Haber ve ToplumÇevre

Atık su: Arıtma Yöntemleri

Herkes insanlığın su olmadan yaşayamaz bilir. Her gün milyonlarca metreküp reviver tüketilen, ancak doğal su yolları içine atıksu basit bırakarak için uygun değildir. Bu nedenle, ön temizlik ve dekontaminasyon olmak gerekir. faaliyetlerin Bu set istikrarlı çalışmasını oluşturan su sisteminin.

Atık su - atık su ve yağmur suyu, özellikleri kanalizasyon sistemine ya da yerçekimi ile su yollarına giren insan aktivite etkisi altında kötüleşmiştir.

Atık suların sınıflandırılması oldukça basit bir yapıya sahiptir:

1. Kimyasal bileşim.

Eğitimin yerde 2..

3. kirlenme yapısı.

Organik (ve bunların bitki ve ürünler), mineraller (kil, kum, çözünmeyen tuzlar) ve biyolojik (bakteri, mantar, virüs): Atık su, kimyasal bileşim, üç gruba ayrılmıştır.

ve oluşumun yerde atmosferik iç lağım yayarlar. Buna ek olarak, daha önce belirtildiği gibi, kontaminasyon, örneğin, çözünen, çözünmeyen ve koloidal maddeler, farklı bir nitelikte olabilir.

Atık su titresi ise, bu kimyasal ve biyokimyasal oksijen ihtiyacı gibi bazı yaygın göstergelerin kullanılması ile karakterize edilen kirlilik, hidrojen iyonu konsantrasyonu, aynı zamanda yerleşme derecesi ve asılı madde ve kuru kalıntı tarafından.
mekanik, kimyasal ve biyolojik yöntemler temel olan atık su arıtma çeşitli yöntemler vardır. Her biri kendine has özellikleri vardır, ancak vakalar değil bir kullanıldıklarında ancak çeşitli yöntemler en yaygın olanlarıdır. Bu tedavi tesislerinin bir kompleks oluşturmak için mümkün kılar. Bize ayrıntılı olarak her yöntemi ele alalım.

mekanik temizleme yöntemi

Bu tür temizleme atık suyun bir sonucu daha büyük parçacıkları tutmak yakalama ve bir filtre sistemi içinden geçirilmektedir, şöyle. Bu aşama, kaba olarak adlandırılır. Tuzak ince parçacıklar için tasarlanmış başka bir filtre sistemi ile takip edilir. Su daha sonra özel bir bölme, aydınlatma işlemi girer.

kimyasal temizlik

atık suyun kullanımı, organik ve her türlü maruz sırasında için inorganik maddeler ve bileşiklerin, hem de diğer kimyasal reaktifler, suyun doğal vücut atık suyu azaltmak için, bir nötralizasyon işlemini gerçekleştirmek için gereklidir. Bu tür olaylar redoks reaksiyonları dayanmaktadır. Eğer asit çözeltileri neden olduğu kirlenme kaldırmak istediğiniz Örneğin, atık su, alkali ve tersi ile işlenir.

biyolojik yöntem

Çeşitli organik yabancı atık su temizleme aracı. sunulan teknik da kanalizasyon sistemlerine dayanmaktadır ayrışma ve kaldırma katkıda bulunan organik bileşiklerin işlenmiş bakterilerin özel bir tür, ifade eder. Bu yöntem oksijenle veya onsuz reaksiyonla gerçekleşebilir. Sonuç olarak, aerobik ve anaerobik arıtma ayırt eder.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.