Bilgisayarlarİşletim sistemleri

Radeon HD 4670: özellikleri ve yorumlar

Ekran kartı üreticileri düzenli oyunculara zevk. 2008 yılında serbest bırakılması, Radeon HD 4670, şirket düşük-uç modelleri arasında yerini almayı başardı. ana rakip bir GeForce 9500GT olabilir karşılaştırın. O zaman fiyat yaklaşık 80 $ idi ve her tutumlu oyun onu almak istedim.

tanım

Radeon HD 4670 tüm benzer modellerin olanaklarını ve teknolojik yeniliklerin bir dizi aldı. geliştiriciler bunu biraz yaptık. Sadece bir genişleme portu ve ek güç kaynağı gereklidir. Ekran kartı bir enerji sürü yanı sıra benzer modeller tüketmez. Radeon HD 4670 iyi overclock olabilir. 2009 yılında Shader 4.1 desteği ile oyun sistemi için iyi bir çözümdür. Modern oyun grafikleri ile kart zorluk, bu işleyebilir. Bu nedenle, daha modern cihazlara dikkat etmelidir.

ambalaj

Küçük bir kutu içinde satılan kartı. Ön tarafta bir kız görüntüsü vardır. İşte hem sağ köşede olarak hafıza türüne ve onun miktarı ile temsil edilir cihazın temel özellikleri vardır.

gösterileri video kartıyla ilgili daha ayrıntılı veriler ters tarafında. ekipman ve diğer ilginç bilgilerin bir açıklaması da vardır. Kutunun kalanı kullanıcıyı şaşırtmıyor. Diğer firmalar tarafından sağlanan olanlar daha iyi ya da kötüdür.

Seçenekler

Biz geliştirici alıcı hiçbir sürpriz için hazır değil tam Radeon HD 4670. geçin. Düşük - Nedeni basit. Kit şunları içermektedir:

 • Adaptör (; HDMI DVI D-Sub, bileşen c DVI S-video ile birlikte);
 • grafik kartları ve kullanışlı programlar için sürücüler CD;
 • Radeon HD 4670 üzerinde küçük talimat ATI.

görünüm

o tasarım açısından gerekli olmayan şeyler için bir bütçe grafik kartından beklenebilir. Cihaz bu fiyat segmentinde rakiplerine benzer. yapı ve soğutma sisteminde önemli bir değişiklik. Ek bir güç kaynağı bağlayacak hiçbir bağlantı noktası yoktur. Bu maksimum güç tüketimi 75 W iken sen köprüler ATI CrossFireX ekleyebilirsiniz içine iki yarık mevcuttur düşündürmektedir.

Radeon HD 4670 ters tarafı, üreticinin web sitesinde bulunabilir bir sürücü, onun olanaklarını ve kökenleri belirtmek bir etiket, olsun. Ayrıca, dört bellek yongaları vardır.

grafik işlemcisi

Radeon HD 4670 grafik işlemcisi RV 730 XT aldı. Bu 320 akış konveyör bulunur. bilgi için eski sürümlerinde bunların 2,5 kat daha fazladır. 55nm üretim teknolojisiyle geliştirildi. Ben 8 ve pikselleştirme birimleri 32 doku aldı. GPU az yer kaplar - sadece 145 mm²'lik. Grafik işlemci 750 MHz zamanlanmaktadır.

Video belleği

kolay yeterince yüklemek için sürücü ATI Radeon HD 4670, video belleği 1 GB var. Birçok kullanıcı eklenen 512 MB verimlilikte önemli kazanımlar vermemiştir görüşünü ifade etmişlerdir. Bellek türü - GDDR3. numune alma süresi, 1800 GHz saat frekansına eşit olan 1.1 ns vardır. Bu durumda, overclock için küçük bir bellek baş mesafesi vardır. 128-bit veriyolu genişliği Powered by 27,9 Gb / s eşittir.

soğutma sistemi

firmanın diğer modelleri oldukça benzer soğutma sistemi ekran kartı. alüminyumdan yapılmış bir radyatör, bir fan. Sistem sessizce çalışır. Maksimum yük ve uzun süreli sıcaklığında 74 derece Celsius içindedir. transistörler neredeyse yarısı olmamasına rağmen, yaşlı modellerde olduğu gibi, sıcaklık ölçüde aynıdır. Geliştirici soğutma sistemine kaydeder Tüm bu tanıklık. Net bir avantaj sessiz bir operasyondur.

Hemen satın aldıktan sonra, termal macun varlığını kontrol ediniz. Bazı setlerde düşük kaliteli termal macun ile kartları da vardır. Bu aşırı ısınmayı önlemek için değiştirilmelidir.

oyunlarda

Şimdi en ilginç kısım geliyor - kart oyunları davranışına bak. Biz (Windows 7 veya üzeri) Bu modelin potansiyel alıcılar birçok Radeon HD 4670 için sürücüsünü indirmek için sadece nasıl ilginç olacak eminiz. Özellikle şimdi bunu yapmak çok kolay olduğunu. Modern ve zorlu oyunlarda grafik kartını test etmek anlamsızdır - çekme olmaz. Yaşlı bültenleri modeli başarıyla yeterli başlattı. Eh, daha açıklamak:

