Haber ve ToplumÜnlüler

Evgeny Chichvarkin: biyografi, yaratıcılık, kitaplar ve kişisel yaşam

Chichvarkin Evgeniy Aleksandrovich - Rus işadamı, "Euroset" eski ortak sahip tanınmış. eksantriklere, cranks ve fantastik adamlar - 2011 yılında "Forbes" dergisi en sıradışı iş listesinin haline getirmiştir.

Çocukluk ve eğitim

kimin biyografisi bu makalede açıklanan Evgeny Chichvarkin, 1974 yılında Moskova'da doğdu. Çocuğun babası başlangıçta yolcu havacılık sonra Civil çalışmış ve (genel deneyim - 40 yaş). Anne Ticaret Bakanlığı mühendisi bir ekonomist olarak çalıştı.

1991-1996 yılında genç adam bitpazarlarıyla satıyordu. Buna paralel olarak, o kara taşımacılığında uzman, Yönetim Akademisi eğitim gördü. 1996 yılında, Eugene liseden mezun ve yüksek lisans okula, iki yıl daha orada eğitim görmüş. Chichvarkin tezi savundu. Röportajlarının birinde, o bile tema ile gelip gelmediğini söyledi.

"Euroset"

1997 yılında Evgeny Chichvarkin ve arkadaşı Timurom Artemevym şirketi "Euroset" açılır. Timur ait cep telefonları salon açma fikri. Eugene olarak kendisini sadece satmak için sevdi ve malların kendisine tür önemli değildi. Gelecekte, medya "Euroset" ortak sahipleri olarak, Artemyev ve Chichvarkin hakkında yazdı. Ama hiçbir yerde bunların her payının büyüklüğü hakkında bilgi ifşa etmez.

uzatma

başından itibaren, "Euroset" perakende satış üzerine vurgu. Her yıl, emtia matris şirket giderek genişledi. 1999 yılında geniş çaplı bir reklam başladı. Ama şirketin gerçekten hızlı büyüme yeni bir gelişme stratejisinin giriş sonra gerçekleşti. baz fiyatlarının hücresel azaltılması üzerinde oldu. 11. Evgeny Chichvarkin 100'den fazla mağaza açtı 2002 olarak, çıkışların sayısı artmıştır. Her yıl ile sayısı sürekli artıyor. 2003 yılında Yani 2004 yılında 117 mağaza açtı fazla 800 sahiptir.

2001'den 2004'e kadar, "Euroset" satıcıları ile sözleşme imzalanmış ve resmen "Pantec", "Sagem", "Philips", "Sony Ericsson", "Siemens", "Samsung", "Motorola" ve gibi markaların ortak haline geldi "algy". üreticileri ile doğrudan çalışarak ve müzakere sürecinde en elverişli koşullar alma, şirket düşük fiyatlar bir strateji teşvik etmeye devam ediyor.

2003 yılında Evgeny Chichvarkin ciddiye bölgelerin geliştirme yapan. Bu Rus şehirlerde geliştirilmiş ekonomik performans ve iş büyümesine yol açmıştır. bölgesel pazarda Milli perakendeci sadece mobil operatör ve mobil iletişimde ilgi büyümesini sağladı, aynı zamanda diğer perakende zincirlerinin profesyonellik ve yeni iş alanları ortaya çıkışını artırmak, gerçek rekabetin ortaya çıkmasına katkıda bulunmuştur.

faaliyetlerin yeni turu

2004 yılı başında, "Euroset DECT- iletişim, MP3-çalar ve kameralar satışını başlattı. Ekim ayında serbest bırakıldı Tahvillerden 1 milyar ruble tutarında. Aynı yıl Kazakistan ve Ukrayna'da şirketin şubeleri vardı. Jubilee bin firma salonu 7 Aralık 2004 tarihinde Grozny'de açıldı.

"Euroset" başlıca faaliyetleri: Perakende hücresel ve DECT telefonları, kişisel ses, dijital kameralar ve aksesuarları. şirket telekom operatörlerine bağlı olan ve bilgi hizmetleri sağlamaktadır. şirket çalışan sayısı 30.000 ulaştı. Her ay, "Euroset" salonları yaklaşık 45 milyon kişi tarafından ziyaret. Şubat 2004'te, Evgeniy Chichvarkin kategorisinde "perakende iş müdürü" ödülü "Yılın Kişisi" aldı. 2005 yılından bu yana, "Euroset" "Nokia" ile işbirliği yapmak oldu.

skandal

Yine 2005 yılında, şirket Voronej "Satış ağını" ve "Teknik" satın aldı. Bu "Euroset" kendi segmentinde en büyük perakende şirketi haline izin verdi. Aynı zamanda, ve gümrük gözaltına kaçak telefonların parti ile bir skandala yol açtı. "Euroset" kolluk ilgileniyor. Evgeny Chichvarkin onun şirketi "yıkmak" için çalışıyor yolu o medya ve kaçakçılık tüm ücretleri anlattı - bu saf yalandır. Ağustos 2006'da polis delil yetersizliğinden davayı kapattı.

yeni planlar

Azerbaycan, Özbekistan, Ermenistan, Kırgızistan, Kazakistan, Litvanya, Letonya, Beyaz Rusya, Estonya, Rusya, Moldova, Ukrayna: 2006 yılında mağaza sayısını Bir yıl sonra 3150 ulaşmıştır, bu rakamın haberleşme 12 ülkede sunulmuş olan 5156. salonları yükselmiştir. Doğal olarak, yakın gelecekte şirketin planlanan halka arz içinde. Chichvarkin ayrıca hipermarket açmayı planladık.

