ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Süpürgelik Isıtma: Avantajları ve Dezavantajları

Rusya'da Isıtma bugün lüks değil, bir zorunluluk değildir. Merkezi sistem 20 ° C arasında değişen bir sıcaklık sağlamak mümkün olmakla birlikte, bir ısı dağılımı her zaman oda düzgündür. Soğuk altta ise sıcak hava, yükselir. Ancak bugün Yerden ısıtma montajı için hiçbir ek ücret ödemeden sıcak bir alan sağlar seçeneği vardır. Ve bu ısıtma Süpürgelik.

Özellikler süpürgelik ısıtma

Süpürgelik ısıtma sırasında Patentli Isıtma mühendisi, 1907 yılında icat edilmiştir, yenilikçi tasarımı olarak kabul edilemez. Sistemin özü çelik boru çevre duvarlar boyunca zemine yakın monte gerçeğinde yatmaktadır. İletişim beton, alçı veya ahşap levha ile kaplıdır. Bu yöntemin yaygınlaşması bunun bir panel veya radyant ısıtma olarak tanındı Batı Avrupa'da oldu. Avantajları gibi çok açık idi:

  • işletme güvenliği;
  • Lokal ısıtma eşit ve aynı;
  • Elektrik ve su ısıtma ile karşılaştırıldığında ucuzluğu.

Bununla birlikte, duvar, aynı zamanda montaj karmaşıklığını bozmadan onarmak için yetersizlik olarak ifade edilmiştir dezavantajları vardır. bugün ısıtma Süpürgelik parobetonnogo değiştirilmiş versiyonu. Bunun yerine süpürgelik kurullarının duvarının kalınlığı ayarlanır.

Bilmen gereken başka ne

Çalışma prensibi Yerden ısıtma sistemine benzerdir. kanatları olan dekoratif bir gövde düzenlenmiş bakır boruların altında. Isıtıcı - elektrikli ısıtıcı veya termonositel. Cihaz iyi görünüyor, çok kompakt ve herhangi içine sığar. Sistemler kamu binaları ve ticari uygulamalarda kullanılmaktadır. Bu ofisler, tren istasyonları, havaalanları, hastaneler ve depolar olabilir. Bu sistemler konut binalarında yaygın değildir.

Dezavantajları sıvı süpürgelik ısıtma

Süpürgelik ısıtma da dahil olmak üzere sistem sıvı olabilir:

  • Radyatör birimi;
  • manifold;
  • polietilen boru.

birinci bileşen, - konveksiyon sağlayarak alüminyum ince tabakaların üst üste duran bakır borulardan yapılmış bir ısı eşanjörü. Manifold soğutucu sokulması ve çıkarılması içinden geçtiği iki tüpten oluşmaktadır. Buna ek olarak, toplayıcı havalandırma, boşaltma valfi ve grenaj ile donatılmıştır. Polietilen borular, oluk giymiş sıvı madde ayrılır.

Bu boruların montajı zemin veya duvar boyunca gerçekleştirilir. Bu durumda maksimum çalışma basıncı 3 atmosferdir. Süpürgelik ısıtma sıvısı bazı dezavantajları vardır. Sistem böylece plastik borular metalden yapılmış kullanılan bakır iletişim ya da ürünler yerine, merkezi sistemine katılmak için, yükseltilmiş basınç ve çekiçlemesinden duyarlıdır. Sabitleme lehimleme ile gerçekleştirilir.

Uzmanlar tüm fazlalığı devralacak bir ara ısı değiştirici, kullanılmasını tavsiye ederiz. Bu tip ısıtıcı stresten korunuyor ve ömrü 10 yıla eşittir.

Süpürgelik ısıtma suyu bir maliyetle eşlik eder. Sıcak bir kaide satın almak için gereken özel bir ev sistemi kurmak için, fiyatı metre başına 4000 ruble olduğunu. Üreticiler devreyi yüklemenizi öneririz, uzunluğu Aksi takdirde, düşük sistem verimliliğini karşılaşabilir. 15 m geçmez. Standart yüzey sıcaklığı, + 50 ° C ila yaklaşık olmalıdır her yerde, bu şekil 3 ° C'lik bir ortalama azalacaktır

Avantajları sıvı süpürgelik ısıtma

sıvı ısıtma yüklü olmasına rağmen boru şeklinde duvar veya zemin boyunca tüketicilere göre, verimli, pahalıdır. Bazıları zaten sistemi kurdu odada 20 dakika sonra sıcak ve rahat olduğuna dikkat gelmiş. Ve sadece yarım üretkenliği sadece daha fazla tasarruf için kullanılabilir elde edilen sonuçları destekleyecek. Evinizin sonra sitede topraklarında ve bina içindeki havuzun kıyısında Ama eğer, her zaman rutubeti hissedeceksiniz. Isıtma sisteminin seçimi konusunda ciddi almak önemlidir. Avantaj hemen görünür: oda set sıcaklığında boyunca oda düzgün bir radyatör ısıtma ile olduğu gibi, süper ısıtılmış havanın hiç bir etkisi yoktur.

