ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

"Korsan" (Metal Dedektör): karakteristik, yorumlar. kendi elleriyle Metal

Günümüzde birçok insan hazine bulma ve bazen sadece hurda konusunda kararlıyız. Gelir aracı - Bazıları için bu bir hobi ilginç bir eğlence haline geldi, ama birisi için bu.

endüstriyel metal dedektörü ilk örnek 1960'larda oluşturuldu ve yaygın madencilik sektöründe kullanılmaktadır ve diğer kamu işleri özellikle gerçekleştirdi.

sırayla, madende kullanılan cihazlar hazine avı silahlar, keşif jeofizikçiler ve arkeolojik kalıntının ve gıda metalden yabancı cisimlerin bulmak için. inşaat sektöründe onlar duvarlarda beton bloklar halinde takviye ve boru tesisatı tespit etmek için kullanılır. Metal dedektörleri ayrıca çelik madenciler ve madencileri kullanılır. Bir arıtma uyarlamalar mümkün altın bulma kazı başvurmak değil yaptı.

Birçok insan geçmiş yıllarda bu cihazda ilgileniyor. hazine ve hurda metal ara popüler bir hobi haline gelmiştir. Bazıları, örneğin, bir değerli şey bulma umuduyla, sahilde böyle bir cihazla gidin.

Kim metal detektörü icat

Cihazın tür ilk ne sorusu üzerine, konuda aynı zamandan beri, dünyanın çeşitli yerlerinde birçok mucitler kendi adında birimi geliştirmek için, kesin bir cevap vermek zordur.

Biz cihazların atası sayılabilecek yaklaşık belirli bir kişiyi konuşmak Ama eğer, tabii ki, İngiliz jeolog ve bir maden mühendisi Fox. O metal cevheri mülkiyet ve nesneler aracılığıyla elektrik geçişini açtı. 1830 civarında o pili, uygun uzunluktaki bir kaç metal çubuklar ve telleri içerir ilk birleşik saptayıcı gelişimini üstlenmiştir.

birinci metal bulma yöntemleri

aşağıdaki gibi ilk arama yöntemi aşağıdaki gibidir: Metal bir çubuk bu cevher beklenen toprağa, yatan. Bu pilin bir terminaline bağlanır. Diğer uçlu yüzen iletken bağlandı. Metal çubuklar, çeşitli noktalarda zemine paketlendi ve sırasıyla tel dokundu. bulmakta metalik bir nesne kıvılcım görünen.

1870, cihazın iki ayrı çubuk için kullanılır. bir pil ile bağlantılı Tel yere düştü. metalle üzerine temas araması uyarı çaldı.

Cihaz "Korsan"

Ve şimdi modern cihazlar bakacağız. Bunlardan biri - "Korsan" - elektriksel iletkenlik, indüktif ve metal manyetik özellikleri veren bir metal detektörü. Bu arada, cihazın ilginç isim mucitler tarafından alındığı: PI - nabız prensibini eserleri, RAT'ın - kısaltması "Radyo Scott" (sitenin mucitleri) için.

Bu makalede sunulan bir fotoğraf olan metal "Korsan", birleşik bir tasarıma sahiptir. Bu bobin, manyetik alan içinden geçen bir alternatif akım üreten bir jeneratör içerir. bobine yakın iletken metal, çok yakın ise, girdap akımları metal baş olacaktır. Bu durum metalde bir alternatif manyetik alan oluşmasını teşvik eder. Algılama ikincisi manyetik alan ölçümü için değişik bobinler kullanımına izin verir.

adaptasyon Faydaları

"Korsan" (detektör), basit bir yapıya ve düzgün bir konfigürasyona sahip çok jambon korku bir önceden belirlenmiş bir program elemanlarını içerir. Cihaz başlayanlar için de çok uygundur. Ve bunun metaller ayırt edemez unutulmamalıdır.

Metal "Korsan", devre temsil edilir çip ne555 pahalı ya da elde etmek için katı veya içermeyen (iç analog KR1006VI1). Teknik parametreler yabancı analogları ile ödün vermez, fiyatı 300 olduğunu. e.

Diğer üzerinden bu cihazın önemli bir avantajı, bir mesafeden metal stabilite ve yanıt bulunmaktadır.

Düzgün "Korsan" (acemiler için dedektör) bazı özellikleri vardır. Onun gücü 9-12 volt olduğunu ve enerji tüketimi düzeyi 3-40 mA olmalıdır. Cihaz 150 cm kadar nesne hisseder.

dizayn

verici ve alıcı - bu metal "Korsan'ı" oluşturan ana unsurlarıdır. verici düğümünün modeli NE555 ve yüksek güç transistörü IRF740 önemli bir parçası olan devre kartı. Bir alıcı kısmı çip ve transistörün K157UD2 VS547 temelinde toplandı.

çapı 190 mm olan bir mandrel üzerinde taşınan makara sarma ve telin 25 döner 0.5 SEW içerir.

Bipolar transistor NPN modeli T2 ikame ve en az 200 voltluk bir voltaj alır. Bu ekonomik lamba veya cep telefonu şarj için bir cihazdan alabilir. Aşırı durumlarda, T2 KT817 ile ikame edilebilir.

T3 NPN transistör devrelerinin her tür kullanabilir zamanda.