2007 yılında, birçok medya organları kendi bankasını kazanmak ve ilgili pazarına girmek için "Euroset" niyeti bildirildi. rakipleri arasında öne amacıyla, Chichvarkin bile adı "Ebank" ortaya attı. Çoğu gazeteci Eugene özgünlük kaydetti.

aramalar

Mart 2007'de, Chichvarkin ismi sık sık Dmitry Sidorov, şirketin başının yakalanması ile bağlantılı olarak basında bahsedilen ve "M Delhi." O vergi kaçakçılığı şüphesi ve büyük miktarlarda oldu. 2004-2005 yıllarında "Delhi M" "Euroset" cep aksesuar teslim edilir. Sadece o zaman, Chichvarkin şirketin kurucularından oldu ve sonra aniden bıraktı.

Aynı yılın Ağustos ayında, İçişleri subayların UK Bakanlığı "Euroset" işçilerin daire aradı. Bu arada, medyada bilgiler karışıktır. Bazı aramalar 2005 yılında kaçakçılık dava ile bağlantılı olduğunu yazdı. Diğerleri de Chichvarkin katılımını ifade "M Delhi." Ayrıca, bu aramalardan sonra şirket bu ürünler için talebi uyarıcı, kendi mağazalarında hücre kaynağının süspansiyonu açıkladı bir pazarlama hareket, sürümünü dışlamaz.

güvenlik güçleri Eugenia eylem cevabı - Yine de, çoğu uzman arar versiyonunun idi. Chichvarkin sonra İçişleri Bakanlığı yapılarla çatışma oldu. Bu da onların "Euroset" aramalarla ilgili bir makale yayınladı gazetesi "Kommersant", gelen bilgileri analiz ettikten sonra ulaşılan bir sonuçtur. Ayrıca, geri Mart 2006'da, "K" İçişleri Bakanlığı yönetim şirketi partisi "Motorola" telefonları el koydu. "Euroset" yasadışı nöbet karşı bir dava ve kazandı. toplu bir kısmı iade edildi ve İçişleri Bakanlığının diğer çalışanları yok "zararlı ürünlerin kisvesi altında."

şirket Satış

2008 yılında, görüşmelerin "MTS" hakkında "Vedomosti" yayınlanan bilgi ve ikincisi satışı konusunda "Euroset". Aynı zamanda yayın şirkette hisse dağılımı hakkında bilgi verdi. Chichvarkin ve Artemiev% 50 hissesini sahibi. Ayrıca, "Vedomosti" bir satışın olasılığına "Euroset" yorumun ortak sahip istedi. Hem bunun doğru olmadığını söyledi.

Aralık 2008'de, Chichvarkin sırasıyla 49.9 ve% 50.1 oranında "Euroset" şirketi "VimpelCom" (Beeline) ve Aleksandru Mamutu sattı. yaklaşık 400 milyon $ - hesaba borç alarak (US $ 850 milyon) satış değeri 1,25 milyar $ ve dikkate almadan idi.

ceza davası

Şirketin satış sonrası Evgeny Chichvarkin ve eşi Antonina Londra için Rusya'yı terk etti. Ve Ocak 2009'da, işadamına dava getirdi o gıyaben tutuklandı. Mart ayında, Eugene uluslararası arananlar listesinde konulmuştur. onun avukatların yetkili çalışmaları sayesinde Chichvarkin cezai kovuşturma durdurmak başardı. 2011 yılında, Rusya Federasyonu Soruşturma Komitesi davasını kapattı ve uluslararası arama durdu. Evgeny Chichvarkin ve eşi hala Londra'da yaşıyor ve geri gelmek için gitmiyor.

Kişisel yaşam

Birçok medya onun görüntüsü ciddi işadamı için oldukça sıradışı olduğunu düşünüyorum. Eugene röportajda o insanlar genellikle bir aptal için onu yanlış olduğunu söyledi. Bir yandan, girişimci zarar, ama o bile rahat durumlar vardı edildi. 2007 yılında Evgeniy Chichvarkin dahil olan yazılı olarak yayın geldi. "Eğer 100 üzerinden 99 kez gönderirseniz" kitabı, adlandırıldı. yayın türü - "bir başarı öyküsü". İçinde işadamı ayrıntılı olarak Biyografisini ve "Euroset" oluşumunun tarihini anlattı. Eleştirmenler kitapta Eugene figürü "böylece güven seviyesi oldukça yüksektir izah, çok güzel değildi." Dedi

Büyük servet ($ 3 milyar) rağmen, işadamı kendilerini zengin düşünün vermedi. bunun için para sadece bir olasılık. girişimci evli ve çok mutlu bir evlilik. Eşi Evgeniya Chichvarkina ev kadını. kızı Marta ve oğul Yaroslav: Kocasıyla birlikte o iki çocuğu var.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.