Gıda ve içecekTatlılar

Süt jöle. lezzetli hediyeler tarifi

yemek jöle jelatin olmadan oldukça zordur. Bu pektin içeren meyve, hazırlanır, ürün sadece donacaktır. Bu meyve suyu soğutma sırasında jelatinli formu haline gelir onun sayesinde olduğunu. Jöle uzun süre popüler. birkaç yüzyıl boyunca insanlar meyve olası tüm zorlaştırmak için yeterliydi meyve, gelen jöle yemek değil,. Bugünlerde her şeyi soğuk. Sonuçta, jelatin vardır.

jelatin çeşitli türleri vardır. Başlangıçta, bunu üretmek için ana hammadde hava mersin kabarcıkları idi. Daha sonra bir daha uygun ve pratik bir yol bulunmuştur. 1845 Piter Kuper o et endüstrisi atıklarından jelatin üretilmesi için bir yöntem patentini almıştır. İcat - icat, ama ne belli değildi. Ancak yarım yüzyıl sonra bir eczacı Waite hayvan jelatin tozu dikkat çekti ve bileşim tatlandırıcılar ve boyalar ilave edildi. Bunun bir sonucu olarak, ürünün domuz bacaklar, post ve hryaschik kaputu benzer bir şekilde - bu jöle oldu. Satış için ideal koşullar yaratılır gibi görünüyor, ama Waite sona götürebilecek vermedi ve ismi Woodward komşusu için patent satmaya. Ve bu sermaye reklam kampanyası sahip yeni bir jöle pazara getirilen, o zaman oldu.

jöle sütten - Bugün bin daha hangi biraz daha az beş binden fazla jöle tarifleri vardır. Evet, jelatin soğuk sıradan süt ve hatta sade su verir. Sütü Jelly tarifi en basit ve herkesin erişimine açıktır pişirmeyi bakalım. şeker (120 g), küçük bir süt (750 gr), jelatin (30 gr) ve: ihtiyacımız hazırlanması için vanilya şekeri tatlandırıcı eklemeler için.

İçinde vanilya ve düz şekeri ekleyin, süt kaynatın. Şu anda, bir kap içinde ılık su bir miktar sadece 2 dakika, jelatin karıştırın. Toz granül erimiş edilecektir sonra süt ile bir tavada fincan içeriğini dökün ve kaynamaya süt getir. , Karo dan tencere çıkarın pişmiş yemekler süt dökmek ve soğumaya bırakın.

meyve ile Süt Jelly aynı çok hazırlanmaktadır. yani:

  • bu bardak şeker ¼ bir tencere içine dökün ve bir bardak süt dökülür;
  • şeker tamamı çözünene kadar, o zamana kadar önceden ısıtın;
  • jelatin (ıslatılmış) her iki çay kaşığı eklenmesi;
  • komple çözünene kadar gri. Kapalı. Bir kase doldurun buzdolabında veya balkonda gerekli (düzgünce dilimlenmiş) meyve ve rezerv uyur.

Çok güzel iki katmanlı süt jöle. şöyle tarifi. Genellikle süt ve çikolata tandem olun. Siyah ve beyaz, aynı plakaya iki katmanları. İncelik tabakalı tatlılar birbirini takip eden her tabaka sadece jöle donmuş tabakanın üzerine serilir olmasıdır. Öyleyse başlayalım. Zaten süt jöle (yukarıdaki tarifi) yapmak için biliyorum. Çikolata katmanı olarak, gerek: bir litre süt, siyah , koyu çikolata (150 g), şeker, vanilya ve jelatin bir çorba kaşığı.

  1. su içinde jelatin ıslatın (paket kitabı);
  2. süt ile Gri ve çikolata koydu. Biz geçen erimiş kadar bekliyor;
  3. bir su banyosuna batırılmış (kaynatın) ve daha sonra çikolatalı süt için dolu fazla ısıtılabilir jelatin.

Hepsi çikolata katmanı dökme hazır bulunuyor. İstediğin mümkündür çikolatalı süt jöle meyve ile. İşaretli: muz almak. olanağına netolstym halkaları dilim ve bir sonraki katman dökme sırasında sıvı jöle ekleyin. Muz tadı kesmek ve çok net tamamlar etmez. Çarpıcı bir etki. Çoğunlukla, tam süt jöle tarifi hazırlarken ve meyveler ne zaman nispeten düşük anahtar tarzı sağlar. En takviyesi tanınan muz, çilek, sarı armut ve benzeri.

deneme korkmayın. zevkle Cook ve tatlılar tek neşe getirecek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.