BilgisayarlarYazılım

Nasıl önbellek Firefox temizlemek için

Bugün için birkaç yöntemlerle bakmak önbelleğini temizleyin Firefox. Ayrıca, nedenini anlatacağım ve gerekli olanın bu işlemi yapmak için. Periyodik tarayıcınızda önbelleği temizlemek için ne kadar kolay ve kullanışlı göreceksiniz. Hepsi bir saniyede oluyor şartıyla.

tanım

İlk olarak, bulalım neyi önbellek (veya önbellek). Önbellek - tarayıcınızın özel bir dahili depolama. Bu kurtardı geçici dosyaları portaldan indirildi. Örneğin, yakın zamanda bir video görülebilir veya ses parçası dinle. Böyle bir tesisin temel amacı tarayıcının hızlanmasıdır. yavaş bir Internet bağlantınız olduğundan, o Önbellek için temin edilecektir progruz video dosyasını, ilerlemeden varsayalım. Özgürce çekilen geçici depolama tesisinin boyutunu ayarlayabilirsiniz. Sonraki öğreneceksiniz önbelleği temizlemek için nasıl Firefox'ta.

talimat

Önbellek boşaltma kolayca geleneksel yollarla programın kendisi ile üretilebilir. Bizim durumumuzda, biz Firefox tarayıcısı bahsediyoruz. Burada, ilk ziyaret ettiğiniz dergi sitelerine gitmek gerekir, ve oradan geçici depolama kaldırın. Aşağıda daha ayrıntılı olarak bu süreci açıklar.

  • tarayıcı açın ve sol üst köşede programı simgesini tıklayın.
  • Eğer bir sekme "Journal" bağlam menüsünden sağ tarafını bulacaksınız. üzerine tıklayın.
  • "Yakın Geçmişi Temizle" seçeneğini seçin.
  • Sonra, yeni bir pencere operasyonların seçimi ve zaman aralığı ile görüntülenir. Bunu her zaman (Tümü) koymak için bir kene yanındaki "Önbellek" ve parametre "Temizle" koymak gerekir.
  • "Şimdi Temizle" yi tıklayın.

ek bilgi

Her zaman kısayol tuşlarını kullanabilirsiniz. Örneğin, daha önce açıklanan talimatlarda ikinci ve üçüncü adımları atlayın ve klavye tuş kombinasyonu CTRL + SHIFT + DEL tıklayın mümkündür. duruma göre gerekli zaman aralığını seçin. Eğer "Tümü" Firefox önbelleğini temizlemek Unutmayın, o zaman ziyaret ettiğiniz siteleri ve mağazalar içeriğinin tüm geçmişini silin. Bu program, ziyaret ettiğiniz sayfaların tüm öğelerini yeniden indirmek zorunda olacağı anlamına gelir. Mozilla Firefox tarayıcı, sen ayarlar arasında önbelleği temizlemek, ancak bu yöntemler arasında hiçbir fark yoktur.

Neden bunu

Yeni başlayanlar mantıklı soruyu görünebilir: "? Biz bunu yapmak neden" aslında periyodik geçici depolama serbest değilse, o taşar olmasıdır. Sonuç olarak, sabit disk gereksiz bilgiyi depolayacak ve tarayıcı dosyalarının çok sayıda gezinmek için daha zor olacaktır. Bütün bu felaket sonuçlara yol açar. Bunu önlemek için, sadece önbellek Firefox temizleyin. Sen edebilirsiniz tarayıcınızı ayarlamak hafızanın belli bir noktaya ulaştığında otomatik olarak önbelleğe silin. Bu sorunlar yaşamanızı yardımcı olur. Hala önbelleğini kaldırmayı alternatif yöntemler kullanmak mümkündür. Ama üçüncü taraf yazılım yüklemeye gerektirir. Bu tür programlar birden çok tarayıcıda aynı anda geçici depolama dosya silebilirsiniz gelişmiş özellikleri vardır.

Sonuç

Nasıl Firefox'un önbellek hızlı ve kolaydır temizlemek için emin olabilir. Sık sık internet kullanımı ise özellikle programın faerfoks de, depolanan bellek günlük kaldırma Sadece tarayıcınızda gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.