılır.

Birkaç önemli nokta

Semper Bifidus'u beslerken (kullanım talimatları bu karışımın hazırlanışındaki tüm ayrıntıları ayrıntılı olarak açıklar) çocuğun vücuduna çeşitli enfeksiyonların girmesini önlemek için hijyene dikkat etmek önemlidir. Süt tozunu iyi sulandırmak ve aynı zamanda faydalı maddeleri korumak için sıcaklık rejimini gözlemlemek önemlidir. Karışımı hazırlamak için kaynatılmış suyun optimum sıcaklığı 36-37 ° C'dir. Bebeği beslemeden önce, gıdanın termal durumunu kontrol etmeli ve elin arkasında biraz sıvı yiyecek damlatmalıdır.

Çocuk gıdaları hazırlarken, suyun ve kuru tozun doğru orantısına dayanmanız gerekir. Sıvı kıvamda bebeği düzgün şekilde beslemez, doyma hissine yol açmaz ve zamanla besinlerin eksikliğini provoke edebilir. Aşırı kalın yiyecek mide ve bağırsakları aşırı yükleyecektir. Böbreklere ek bir yük verecek.

Semper Bifidus: kullanım talimatları

Yaşamın ilk on gününde çocuklar için kuru bir karışımın günlük miktarı yenidoğan ağırlığının% 2'si olarak ömrünün gün sayısıyla çarpılır olarak hesaplanır.

On günlükten büyük bebeklere "Semper Bifidus" karışımı aşağıdaki oranlarda verilir:

 • 10 günden 2 aya kadar - çocuğun vücut ağırlığının 1 / 5'ini, günde 600-800 ml civarında bir yerde;
 • 2 aydan 4 aya kadar - kırıntıların ağırlığının 1 / 6'sı günde 800-950 ml;
 • 4 ila 6 ay arasında - bebeğin vücut ağırlığının 1 / 7'si, günde 900-1000 ml;
 • 6 aydan uzun süre - Bebeğin canlı ağırlığının 1 / 8'i veya 1 / 9'u, günde yaklaşık 1000-1100 ml'dir.

Bir kerelik gıda alımı, karışımın günlük normuna göre hesaplanır ve besleme sayısına bölünür.

Bebeğin ve kalorilerin günlük diyetini hesaplayabilirsiniz. Bu yaklaşım daha doğru ve doğrudur. Yani altı aylık yaşlara gelmeden önce bebek günde 115 kcal / kg yemelidir. Altı ay sonra, bir çocuğun kalorili içeriği hafifçe azalır ve 110 kcal / kg'ya eşittir. Bebekler için günlük yiyecek miktarını hesaplamak için, kuru kanşımın kcal cinsinden değerini öğrenmelisiniz. Anne sütünün beslenmesi 700 kcal / l civarında dalgalanmaktadır. Birincisi, çocuğun günde kaç kez tüketmesi gerektiğini hesaplar. Bu rakam bir litre bebek maması için kalori içeriğine bölünür. Ortaya çıkan rakam günlük norm haline gelecektir.

Kullanım Endikasyonları

"Bifidus" ürünü, sık kabızlık çeken bebekler tarafından kullanılmak üzere gösterilmiştir ve zor bağırsak hareketlerine yatkın olan dengesiz dışkıya sahip çocuklar için bir karışım almak önemlidir. Disbacteriosis için ve bu hastalığın profilaksisi için bu gıdayı kullanmanız önerilir. Çocuk doktorları, bu ürünü bir dizi antibiyotik tedavisinden sonra ve bağırsak mikroflorasının normalleşmesi için reçetelendirir. Laktaz eksikliği için "Semper Bifidus 1" kullanın . Kısmi laktoz yetersizliği olan bebeklerin veya belirli bir miktarı olanların diyetine vücutta zaten var olduğunu gösterin. Bu bebek maması düşük laktozlu süt formülü anlamına gelir.

Bebek maması maliyeti

"Sempre Bifidus 1" (değerlendirme, ürünün çocuklarda hızla sindirime yardımcı olduğuna inanıyor) karışımı demokratik değeri farklıdır. Yani 0-6 ay arası çocuklar için teneke kutu ve 400 gram başına 6-12 arasında yaklaşık 550-600 ruble. Kağıt ambalajdaki bebek maması fiyatı daha ucuzdur ve yaklaşık 400-500 ruble dalgalanmaktadır.

"Sempre Bifidus" adlı karışımın incelemeleri

Çoğu anne, bebeklerini kolik ve kabızlıktan kurtardığı için bir karışıma minnettar, bir sandalye açtı, gastrointestinal sistemin işini geliştirdi, hastalık tedavisi gördü. Sonuçlar, bebek maması uygulamasının ikinci gününde göze çarpıyordu. "Semper Bifidus" karışımı (incelemeler, benzer ürünlerle karşılaştırıldığında nispeten ucuz olduğunu söylüyor), bağırsak mikroflorasını restore etmeye ve mide ağrısını hafifletmeye yardımcı oldu. Genellikle çocuk doktorları tarafından reçete edilir. Lezzetli olduğu söylenir ve çocuklar memnuniyetle yemek yiyor. Bağırsaklarda herhangi bir sorun yoksa, bunu tavsiye etmeyin. Ayrıca, dışkı geri yüklendikten sonra, annelerin yavaşça bebeğin diyetinden çıkarması ya da bir beslenmeye bırakılması önerilir.

"Semper Bifidus" (negatif incelemeler tüketildikten sonra sık sık yetersizliğin azaltıldığını gösterir) karışımı, daha iyi çözülme için 70 ° C'de su ile doldurulması önerilir, çünkü preparatta sakıncalıdır. Bundan sonra, çocuğa vermek için yiyecek belirli bir süre soğutulmalıdır. Bir dezavantaj, mukavva bir paket, uygun olmayan bir ölçüm kaşığı ve bu ürünün normal bir mağazada satın alınmasının zor olduğu gerçeğidir.

Belli bir kategoride kadınlar karışıklığın midede kabızlık, kolik ve ağrı sorununu çözmediğini ancak onları daha da şiddetlendirdiğini söylüyor. Bazı anneler, "Bifidus" u "Semper" den gelen olağan karışımlarla birleştirdiler ve çocuk vücudunu gerekli bifidobakterilerle doldurmalarını ve hayvanlarda dolaşmalarını sağlayan bu kombinasyon olduğunu iddia etti.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.