 • Maksimum ile Ciddi Sam 2'de ayarları karta ortalama kanıtladı. oyun iyi bir göstergedir 70 fps ile çalışır. Ancak GeForce 9600GT, hızlı hafızaya sahip ve hacmi Radeon dan 512 MB, baypas ünitesi neredeyse 2 katıdır.
 • Prey, işler iyidir. Radeon HD 4670 saniyede 75 çerçeve ortalama gösterdi. Önde aynı eski 9600GT arasında o çalışır, ancak her şeyin arkasında 13 fps vermedi.
 • Juarez Radeon HD Call of en yüksek ayarda 4670 40 fps gösterdi. Kart yine Nvidia'nın benzer modele arkasındadır. Oyun personelin yeterli sayıda olmasına rağmen, video belleği 1 GB verilen, daha çok istiyorum.
 • En yüksek ayarda Crysis Popüler ilk bölümü (bazı ek parametreler devre dışı) saniyede sadece 26 kare verdi. Bu atıcı için yeterince küçüktür. Ancak ek özellikler içerir ve daha fazla çözünürlük koyarsanız, fps ciddi sarkmalar. GeForce 9600GT, işler çok, ama daha iyi değildir - FPS yaklaşık 30 kare dolaşmakta.
 • Maksimum ayarlarında - Kahramanlari'nı Ünlü Şirketi 31 kare (1280x1024 piksel çözünürlük) gösterdi. rahat, hiçbir sarkma ve gecikme oynayın. Ama yine, ekran kartı az 7 fps puanla birçok analojiler yol vermiş.
 • Muhteşem Şeytan zorluk çekmeden başlatılan 4 kart May Cry. Oyunda maksimum grafik ayarlarında 54 fps. İşte Radeon cihazı rakipleri ile eşit olmayı başardı. GeForce 9600GT personelin aynı sayıda ve bazı sahnelerde ve daha az.
 • World in Conflict zorlanmadan başlamasına rağmen ancak 18 fps göstermiştir. Oynamak, ama çok rahat olamaz. Yine, benzer bir modeli biraz önde Radeon HD 4670 idi.
 • maksimum ayarda Far Cry 2 saniyede 30 çerçeve göstermiştir. Ciddi sarkma fark değildi. Nvidia'nın Modeli bazı konumlarda daha da kötü benzer sonuçlar göstermiştir ve var. Ancak, bu 1280x1024 çözünürlükte tek olası fps. gitgide artmasıyla orada saniyedeki kare sayısında ciddi bir düşüş olduğunu ve oyun rahatsız olur.

Ekran kartı kullanıcı daha az talepkar oyunlarda oynamak için, ama haberleri ile baş edemez verir. Birçok bültenleri ciddiye kabul edilebilir fps almak için grafik ayarlarını düşürmek zorundayız. açık hale geldikçe, bellek ek 512 MB beklenen büyümeyi verilmez. Bu nedenle, oyun için bir grafik kartı arayan kullanıcılar, Radeon HD 4670 uyacak şekilde mümkün değildir.

ivme

Amacıyla kendi ivmesini tutabilir, grafik kartlarının performansını artırmak için. Çok dikkatli olmalıdır - yanlış eylem aşağı getirebilir. overclock için, programı RivaTuner kullanabilirsiniz.

oldukça basit bir arayüzde yardımcı grafik çekirdeği ve video bellek performansını değiştirmek için kullanılır. Çok fazla değer koymak gerekir. En şunlardır: a GPU hattı - 750 MHz 793 ila ve "bellek saat" in - 1746 2097 MHz.

Sonra bu işlemler kartı daha etkili ve verimli bir hale gelir. oyun büyüme 14'ten fazla% ulaşabilir. Overclock esnasında, en sevdiğiniz oyunu alabilir.

yorumlar

Modelin aşağıdaki avantajları dikkat Polzovateli:

 • DirectX 10.1 (Shader Model 4.1), OpenGL 2.0 desteği;
 • HD-video kodu çözmek için.

dezavantajları:

 • Ucuz soğutma sistemi;
 • 512 MB grafik kartı üzerinde üstünlük sağlayamaz yavaş bellek ek 512 MB.

Sonuç

Durum değerlendirmesi yapmak zamanıdır. Bu arada, Radeon HD 4670 tarihinde indirirken, ATI sürücüsü (Windows 7/8/10) kötü niyetli programlardan PC korumak amacıyla, üreticinin web sitesinde en iyisidir.

video belleği ekstra 512 MB rağmen, model yakında üretkenliği kaybetti. az bellek, ancak Radeon HD 4670 çok daha yüksektir fazla hız ile Yarışmacılar.

hepsini reddederseniz, ekran kartı çok ilginçti. önemli avantajı fiyatı 100 $ aşmadığı oldu. Ayrıca, ekran kartı hızaşırtmanın ve böylece daha modellerle eşit koydu. Radeon HD 4670 overclock etmeye karar verir kullanıcı, iyi soğutma hatırlamakta. Yetersiz havalandırma cihaz aşırı yaparken.

Radeon HD 4670 dokümanların, sörf ve diğer basit görevler için bir bilgisayar kullanan müşterileri iddiasız için idealdir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.