Avantajları elektrikli süpürgelik ısıtma

Süpürgelik elektrikli ısıtma da bazı tüketiciler tarafından halen kullanılmaktadır. Bu hava sistemine değinmektedir, ve birim cihazı likit benzerdir. En üstte güç kablosu olduğunu. maksimum güç seviyesi yeterince büyük ve metre başına 280 watt olduğunu. Böyle ısıtma fiyatı 2000 ruble dan başlatılabilir. metre başına. Montaj yüksekliği ve genişliği, sırasıyla, 16 ve 4 cm. uzunluğu ile ilgili olarak, bu, 1 ila 2 m arasında değişebilir.

Bir başka avantaj ısı jeneratörler herhangi bir türden uyarlanmıştır süpürgelik ısıtma seçilmesine olanak tanır. Örneğin, ısıtma sistemi, petrol ve gaz yakıtlı kazanlardan, aynı zamanda, güneş panelleri ile doldurun THERMODUL çalışır. Tasarım termostat vasıtasıyla sıcaklığının ayarlanması mümkün kılar. Mevcut seçenekler ısıtma alanı ile ilgili olarak, gücü yaklaşık 200 W Rus ısıtıcılar içerebilir burada kızılötesi sistemi ile bulunabilir, daha sonra bir metre 2 m ila 8 için yeterlidir.

Kullanım kapsamı sınırlı değil, daire, kır evleri, endüstriyel ve ofis alanı, hem de seralar ve garajlar olabilir. Garanti süresi 10 yıldır ve maliyet gelişmiş özellikler modele ve üretici bağlı olacaktır.

Orada hiçbir gaz besleme ve verimli bir ısıtma sistemini düzenleyen mümkün değildir alanlar için büyük bir elektrik süpürgelik ısıtma sistemi, pozitif genellikle sadece yorum. Sadece 15 dakika bu tür sistemlerle sıcak olabilir 18 m2 bir oda alanı için, kişi ağır tıkanıklığı ve hava etkisini karşılaşmazsınız.

Eksileri elektrikli kaideler

Süpürgelik elektrikli ısıtma radyatör pek çok avantajı vardır, ancak bu tür bir cihazın satın önce dezavantajları okunmalıdır. Alıcılar ısıtma bu tür üreticileri İstem, ve montaj kolaylığı zorunlu olarak etkin biçimde çalışmasını anlamına gelmez olarak ekonomik değildir ki.

Eğer esere kendiniz yapmaya karar verirseniz, size ısı tekdüzelik zarar vermemek için çalışmalısınız. cihazlar dikey yüzeylere yakın yüklenmişse, bu kaplama kusurlara yol açabilir. Bazı elektrikli kaideler gerilim düşümü ve periyodik güç kapatma farklılık yok koşullarda çalıştırılabilir. Bazen birimlerin başarısızlık nedeni haline gelir.

Süpürgelik elektrikli ısıtma sistemi her zaman estetik görünüm can. Üreticiler çıtaları sunuyoruz, ancak cihazlara etkinliğini azaltır.

Süpürgelik kablolama

Süpürgelik ısıtma kabloları zaten bitirme çalışmasını tamamladı alanlarda kullanılabilecek en basit kurulum teknolojisi olarak kabul edilir. Zemin ve duvar birleşimlerinde uygulamak için süpürgelik ısıtıcının arka monte edilmelidir. Aynı yere radyatörler sabitlendiği dağdır. Bu tür cihazlar, farklı bir yapıya sahip olabilir, tercihen de bu kanca. Bağlayıcılar sıvı cihazları durumunda, geri ve besleme hattına bağlı önceden ısıtma cihazının üzerine monte edilir.

Gerginlik eklemlerin kontrolünü yürütmek için önemlidir. sızıntı bulunursa, bunlar ortadan kaldırılmalıdır. Suyun son aşamada dekoratif paneller ile kaplı süpürgelik radyatörler olmalı, ama ondan önce de sistemin testleri yürütmek için gereklidir.

üreticileri için sıvı ve elektrik süpürgelik ısıtma sistemleri maliyeti

Eğer çok sağlayan seçeneği kullanmaya karar varsa süpürgelik kurulumunu ısıtma sistemi, sen fiyatları ile tanımanız gerekir. Avusturya'nın En İyi Kurulu sırasıyla 4800 ve 7700 rublelik bir fiyata sıvı elektrikli aletler sunmaktadır. İtalyan ürünlerini tercih ederseniz, biz THERMODUL ürünlere dikkat etmelidir. Bu şirketin Akışkan ve elektrikli ev aletleri 5800 ve 7200 ruble mal olacak. Sırasıyla.

Sonuç

Evde süpürgelik sistemi, sıvı ve şirket Mr.Tektum elektrik tipi, sırasıyla 5000 ve 7000 ruble vardır. En ucuz elektrik süpürgelik "Megador" sistemler piyasada bulunmaktadır. Onlar için, tüketici 3000 ruble ödemek zorunda kalacak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.