SağlıkSağlıklı beslenme

Suda safsızlıklar ve vücut üzerinde etkileri

Su - evrensel çözücü. neyse sayesinde, temas kesinlikle onun içinde kalacaktır parçayı geliyor. Olarak sıvı safsızlıkların 70'den 000 çok çeşitli maddeler karşılayabilir. Neyse ki, yüksek kaliteli su arıtma hemen hepsi başa çıkabilirim. Ana su kirletici unsurları tanımlamaya çalışın.

su içinde metalik olmayan katışkılar

Çoğu zaman gibi su olmayan metaller bulundu:

 • florin,
 • kloro,
 • brom,
 • bor,
 • iyot,
 • arsenik.

en, ayrı ayrı her bir elemanın bakmak sağlığımız üzerinde her birinin etkisini göstersin.

Florür. Bu eleman adama gereklidir. gövde, bu fluorapatit şeklinde mevcut olduğu, kemikler ve dişlerde bulunur. Aynı zamanda, florür aşırı fluorosisle sonuçlanan insanlar için tehlikelidir. Noktalar, diş minesinin üzerinde meydana değişiyor kemik, vb bağ acı ve kemik yavaş yavaş deforme

Klor. Bu kirlilik nedeniyle yerli amaçlar için kullanılabilir yaptığı bağlantıları sıvının yardımıyla dezenfekte edilir su arıtma hizmetlerinin suyumuzu görünür. alçaltılmış bağışıklık, alerji, astım, kalp-damar hastalığı, ateroskleroz ve kansere neden olabilir.

Brom. Bu çok çeşitli bileşikler halinde doğada dağıtılır. İnsan vücut sıvılarının (kan, idrar, tükürük) yanı sıra, beyin, karaciğer tespit edilebilir. sıvı elemanı hareket eder atık su kimya sanayi. Bir kişinin içecekler, çok fazla bor onun sinir sistemini etkilemiştir su varsa. Ayrıca bromoderma oluşabilir - ciltte kızarıklık.

Bor. yol açan, yabancı maddeler gibi nem canlandırıcı içinde ihtiva edilebilir elemanın aşırı kullanımı dehidratasyon. Bor kötü vücuttan, içinde biriken ve zehirlenmelere ve bu kusma, mide, iştah kaybı, pullu döküntüye neden olabilir atılır. su yollarından madde numarası girebilir:

 • Atık su,
 • endüstriyel atık sulardan,
 • yeraltı.

İyot. Gerekli olduğu sürece vücutta bulunuyorsa, o insanı sağlıklı ve iyi hissediyor, harika. Ancak bu eleman, su içinde bol ve kendisi toksik olduğu için, bu sıvı kullanıldığında vücut zarar verebilir. iyot fazlalığı kendisi zayıflık, baş ağrısı, kusma, hızlı nabız ve dil kaplama yaklaşık söyler. sıvı öğe olsun:

 • Kimya sektörünün atıklarından,
 • Deniz suyunun buharlaşması,
 • magmatik kayalardan.

Arsenik. Madde çok toksiktir ve son derece istenmeyen olduğunu hatırlatmak gerek yoktur, bu yüzden suya girdi ve safsızlıklar olarak içinde kaldı. Çünkü vücutta onun bolluk guatr gelişebilir. Daha büyük dozlarda, ölüme yol açabilir. Arsenik buhar volkanik patlamalar gibi atmosfere girer ve daha sonra düşer çökeltme şeklinde. Ayrıca uzak doğal mineral yaylar çeşitli yıkanmıştır.

yabancı maddeler, su gibi metaller

Bu bölümde, en aktif kullanmak su içinde bulunan suyun temel metalik katkı bakalım. Temelde bu:

 • demir,
 • manganez,
 • krom,
 • cıva
 • kurşun.

Demir. Zaten bizim sudaki bu kirlilik yüzeyinde ve artezyen olduğu gibi gerçekten bir çok şey var ve. Aşırı vücut alerjik reaksiyonlara neden kan bileşimi de etkileyebilir. Buna ek olarak, demir insan organları ve kaslarda birikme eğilimindedir.

Manganez. Ayrıca nadir değildir. Bu eleman çok fazla vücuda girerse, olumsuz merkezi sinir sistemini etkileyen, anemiye yol açabilir.

Krom. Bilim adamları, kansere neden olabilir sıvısında mevcut olabileceğini krom göstermiştir. İnsan öğesi için çok tehlikelidir.

Civa. elemanının kendisi ve bileşikleri böbrekler, karaciğer, mide-bağırsak sistemi etkileyen, protein metabolizması negatif insan sinir sistemini etkileyen bozabilir. İnsan kullanımı için, bir sıvı içinde olabilir ve (kaybı, felç, vb işitme dismotilite) hastalığı Minamata neden olabilir Özellikle tehlikeli Methylmercury.

Kurşun. Çok zehirli bir metal. Bu aktif, merkezi sinir sistemi etkinliği etkileyen bağışıklık bastıran, kemiklerde birikme eğilimindedir. Altı yaşından küçük çocuklar için özellikle tehlikeli.

hayat veren su içinde bulunması ve insanlığın durumunu etkileyebilecek yabancı maddelerin listesi, çok büyük. Su, pestisitler, diğer bileşiklerin de Nitrat ... O bunu kullanmak sıvı, içine alabilirsiniz olanların kurtulmak için bilmek önemlidir. Sonra sağlığınızı etkileyecek mümkün olmayacaktır. Sen tehlikeli bileşenler olmadan sadece saf su içmek mümkün olacak.

Neyse ki, bugün içme suyu problemi su filtreleri satın alarak çözülebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.