Düzgün montaj aygıtı ek yapılandırma gerekmektedir. orta pozisyon R13 tecelli taşırken tıklama bir direnç R12 kullanımına başvurmak zorunda olabilir.

Tüm osiloskop T2 kapısı ve osilatör frekans seviyesi bir kontrol atımı mevcudiyeti süresini izleyebilir. 120-150 Hz - uygun darbe süresi 130-150 ms frekansıdır.

aletle nasıl çalışılır

"Korsan" cihazı (detektör) açtıktan sonra hassasiyet kontrolü vasıtasıyla hangi hareket sesli tıklama sırasında pozisyonunu ayarlar sonra, 15 ya da 20 saniye beklemek gerekir. Bu maksimum duyarlılık bir göstergesini sağlayacaktır.

Cihaz bu nedenle onunla çalışma becerilerinin kazanılması çok zor değildir, birleşik bir yönetim sistemine sahiptir.

Kendi elleriyle Metal "Korsan"

Birçok elektronik alanlarında temel bilgilere sahip, insanlara gücü altında böyle bir birimin "Korsan" kendini montaj metali nasıl merak ediyor ?.

Darbe dedektörü "Korsan" tasarımını kopyalamak için en yaygın ve ulaşılabilir vardır. cihaz bileşenleri ve arama bobini uygulaması kolay bir dizi içerir. çapı 280 mm ise, 20 ile 150 cm arasında değişen nesneleri algılayabilir.

ellerinizle metal dedektörü "Korsan'ı" Making - Bu cihazın büyük bir avantaj olduğu zor değildir. Montaj bileşenleri ve kolayca kullanılabilir. Onlar çok ucuz. Sen radyo için veya piyasada parçaların bir mağazada satın alabilirsiniz.

üretimi için gerekli parçaların listesi

en kendi elleriyle metal "Pirate" toplamaya çalışalım. Ayrıntılı talimatlar bile deneyimsiz radyo amatörleri hatalar olmadan bunu yardımcı olacaktır.

Cihaz, iki şematik modifiktsiyami sahiptir. zamanlayıcı - İlk durumda NE555 yongası (- KR1006VI1 yerli analog devreler) kullanılır. Bu bileşeni satın alamazsınız Ama eğer, yazarlar transistör dayalı devrenin başka bir sürümünü sağladı.

Yine de bu işlem sırasında daha büyük bir stabiliteye sahiptir, çünkü birinci şemasına göre cihazının montajı gerçekleştirmek tavsiye edilir.

transistörlerin temelinde montajı sırasında bunlar performansın oldukça büyük yayılmasını sahip olarak, istenilen sıklık ve süresini almak gerekir. Bu amaçla, bir osiloskop kullanmak için başvurdu.

Baskılı devre kartı ünitesi

Ev yapımı Metal Dedektörü "Korsan" kablolama için çeşitli seçenekler vardır devre kartı, ancak en sık kullanılan "Sprin Layot" serisi kurulu.

güç lehim sonra buna bağlanır. Bu amaçla, bir gerilim göstergesi 9-12 volt ile herhangi bir güç kaynağı kullanın. Sen pil "Kronu" (3 veya 4 adet) ya da pilin kullanım için çare olabilir. Bu da kalıcı bir dondurma makinesi ayarlarını neden olacaktır hızlı bir gerilim düşüşü, neden olacağından bir "Kron" kullanılması tavsiye edilmez.

"Korsan" metal detektörü imalatı için bobinleri

Diğer modellerde olduğu gibi bobin üretiminde hassas metal cihazı basit bulma cihazları dürtü. Kullanımı kabul edilebilir ve 190-200 mm'lik bir çapa sahip olan bir mandrel üzerine sarılır bir - 25 tur. Bu 0.5 mm bir kesite sahip olan bir emaye tel sargı uygulandığı zaman.

bobinin sarımları bir yapışkan bant ya da bant tarafından sarılır. Bu arada, bir tarama cihazı derinliğini artırmak için, 260-270 mm, aynı telin 21- 22 döner bir çapa sahip olan bahsedilen sargı parça için çare olabilir.

Bobin cihazı plastikten, örneğin, yapılmalıdır katı gövdenin, giderilmiştir. Bu zemin veya çalışma sırasında çim isabet cihazı korumak için gereklidir. Böyle bir konut çevrimiçi mağazalardan satın alınabilir. Genellikle, arama için makaraların üretiminde metal parçaların kullanılması tavsiye edilmez.

0.75 mm - parça upomnutoy Sonuçlar 0.5 enine kesite sahip çok çekirdekli tel lehimlenir. İdeal olarak, iki bağımsız dolaşmış teller. Cihazınız hazır!

yorumlar

Metal "Korsan" yanıtları Temin o kullanıcıları arasında oldukça popüler hale geldiğini göstermektedir. Onlara göre, cihazın işlevselliği yüksek derecede ve kısa sürede ve hataların varlığı olmadan metal öğeleri buluntular vardır. Kullanımı ve elinde hissetmez kolaydır.

kolayca çekilen çoklu parçalar monte hazır cihaz. alt kısmı onun temelidir. cihazla sistem son derece açıktır. dedektör "Korsan" Ayar herhangi bir zorluk yapmaz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.